Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikra való jelentkezés...

Lombikra való jelentkezés után (amikor telefonon időpontot kérek), kb mennyi idő, míg maga a stimuláció elkezdődik?

Figyelt kérdés

Szeretnénk elkezdeni jövőre a lombikot, mivel 28 éves vagyok, párom 35, és 3 éve nem jön a baba. Páromnak kevés a spermaszáma, nekem IR, PCOS, pm alulműködés, nagyon rossz (60-80 napos) menstruációs ciklus.

Mikor telefonálunk, onnan kb. mennyi idő, míg az első konzultációra bejutunk, illetve telefonálástól számítva mennyi idő átlagosan, míg maga a stimulálás megkezdődik?

Illetve kb. mennyibe került nektek a lombik (mennyire drága a gyerek 😀bár minden milliót is akár megér😊) ?

Forgács intézetet néztük, hogy oda szeretnénk jelentkezni majd. Mik a tapasztalatok ezzel az intézettel kapcsolatban?

Mi magának az egész eljárásnak a menete?


2021. ápr. 24. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az első konzultációra is várni kell általában 2-3 hónapot. Utána majd - jobb esetben - kezelik a problémáidat, ha még ez nem történik. Ez szintén több hónap is lehet. Közben szükséges stimuláció induláshoz pár vizsgálat és eredmény, majd ha minden megvan, akkor indulhat a lombik.

Ha szerencsétek van, első telefonálástól kezdve fél éven belül kezdhettek.


Nem tudom, hogy a Forgács az tb támogatott - e. Ha igen, akkor a stimulációhoz szükséges gyógyszerek dobozárasak (300 Ft). Az állapotod dönti el, hogy mennyi gyógyszerre lesz szükséged.

2021. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, az eljárás. Az orvos eldönti, hogy rövid vagy hosszú protokoll szükséges neked. Ha rövid, akkor a menstruációd 2-3.napján ultrahang és vérvétel alapján felírja a kezdő gyógyszereket. Pár nap múlva vissza kell menned ultrahangra, és ezek alapján adja a további gyógyszereket. Megmondja, hogy mikor lesz a petesejt leszívás. Leszívás napján ad a párod mintát is, majd ha sikerrel jár a megtermékenyítés, akkor 2-3 vagy 5 nap múlva kapod vissza az embriókat. Utána 2 héttel később HCG vérvétel.
2021. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jaj... Megint elküldtem előbb, bocsánat 😅.

Ha hosszú protokoll, akkor a ciklusod közepén kell menned először, ekkor fogamzásgátlót kell szedned meghatározott ideig,utána pedig ugyanaz az eljárás, amit az előbb leírtam. :-)

2021. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az idő nagyban függ a helytől, hogy hova mentek. Mi egy nagyon népszerű klinikára járunk, itt az első telefontól fél év az első konzultáció és onnan még fél év mire az első lombik stimuláció elkezdődhet. Máshol jóval rövidebb a várólista.

Az első konzultáción átbeszéltek mindent az orvossal, kapsz egy listát az elvégzendő vizsgálatokról, majd ha azok kész vannak, újabb konzultáción dől el, hogy a problémáidra milyen kezelés, gyógyszer kell.

Amikor kezdhetitek a lombikot, a felírt szereket szeded/szúrod, közben vannak ultrahang vizsgálatok, vérvételek, majd az orvos meghatározza a petesejt leszívás napját. Rövid altatásban leszívják a sejteket, a párod aznapi mintájával megtermékenyítik, és 2-5 nap múlva visszateszik a méhedbe a kis embriókat. Aztán várakozás, majd teszt.

2021. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok, de amíg az IR és pajzsmirigy gond nincs kezelve (és ezáltal nem rendeződik a ciklusod valamelyest), nem érdemes belevágni, mert kudarcra van ítélve. Nekem 3 sikertelen után akkor sikerült, amikor olyan endokrinológushoz kerültem, aki normálisan, érdemben foglalkozott velem. A meddőségiben meg csak pörgették a dolgokat, én meg lelkileg egyre lejjebb kerültem.


Hogyan kezelik a pm alulműködést és az IR-t?

2021. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A Forgács intézet is elvileg TB-alapon megy már :)

Utolsó: gyógyszert szedek mindkettőre (l-thyroxin és Merckformin xr). Étrendben sajnos nem kaptam semmi használható infót egy endokrinológustól sem eddig, így marad az, hogy cukrot egyáltalán nem fogyasztok (még édesítőket sem), illetve kerülöm a finomított szénhidrátokat, figyelek a mennyiségre, hogy ne egyek sokat. Sajnos bőven kellene fogynom is, de hiába teszek bármit, nem megy le. Volt, hogy beteg voltam, napokig nem ettem, csak napi egy almapürét, mert minden mást kihánytam, de még akkor sem ment le egy deka sem

2021. ápr. 24. 23:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Én sem a lombikra válaszolok, ne haragudj, viszont nekem is IR-em és pajzsmirigy problémám van, és egy jó dietetikussal + endokrinológussal, beállított szénhidrátdiétával, mozgással nekem nagyon szép 28-30 napos, peteéréses ciklusaim vannak. Nem értem, miért a lombikon gondolkodtok, holott ezek abszolút kezelhető állapotok, és nem kell éveket várnod, lehet már pár hónap alatt látványos eredményt érnél el. Persze nem téged hibáztatlak, alapvetően az orvosok dolga lenne ezeket elmondani és normális instrukciókat adni, én is elvesztettem egy csomó évet miattuk.

A lényeg, hogy keressetek egy jó magán endokrinológust és dietetikust, akik figyelembe vesznek minden paramétert (hormonsor, terheléses görbék, milyen az életmódod, mennyit kéne fogynod, stb...), majd ők beállítják az étrended. Persze, hogy nem fogysz meg 80 napos ciklusaid vannak, valószínűleg egyáltalán nincs is peteérésed, progeszteronod, dől az egész rendszer. A Merkcformin önmagában nem segít, azzal meg csak még rosszabbat teszel, ha nem eszel napokig. Én például 180-200g ch diétán vagyok, napi 6x eszek, nekem mondjuk híznom kell, de ez lényegtelen, IR-em van. Hidd el, lombik nélkül is menne ez. Igazság szerint amíg ennyire nem vagy rendben, addig nem is lombikoznak (nem fognak PCOS-el stimulálni). Írj nyugodtan, ha van bármi kérdésed, szívesen segítek, ha tudok.

2021. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha ezek mellett sem tudsz fogyni, akkor nincsenek jól beállítva a gyógyszerek és/vagy az étkezésen változtatni kéne: dietetikus által összeállított és kontrollált étrenddel. Plusz nem írtad mennyit sportolsz? Ugyanis ha sporttal nem pörgeted föl az anyagcserédet, akkor a saját dolgodat nehezíted.


Ezeket lombik előtt mindenképp helyre kéne tenni, mert szintén a saját esélyeidet rontod... Semmi értelme megcsinálni egy olyan lombikot aminek kisebb az esélye mint egyébként lenne (ami amúgy is csak 30%)

2021. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudnátok ajánlani Budapest-Sopron vonalon egy jó dietetikust?

Illetve, ha esetleg valakinek vannak étrendjei, amit szívesen megoszt velem akár privátban is, azt megköszönném. Legalább lenne addig is valami kiindulási alapom.

Illetve, ti mit sportoltok? Főleg, hogy rajtam 30-40 kiló felesleg van a BMI-hez tartozó ideális súly szerint

2021. ápr. 25. 11:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Adj egy email címet, elküldöm az én régi étrendemet.

Sportnál ilyen súlyfelesleggel én vennék egy pulzusmérős órát és elkezdenék nordic walkingolni. És figyelni, hogy eleinte 140 fölé ne engedd a pulzusod. (A legtöbb órán beállítható, hogy hanggal jelezze ha nem vagy tartományban, így nem kell nézegetni). Ezen kívül sport céllal történő biciklizés - szintén pulzuskontrollosan. Ezeket most is, bármikor csinálhatod.

Vagy vannak tök jó online kurzusok, pl Gyerünk Anyukám. Én a szülés után tornáztam velük, 4 kurzust csináltam végig. Jól felépítettek és szakmailag jók.

2021. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!