Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szülnétek rend és tisztaságmán...

Szülnétek rend és tisztaságmániásnak? Párom gyereket akar de szerintem nagyon nincs képben azzal, mi az a gyerekvállalás.

Figyelt kérdés

Idősebb férfi, szóval nem is a kor a baj hogy tapasztalatlan felelőtlen suhanc lenne.


De kb múzeumi fegyelmet tart az extra drága luxus "kecóban", plusz merev, rigolyás, általában rugalmatlan, kikészül olyantol is, ha leejtek egy kanalat véletlen.


Ettől függetlenül intelligens is persze, nagyon jó beszélgetéseink vannak, szerelmes, csodálatos a kapcsolat, néha féltékeny ugyan de egészséges szinten belül, igazábol így boldogság van, nemsokára házasság.


És itt jón képbe a gyerek kérdés..

Ő sztem teljesen azt hiszi hogy ez olyan mint a filmekben, néha egy egy pelenkacsere néha fel kell kelni ejszaka, de amugy csupa mézes mázos.

Hát én meg mint nő ahogy látom, a gyerek belenyul marokkal a kajába szétdobálja, összefirkálja a falat, berohan a homokozóból es tengerpart lesz a házbol, nem lehet a méregdrága technikai eszköz sem előlhagyva, 2 meter magasságig semmi nem lehet veszélyes, (a medence is a szememben egyenesen egy halálfolyosó..), meg a stb-t is sorolhatnám.


Ha mindezt probálnám is megbeszélni vele, CSAK LEGYINT rá, hogy pl haverjánál is ossze van firkálva a fal pl, dehát gyerekek. Teljesen mást mond mint amilyen ő a valósagban.

De amugy meg kiakad csupán annyitol is, mint fentebb irtam, ha leejtek egy kanalat.



#rigolyás apajelölt
2021. máj. 3. 08:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Hát én nem mennék hozzá és nem szulnék gyereket neki.Nem bírom a merev, patikarendet.És ha valóban olyan amilyennek írod sok bajod lesz vele házasságkötés után, gyerek nélkül is.
2021. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem jutottam volna házasságig vele, mert sokkal rendetlenebb vagyok ennél...


Ennél sokkal rosszabb kapcsolatban is szülnek nők, ha ez az egyetlen hibája és szereted így is, akkor ne. dobd el. Ha jól veszem ki a szavaidból, a pénz nem igazán gond. Simán mehetne hozzátok takarító, ha nagyobb tisztaságot szeretnél, mint az átlag kisgyerekes káosz és amúgy sem minden gyerek olyan, hogy egész nap rombol. Ha mégis, az sem egy végtelen hosszú időszak. Balesetek történnek, hogy kiborít dolgokat, de azt amúgy is azonnal feltakarítja mindenki, mert nem maradhat főzelék a padlón.

2021. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2. Én sem vagyok merev, próbál azert hozzám is alkalmazkodni, eleinte még abba is beleszolt hogyan hajtom az ágyneműt, mert az sem volt mindegy..de mára már teljesen jó minden vele. Azaz így biztos jó. Gyerek nélkül..
2021. máj. 3. 09:45
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a patikarend a gond, hanem neked, mint felnőtt embernek nem nézi el a hibákat. Lehet egy kutyával, vagy gyerekkel elnézné, csak téged néz le, hogy "egy kanalat sem vagy képes rendesen megfogni" vagy "nemigaz, hogy arra sem vagy képes, hogy a helyére tedd a cipődet". Vannak ilyenek, még nem mondják ki, de ezt gondolják. Majd ha úgy érzi rászorulsz és megteheti, kimondja, amit gondol.


Amúgy az is lehet, hogy azt hiszi, hogy neki tényleg ennyi lesz csak, te meg majd intézed a többit.


Ha szerelmes vagy belé, akkor én készítenék beosztást, hogy kinek milyen feladatok jutnak, milyen nevelési módszert terveztek alkalmazni, illetve kiemelve, neki miben mennyi része! Aztán, ha szeretnél gyereket, belemész, max neveled egyedül megszakítva a kapcsolatot vele..


Szerintem aki egy kanál leejtésén kiakad rád, annak nem a leejtés a baja, hanem te. Ha te fontos lennél, nem éreznéd túlzásnak a kiakadást, hanem megpróbálná visszafogni magát, illetve a szerettének elnézné..

2021. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez több mint pedánsság. Ő kontrollmániás.

Amibe nem feltétlenül fér bele gyerek.

Ha te is szeretnél (nekem nem úgy tűnik) akkor próbáld meg. De csak úgy hogy ha szükséges akkor legyen "B" terv.

Legyen hova menned, legyen pénzed. Szóval legyél készen arra hogy egyedül kell felnevelned

2021. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Én nem, de sógornőm hozzáment egy hasonló kaliberű férfihoz, 3 gyereket vállaltak. Bármikor megyünk az a lakás egy múzeum. Gyönyörű rendet tart és a gyerekek is ezt szokták meg.
2021. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Még nekem nem tűnt fel az, hogy lenézne. Ő ugy van velem, hogy próbálja a féltékenységeit is leküzdeni, azaz tart valahol attol hogy en bármikor foghatom magam és lelépek vagy megcsalom.

Mondjuk én pont az is vagyok, aki ha kell, a semmibe is kiugrik..de ez most mindegy is.


A kanálnál a bútoron akadt ki. Az anyagiakat vagy anyagi javakat úgy félti, hogy sztem nem normális. És nem túlzok. Olyanokat megcsinál hogy le sem merem írni mert tul személyes. Csoda hogy rá lehet lépni egyáltalán a fűre. Kb igy kell elképzelni..


Én nem tudom, hogy én egyedül meg akarnék e gyereket, mégha fel is tudnám egyedül nevelni, ha arra kerulne sor.


Igazából jelenleg ő akarja jobban, meg ez az "élet rendje" is valahol, azaz a családi társadalmi "nyomás"plusz.

Én meg feketén látok mindent..

2021. máj. 3. 10:25
 8/19 A kérdező kommentje:

6# szóval lehet így is élni akkor.

Hát akkor magyarán magamban nem vagyok biztos hogy én erre képes lennék e.

2021. máj. 3. 10:26
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok. Náluk is az volt, hogy a füvön nem lehett pl bicózni. Amúgy most válnak, de nem ezért.

Én sem tudnék így élni, sógornőmben is már benne van a kényszeresség.

2021. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Azért egy kicsit te is túlzol a nyitóban.

Két gyerekünk van, tehát tapasztalatból beszélek.

Engem is próbáltak felkészíteni ismerősök-rokonok, hogy a gyerekek majd összefirkálják a falat, ill. csokis kézzel összetapogatják.

Soha nem volt ilyenre példa. Igenis rá lehet nevelni a gyereket arra, hogy nem eszünk a szobában, és ha maszatos lett a kezünk, akkor először a fürdőszobában lemossuk. A színes ceruzával a papírra rajzolunk, amit az asztalra teszünk. Sőt, mivel a papírról könnyen leszalad a ceruza, és az asztalt firkálja, ezért nagy újságpapírt is szoktunk tenni a rajzolópapír alá. Amiért nem kár.

Homokos cipővel bejönnek, rá lehet szoktatni őket hogy az előszobában levetjük a cipőt. Erre feleségem háklisabb, ha nadrágjuk, zoknijuk is homokos, akkor azt is leveszi róluk még ott. Ez úgyis nyáron szokott előfordulni. És persze az előszobában gyakrabban porszívóz.

Az, hogy 2 méter magasságig nem lehet semmi, ami veszélyes, az is költői túlzás. Mindegyik gyereknél kb. másfél éven át (mondjuk egy éves és két és fél éves kora között) el kellett rakni a törékeny dolgokat és a virágokat a dohányzóasztalról. De pl. az étkezőasztalon maradt az abrosz a lelógó széleivel, és nem rángatták le a rajta levő tányérokkal együtt.


Szóval szerintem nem kell neked sem olyan ijesztőnek látnod a dolgot. A párod viselkedése ne tartson vissza a gyerekvállalástól.

2021. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!