Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek igazoltan endometriózis...

Akinek igazoltan endometriózisa van, annak a nem várt nap előtt, illetve a nem várt napon megvoltak a tipikus endometriózisos tünetek?

Figyelt kérdés

Még csak a gyanú van nálam, de erősen efelé a betegség/állapot felé terel az orvosom. Laparoszkópos feltárásom volt, illetve méh tükrözésem is, melynek során egyetlen egy darab fél lencsényi nagyságú endometrikus szövetet talált. Sajnos nem tudta eltávolítani, mert rossz helyen volt. A méhemben pici gyulladásos állapot van, melyet a szövettan igazolt még az év elején. Egyébként minden más rendben van, nincsenek összenövések, sehol több endometriózist a hasüregben nem talált.

Viszont az ovuláció után heves alhasi fájdalmaim vannak, melyek a combomba, és lejjebb is kisugároznak. A menstruációm előtt egy nappal már csíp a vizeletem és a hüvely körül is csípő érzés jelenik meg. Hasam fájdogál, mellem duzzad.

Akinek endometriózisa van, miben különbözött az összes tünet a sikeres terhesség esetén? Ugyanezt éreztétek? Ugyanígy fájt mindenetek és mégsem jött meg?



2021. máj. 8. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mennyire hasznos a válaszom, mert nekem abszolút nem ilyen az endometriózisos fájdalmam (nekem a petefészkem/vezetékem fáj menstruációkor baromira, máskor nem nagyon), de amikor teherbe estem minden fájdalmam elmaradt (hiszen menstruáció sem volt).
2021. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos volt, persze, hiszen van bennem gyanú, hogy nekem nincs endometriózisom, csak pms fájdalmaim. Ugyanis nekem a menstruációm egyáltalán nem fájdalmas. Szép csendesen elindul és kész. Előtte viszont megőrülök. Van, hogy egy héttel előtte, van, hogy kettő, de van, hogy csak 3 nappal előtte.

Holnap utánra nem várom. Hát kíváncsi vagyok, hogy alábbhagynak-e a fájdalmak.

Köszi még egyszer :)

2021. máj. 8. 20:46
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Nekem eleinte csak menzesz előtt, és közben fájt. Már volt egy műtètem, tudtam, hogy ez kezdődik előlről. Elmentem ismét az orvoshoz, akkor 1 db ciszta volt. Jött a covid, nem műtöttek, nem voltam sűrgős. Most mindkèt petefèszkemben több van, mèhszalagon, belemen. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy kèpes gyorsan szaporodni, terjedni. Nem esek teherbe, így nem tudom akkor milyen lenne. Remélem egyszer erre is tudok vàlaszt adni.
2021. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ó, ez rossz hír. Nem tudtam, hogy ez romlik, rosszabbodik és rohamosan. Nekem volt tavaly valami a petefészkemben, akkor merült fel először, hogy endometriózis. Nagyon megijedtem. De elmúlt, így visszamaradt sárgatestnek titulálták. Maradt egy ép petefészkem. Akkor megnyugodtam, hogy mégsem endometriózis.

Viszont a menstruáció előtti fájdalmak kétségbeejtenek. 34 éves vagyok egyébként, van egy kislányom már. Nem tudok teherbe esni jó ideje másodjára :(

Nagyon sajnálom a te esetedet (tudom ez nem segít sokat), és kívánom, hogy megtudd, milyen mikor alábbhagynak a fájdalmak terhesség miatt. Drukkolok így ismeretlenül is :)

2021. máj. 8. 21:19
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Ezekre a válaszokra én is kíváncsi lennék, követem a kérdést, ha nem gond. Én is épp gyerekvállalás előtt vagyok. Hasonló tüneteim voltak, mint neked, végül az UH igazolta az endometriózist a hüvely és a bél között nemrég. Az orvos pár hónapnyi időt adott, hogy teherbeessek, ha nem sikerül, megműt. Egy kicsit összetörtem. Az UH előtt nagyon reménykedtem, hogy nincs endometriózis, most már csak abban bízhatok, hogy nincs túl nagy kár a hasamban.

Remélem, hogy sikerül teherbeesned és minden rendben lesz, kitartást kívánok!

2021. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Kedves Kérdező! Nekem is endometriózisom volt mielőtt a kisfiam megszületett. Nekem a petefészekben volt, nem is volt emiatt peteérés. Kaptam Clostilbegyt gyógyszert, a 2. hónapban összejött a kisfiúnk. Nekem az ovulációtól kezdve vannak pms tüneteim, hasfájás, mellfajdálom. Ez így volt mikor terhes lettem akkor is, viszont akkor annyira megfájdult a mellem egy reggelre hogy mikor lehajoltam feljajdultam. Na ebből sejtettem hogy ez más, aznap reggel teszteltem pozitívat.A hasfájás, meg fig jönni érzés egy darabig még megmaradt. A terhességgel együtt elmúlt az endometriózisom is szerencsére, kistesón "dolgozunk" most, eddig még nem jött össze sajnos, peteérésem is van most szerencsére. Reméljük hamarosan ismét pozitívat tesztelek. Szorítok neked 😉
2021. máj. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Nekem műtét előtt megvolt a menstruációs fájdalom, elég intenzíven, plusz miután elmúlt, megmaradt a derekfajdalom ami kusugarzott a bal combomba hátul. Ez minden hónapban megjelent, aztán ovulacioig el is múlt. Mikor műtöttek, a petefészek cisztan kívül a medence hátsó falán is találtak endometriozis szövetet, mondta is a doki, hogy amiatt éreztem a fájdalmat. Ezután ez el is múlt. Azóta 4 év eltelt, leginkább menzeszkor fáj nagyon, főleg a derekam (hatrahajlo mehem van, gondolom ezért is), meg menzesz után kB meg egy hétig, de úgy, hogy minden nap gyógyszert kell bevennem. Menzesz előtt csak 1-2nap van fájdalmam.


Az endometriozis romolhat az évek során, kigyógyítani nem lehet. A legjobb gyógymód a terhesség, viszont a nők 50%-a ezzel a betegséggel nehezen esik teherbe.


Amikor én teherbe estem, nem voltak menstruációs tüneteim, csak nem jött meg és kész (sajnos missed ab lett).


Sok helyes olvastam, hogy gluténmentes diétával meg a tejtermékek kerulesevel lehet javítani az allapoton. Miután elkezdtem a diétát, a következő hónapban teherbe is estem így nagyon nem volt időm megfigyelni, hogy mennyit segít a menstruációs fájdalom megszüntetéseben. Utána sajnos nem tartottam már be... Most újra elkezdtem gluténmentesen etkezni, remelem meglesz az eredménye.

2021. máj. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, elfelejtettem, hogy amikor terhes lettem, én is Clostilbegytet szedtem, szóval az is kozrejatszott, nem csak a diéta.
2021. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek!

Először neked válaszolnék, kedves 5-ös. Mikor a műtétről hallottam, én is összetörtem. Lévén szó, hogy soha semmi bajom nem volt, kórházban sem voltam. Aztán ahogy közeledett a dátum, úgy kaptam erőt és teljesen felülkerekedtem az egészen. Két pici vágás köldök alatt és szeméremdombom. Semmi fájdalom, a sebek egyáltalán nem fájnak. Az altatás kellemes volt. Utána csak a gázfeltöltés miatt nem tudtam kiegyenesedni. Mert gázzal töltik fel a hasüreget, hogy a szervek elkülönüljenek és jól látható legyen minden. A gáz még egy hétig bugyogott bennem, de felszívódott szépen. Úgyhogy hajrá, ez egy kíméletes "műtét", nem kell tartanod tőle. Utána tisztábban látsz te is és az orvos is!

6-os, 7-es, nektek is köszi. Esetetekben megnyugodtam, hogy mehet a Clostilbegytes próbálkozás. És sikeres is lehet. Nekem legutóbb, 6 hónappal ezelőtt elég nagy fájdalmaim lettek a kúra alatt. De akkor ettől ne tartsak, ugye? Attól még sikeres lehet.


Azt kérdezném tőletek még, hogy ti is kaptatok Ovaleap és Ovitrelle injekciókat, amit otthon kellett beadnotok? Inszemetek volt, vagy otthoni próbálkozással jött össze?

2021. máj. 9. 09:41
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
7-es vagyok. Én csak clostilbegytet kaptam egyéb stimuláció nélkül, spontán osszejott vele elsőre, de sajnos csak üres petezsak volt. Mióta újra lehetett próbálkozni, 2 hónapig szedtem, de nem jött össze.
2021. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!