Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek igazoltan endometriózis...

Akinek igazoltan endometriózisa van, annak a nem várt nap előtt, illetve a nem várt napon megvoltak a tipikus endometriózisos tünetek?

Figyelt kérdés

Még csak a gyanú van nálam, de erősen efelé a betegség/állapot felé terel az orvosom. Laparoszkópos feltárásom volt, illetve méh tükrözésem is, melynek során egyetlen egy darab fél lencsényi nagyságú endometrikus szövetet talált. Sajnos nem tudta eltávolítani, mert rossz helyen volt. A méhemben pici gyulladásos állapot van, melyet a szövettan igazolt még az év elején. Egyébként minden más rendben van, nincsenek összenövések, sehol több endometriózist a hasüregben nem talált.

Viszont az ovuláció után heves alhasi fájdalmaim vannak, melyek a combomba, és lejjebb is kisugároznak. A menstruációm előtt egy nappal már csíp a vizeletem és a hüvely körül is csípő érzés jelenik meg. Hasam fájdogál, mellem duzzad.

Akinek endometriózisa van, miben különbözött az összes tünet a sikeres terhesség esetén? Ugyanezt éreztétek? Ugyanígy fájt mindenetek és mégsem jött meg?



2021. máj. 8. 20:29
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Kedves 20-as. Akkor neked nagyon el van terjedve és fény is derült rá legalább. Műtéttel sem tudták olyannyira eltávolítani, hogy valamelyest szűnjön a fájdalom? Sajnos van úgy, hogy a láthatókat eltávolítják és vannak nagyon aprók, amiből elég kevés is és borzasztó fájdalmat tud okozni. Nekem a menstruáción kívül szinte mindig fájt a hasam.


Még így sem lehetetlen egyébként a teherbe esés, mert nálunk úgy néz ki, hogy örökletes és családi vonás. Két lány unokatesóm is ebben szenved mint én. Az egyik szintén nagyon elterjedt endometriózissal januárban teherbe tudott esni. Gynex cseppeket szedett különben. Aztán az segített-e vagy sem, ilyenkor már eldönthetetlen, hogy annak kell-e a sikert betudni vagy sem.


Kitartást neked lelkileg, mentálisan és fizikailag is. Össze fog jönni egy jó orvos sokat számít.

Hormon eredmények jók egyébként?

2021. máj. 14. 21:53
 22/22 anonim ***** válasza:

Nekem most a baba téma jegelve van kicsit mert újabb műtét kell.

Hormont még nem néztek, először az endot kell rendbe tenni.

Nekem egy éven belül ez lesz a második műtétem.

Dr. Koppán Miklós fog műteni. Olyan "dolgokat" vett észre amit a többi orvos nem.

2021. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!