Most terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Két éve pròbálkozunk a babával de nem jön össze. Elkezdtük a kivizsgálásokat voltam hormon vérvételen tegnap pedig a 21.ik napon megnézték a progeszteron éd az ösztradiol szintet.

A nőgyògyászomhoz július végére kaptam időpontot mert nyaralni van ezért nem tudok kihez segítségül fordulni.

Lényeg a lényeg sok minden felvan sorolva amit nem értek.


Köztük ez a mondat amin megakadt a szemem:

-Terhesség I.trimeszter: 35.68-286.20nmol/L


Nem értem miért van ez oda írva. Valaki segítene mert már tűkön ülök



2021. jún. 10. 15:30
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért de annyira izgatott vagyok.szeretném elhinni hogy tényleg igaz lehet ez az egész de nem merem magam beleélni.
2021. jún. 10. 15:31
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még nem vagy terhes. A terhességet az emelkedett HCG mutatja.

A laborértékeknél különböző referencia tartományok vannak, ezért van feltűntetve terhesség esetén is a normál tartomány.

Persze vannak átfedések, mert én pl. 68-as progeszteronnal nem voltam terhes, pedig ez magasnak számít.

Terhesség megállapítására kizárólag a HCG mérés alkalmas.

2021. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Például a progeszteron értékhez oda szokták írni a referencia tartományhoz. Mindenkinek a leletén rajta van, aki progeszteront méret. Ösztrogénnél nem emlékszem fel van-e így külön tüntetve, de a progeszteronnál például biztosan ott van.
2021. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a fő kérdére nem válaszoltam, bocsi. Tehát: ebből nem derül ki, hogy terhes vagy-e. Pláne hogy a 21. napi progeszteron simán körülbelül ugyanannyi mint a terhesség első pár hetében. Nekem is így volt. És szerintem még sokaknak.
2021. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Esetleg ha leirnam az ertekeket tudnatok segiteni hogy jo e?
2021. jún. 10. 15:39
 6/49 anonim ***** válasza:
66%
Nincs kizárva :)
2021. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Tesztnév Eredmény Egység F Referencia

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ösztradiol 999,3 pmol/L

Follikuláris fázis : 71.6 - 529.2 pmol/L

Középidõ : 234.5 - 1309.1 pmol/L

Luteális fázis : 204.8 - 786.1 pmol/L

Menopauza után : < 118.2 pmol/L

Premenarche : < 100.0 pmol/L

Progeszteron 5,29 nmol/L

Follikuláris fázis : < 4.45 nmol/L

Midluteális fázis : 14.12 - 89.14 nmol/L

Luteális fázis : 10.62 - 81.28 nmol/L

Terhesség I. trimeszter : 35.68 - 286.20 nmol/L

Menopauza után : < 2.32 nmol/L

--------------------------------------------------------------------------

2021. jún. 10. 15:44
 8/49 A kérdező kommentje:
Hát így sikerült kimásolnom kicsit kesze kusza de hátha valaki érti. Sokat segítenétek mert olyan sokára jutok még el a dokihoz
2021. jún. 10. 15:45
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a referencia tartomány. Minden mért értéknél feltünteti a labor a referenciatartományt, hogy mi a normális. Viszont vannak olyan paraméterek, amiknél különböző állapotokban más és más értékek számítanak normálisnak. Pl. ciklus első napjaiban más értékek, mint a ciklus utolsó napjaiban. Vagy terhesség esetén más érték, mint nem terhesség esetén. Ezért mindezeket feltüntetik, hogy te is lásd, hogy megfelel-e a te állapotodnak a mért érték.

De a labor ezt nem dönti el helyetted, max. becsillagozza vagy félkövérrel szedi azt az értéket, ami eltér a normálistól, de csak azok esetében, amikre terhesen és nem terhesen is ugyanaz a normál tartomány érvényes, hiszen általában nem tudják, hogy most te terhes vagy-e vagy sem vagy mikor volt az utolsó menstruációd.

Ha biztosra akarsz menni, vegyél drogériában vagy gyógyszertárban terhességi gyorstesztet és teszteld le 21-én reggeli vizelettel. Ha max. 30 naposak a ciklusaid, akkor ennek már illik kimutatnia a terhességet. Különösen ha 10 mIU/ml érzékenységű a teszt.

2021. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez tuti, hogy a peteérésed után készült 7 nappal? 5.29 nmol/L, az a te eredményed, ugye? Ez nem igazán mutatja azt, hogy lett volna peteérésed. (De terhes szerintem biztos nem vagy ilyen progeszteronnal.)
2021. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!