Teherbeeses gluténmentes diétával?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam (külföldi oldalakon), hogy a gluténmentes dieta mellett teherbeestek nők, akik előtte évekig meddőek voltak (olyanok, akiknek más tunetuk nem volt, hogy glutén érzékenyek lennének). Olyat is olvastam, hogy az endometriozis tüneteit enyhítette a diéta.


Ha van hasonló tapasztalatotok, szívesen olvasom. Sikerült valakinek teherbeesni gluténmentes diétával? Ha igen, mennyi időn belul? Segített valakinek a diéta endometriozis kapcsán, és ha igen, hogyan?


2021. júl. 9. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Sokat nem fogsz vele érni szerintem, de próbáld meg, ha gondolod. Én inkább a sportot javaslom, ha eddig nem sportoltál. A mozgásnak kezdetnek megteszi az Aviva torna, teherbeesés terén sikeres.
2021. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Mi lenne ha kivizsgáltatnád magad hülyeségek olvasgatása helyett?
2021. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
A gluténmentességtől nem fogsz teherbe esni, max. a tüneteid múlnak el, ha érzékeny vagy rá.
2021. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha érzékeny lenne rá, tudna róla…
2021. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Van endometriózisod vagy ez csak egy gondolat volt? Nekem van endometriózisom, műtöttek is vele. A diéta csak abba segíthet, hogy csökkenti a fájdalmat, de ez sem mindenkinek válik be.
2021. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, van endometriozisom, engem is műtöttek. Mivel fájdalommal jár még gyógyszerek mellett is, ezért gondoltam a diétára, és olvastam is, hogy egy kutatásban a résztvevők nagy részének enyhultek a tünetei a diéta által. Csak konkrét tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2021. júl. 9. 22:04
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Gluténmentes diétát lassan már mindenre is ajánlanak. Valakinek biztos jó biznisz.
2021. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Érdemes lenne a diéta előtt egy vérvétel cöliakiára.

Ez egy autoimmun betegség és nem mindig tipikus tünetekkel jelentkezik. Nem csak a hasmenés, puffadás a tünete. Lehet pl. teherbeesési probléma is a tünete.


Ha valaki cöliákiás, neki valóban használhat a diéta a teherbeesésnél is, hiszen a megroncsolódott bélbolyhok miatt nem jó a vitaminok és ásványok felszívódása.


Nem könnyű tartani a diétát, ha elolvasol pár élelmiszert, nagyon sok tartalmaz vagy tartalmazhat glutént. Ha glutén okoz neked gondot, akkor ezek sem férnek bele, hiszen kis mennyiség is mennyiség. Nem egy két nap, amíg kiürül a szervezetedből, hónapokról beszélünk.

Ráadásul a gluténmentes termékek tele vannak keményítővel stb. Ha IR problémád is van, akkor csak rontasz rajta. És nem pénztárca barát diéta.


Sport, egészséges étkezés többet segítene, mint egy önállóan elkezdett diéta.

Keres fel egy dietetikust, segít az étrended összeállításában.

2021. júl. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Kipróbáltam a diétát, valóban csökkentett a fájdalmaimon, de a teherbeesésbe egy cseppet sem segített. Idő közben az IR is kiderült így pláne nem eszek gluténmentesen, mert ezek nagy része keményítőből és olyan lisztekből áll ami cseppet sem jó IR-be. Egyre több endometriózisba szenvedő számol be inzulinrezisztenciáról és miután rendesen megműtötték, kitisztították őket az IR is megszünt. Bízok benne, hogy nálam is "csak" ez miatt van ez a gond is. Mi túl vagyunk már egy sikertelen inszemináción, nemsokára lesz a második. Ha ez sem sikerül akkor lombik és ha az sem akkor valószínűleg műtét 😕. Ha babát szeretnél és endometriózisod van nem érdemes húzni az időt, jelentkezzetek be meddőségi központa, mert mire bekerültök és mindent vizsgálaton átestek ami kell ahhoz, hogy elkezdődhessen a stimuláció sok idő el fog menni.
2021. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!