2,880 Tsh-ra gyògyszer?

Figyelt kérdés
Nem esek teherbe már 2 éve. Elkezdtük a kivizsgálásokat a párommal de nem is igazán akarok bele bonyolòdni a kérdésem az lenne hogy 2,880 a Tsh amire kaptam gyògyszert. Eléggé gyògyszer ellenes vagyok, vagyis inkább nem szeretek semmmit beszedni. Szerintetek nem lesz tőlle bajom?

2021. júl. 26. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben ez nem rossz eredmény, de manapság már 2 alá viszik le a tsh-t terhesség miatt.

Ugyanakkor a tsh értéke csak egy tényező. Fontos a t3 es t4 értéke is(ha nem fontosabb), illetve bizonyos esetekben az anti tpo is.

2021. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia, mi is 2 éve próbálkozunk.

Nekem pcos es ir-em, persze nekem is magas volt a tsh(4 felett).

Nem tudom neked mit írt fel.

Nekem teljes életmód váltás,mozgás és admietet irt fel (merckformin).

Február óta, 10 kilo minusz, a hormonjaim rendbe jöttek. Végre van peteérésem is. Sztem érdemes szedni, ha rosszul leszel tőle nyilván orvosnak szolni kell.

2021. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
3,3 TSH-val estem teherbe első próbálkozásra, nem szedtem rá semmit, nem is tudtam róla.
2021. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Ennyire még felesleges, ha a többi ft3 és ft4 rendben van.
2021. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ft3, ft4 rendben van. Syntroxine nevű gyògyszert kaptam. Egyébként nekem is javasolta az életmòd váltást plusz D vitamint kaptam meg Bio szelént kell szedjek. De nekem nagyjábòl rendben vannak a hormonjaim nem igazán volt eltérés kivéve ez a TSH ami egyébként nem rossz de azt mondta minden reggel szedjem ezt a gyògyszert. Bár kicsit félek beszedni. De ha meg nem szedem akkor mit fog gondolni ròlam..?!
2021. júl. 26. 13:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek a helyembe? Beszednétek?
2021. júl. 26. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Én beszedném a gyógyszert, de a többit nem, aztán meglátnám mi lesz 3 hónap múlva a kövi vérvételen.

Nekem is javasolta a szélént anno az orvosom, de ő sem volt nagyon meggyőződve róla, hogy az sokat fog segíteni.

2021. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ártani nem fog ez a gyógyszer, de nem igazán indokolt szerintem sem. Én elkezdeném szedni a helyedben, ha már felírták.
2021. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Én nagyon utánamegyek minden gyógyszerjavaslatnak, diagnózisnak, mert voltak már kiábrándító tapasztalataink az egészségüggyel. TSH-ra azért nem szednék be gyógyszert, mert egy időben nagyon gyakran nézték nekem a TSH-t (havonta, kéthavonta), és össze-vissza ugrált. Tehát nem kajálnám be, hogy egy "magas" érték az állandóan magas értéket jelent, hiszen láttam a saját laboreredményeimen, hogy akár 1-ről 3+-ra is mehet 1-2 hónap alatt és vissza. Akkor meg mire szedjem a gyógyszert?
2021. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsutyi ***** válasza:
Lombikosként nekem 1,5 alatt kell lennie. Nekem is 2,5 felett volt mindig, kaptam rá gyógyszert, mostanában 1,6 körül mozog az értéke.
2021. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!