Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Petesejt fagyasztásról informá...

Petesejt fagyasztásról információ? Hol érhető el? Milyen áron? Stb.

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2021. júl. 29. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minek?
2021. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha csak jóval később szeretnék saját gyereket.
2021. júl. 29. 21:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen indokkal sehol.
2021. júl. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan 90%-ban emiatt csinálják egyáltalán 😀
2021. júl. 30. 09:00
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

13 lombikom volt. Találkoztam számtalan párral, ahol valamiért az ivarsejtek lefagyasztására volt szükség, de mindegyik mögött orvosi indok állt, nem pedig kényelmi.


Csupán azért, mert te 10 évvel fiatalabb petesejtekből szeretnél gyereket, 10 év múlva; egészen biztos vagyok abban, hogy egyetlen állami intézetben sem fogják ezt neked megcsinálni! Nagyon félre vagy informálva a 90%-oddal. Ehhez ugyanis orvosi indok is kéne...


Magán intézetbe még lehetne talán, de már mégsem: ugyanis megszűntetik a magán lombik lehetőségét. Szeptemberig fogadhatnak még olyan pácienseket, akik a rendszereikben vannak, és kész.

Ezt a döntést hozták, és el is fogadták már.


Ha csak a technikai hátteret nézem, akkor az országban csak néhány helyen van lehetőség az ivarsejtek fagyasztására, ugyanis a lassú fagyasztásos technika -amit az embrió fagyasztásához használnak általában- nem alkalmas az ivarsajtek fagyasztására. Utóbbira csak pár helyen van lehetőség ma Mo.-on.


Szóval el vagy tévedve, de nagyon. Javaslom a szélesebb körű tájékozódást!

2021. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként az ivarsejtek, és az embriók tárolását, felhasználását nagyon szigorúan kezelik Mo.-on, ugyanis azzal bármilyen visszaélés emberi test tiltott felhasználásának, vagy szervkereskedelemnek minősül (még a más országokban legális, lombikoknál rutinszerűen végzett PGS, vagy PGD is).

Nem hinném, hogy lenne olyan orvos, aki a mai fizetések mellett akármilyen módon támogatna téged ebben, szembemenve a törvényekkel, csupán azért, hogy te kényelmesen tengedhetsd még az éveidet; kockáztatva a karrierjét, szabadságát.


Külföldön viszont könnyen elképzelhető, hogy lehetséges mindez legális keretek között (Amerikában pl. biztosan).

2021. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem ivarsejtekre gondoltam. Nem is feltétlenül Magyarországon, sőt, tudom, hogy itthon erre nincs lehetőség. Gondoltam, hogy valakinek van ezzel külföldi tapasztalata. Egyébként Szlovákiában találtam egy céget, 500 euró a levétel, le- és kifagyasztás + évente tárolási díj. Kifejezetten a fent említett indokkal (is) fogadnak pácienseket. 80-90%-ban (globálisan) ezért fagyasztanak petesejtet, a maradék egészségügyi indok.
2021. júl. 30. 10:50
 8/12 A kérdező kommentje:
*bocsi, nem spermára gondoltam
2021. júl. 30. 10:54
 9/12 anonim ***** válasza:
A petesejt is ivarsejt. A nők ivarsejtei...
2021. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom...csak ki akartam emelni, hogy engem kifejezetten a petesejt érdekel. Rosszul fogalmaztam meg.
2021. júl. 30. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!