Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nincs PCOS,hormonokkal minden...

Nincs PCOS,hormonokkal minden rendben mégsem lehetnek várandós, mivel nincs ovulació. De akkor mi is a probléma?

Figyelt kérdés

Cikluszavar miatt járok orvoshoz, harmadik napi hormonvérképpel minden a legnagyobb rendben, nincs PCOS.


Ma voltam vissza az eredménnyel, körülbelül 40. naposak a ciklusaim, az orvos mondta hogy így nincs is ovuláció, szóval ha szeretnénk gyermeket, akkor gyógyszerek segítségével tudnék csak teherbe esni. Viszont nem tud semmit mondani, hogy miért van ez, mivel belsőleg az eredmények szerint minden rendben.


Ezt így el kellene fogadni és beletörődni? Nem több vizsgálat kellene hogy valóban minden rendben van-e? Van esetleg valaki akinek 40 napos ciklussal sikerült gyógyszerek nélkül a teherbeeses?


Nagyon elkeseredtem a mai vizsgalat alkalmával.


2021. aug. 6. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyunk orvosok, miért nem őt kérdezed és miért nem neki hiszel?

Itt mindenkinek más a szervezete, lehet valaki azt mondja, sikerült, van aki azt hogy nem. Ez rajtad nem fog változtatni.

2021. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Köszönöm, de pont emiatt is tettem fel a kérdést, ugyanis érdekelne hogy valakinek sikerült-e ilyen esetben.

Ne haragudj, de ez az oldal szerintem pontosan erre lett kitalálva :)

De Köszönöm a válaszod.

2021. aug. 6. 13:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem elég hosszú volt a ciklusom, kb 35-37napos. De már egy szülés után tolódott így ki. Féltem is hogy majd a kisteso hogy fog jönni, de első honapban terhes lettem. Végül 8.-ik héten elhalt, 11 hetesen missed ab műtét lett.

Kontroll után nem volt hajlandó foglalkozni velem a doki, mondván fiatal vagyok majd sikerul! Jaaa, én ezzel nem voltam kisegítve. Pláne, hogy májusban is volt ketto pozitív tesztem, 5nap késes után megjött, majd júniusban is több pozitív teszt után 7 nap késéssel megjött szinten. Tehát valami nem okes. Dokit nem érdekelte, nem volt hajlandó be utalni semmilyen vér vizsgálatra, pedig elmondtam neki hogy valami gond van. Így orvost váltottam aki egyben endokrinológus, majd 16.-án fogok hozza menni, hogy mi is ilyenkor a teendőm, mert szeretnénk kistestvért. Bár a lányom már lassan 2 éves lesz, szoval a csedről már le mondhatok, de nem érdekel az sem, mindent meg fogunk tenni, hogy legyen testvére.

endokrinológus a dokid vagy sima nőgyógyász?

2021. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2020.decemberben kértem időpontot endokrinológushoz, 2021.júniusra kaptam, de a nőgyógyászom június 9-én lemondatta velem az időpontot -mert voltam rákszűrésen - , hogy majd ő kivizsgálja és megmondja mi a bajom, aztán most augusztusban le is rázott ennyivel, hogy minden rendben csak mégsem
2021. aug. 6. 13:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Addig menj míg nem találsz egy normális dokit aki nem ráz le ennyivel.
2021. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ir attól még lehet
2021. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi alapján mondta, hogy nincs ovulációd?

40 napos ciklus áll a 21. napi vérvétel nem ér semmit, mivel menstruáció előtt 7 nappal kell menni. 28 napos ciklusnál az a 21. nap, de 40 naposnál a 33.


Nekem is az egyik orvos a 14. napon ultrahanggal megállapított hogy nincs ovulációm. Hiába mondtam neki, hogy lh teszttel, hőgörbével tudom hogy mikor van, nem a 14. napon, hanem valamikor a 20-25. nap között kell keresni, és ovuláció után pontosan 14 nappal jön meg mindig... Szerinte akkor sincs. Elmentem progeszteron vérvételre még abban a ciklusban, 7 nappal ovuláció után, azzal egy másik orvoshoz aki azt mondta van ovulációm, csak ilyen hosszú ciklusoknál a petesejt minőségével lehet a probléma.


Nagyon sok embernek sikerült már a világon 40 napos ciklus okkal teherbe esnie, sőt van akinek 60-70 napossal is, de nem vagyunk egyformák. Attól hogy nekem van ovulációm ilyen ciklussal is, attól még lehet, hogy neked nincs. Lehet 2-3-5 év alatt sikerülne gyógyszer nélkül is, csak az a kérdés megéri-e addig várni, a "lehet" - re.

2021. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
ha 40 napos a ciklusod, akkor nincsenek rendben a hormonok
2021. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el másik orvoshoz! Amugy van aki teherbe esik 40 napos ciklussal de van aki sose. Nekem sem rendszeres de mind a 2 babám 14. Napon fogant a 2 vetelt babám hosszabb ciklusban. Mérje a hődet és abból is látod majd h mikor van ovulaciod és mennyi a lutealis fazisod
2021. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám.3 havonta mensizek,volt hormonvervétel az eredmény jó.Még van pattanásom.Eddig 2 orvosnál jartam,mind a kettő fogamzásgátlót akart felírni.
2021. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!