Van itt olyan aki reggeli kicsit magas vércukorra kapott merckformint és utána összejött a baba?

Figyelt kérdés
A reggeli magas cukor 6 körül van, de este elég későn eszek van hogy 10kor. Étkezés után 2órával 6 alatt van mindig. Elég sok rosszat olvastam erről a gyógyszerről, van valakinek jó véleménye? Ha igen mennyi idő után segített?

2021. szept. 15. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az már valóban magas éhomi cukor.

Nekem alapból alacsonyabb volt, de nem fényes: terheléskor, akkor már 1 éves életmódváltás után volt 5,5, 1 órára kb 8, 2 órára rá 5,1 körül.

Az inzulinom is mutatott görbét, de kicsit magasra szökött (mint ahogy a cukor is).

Jó endokrin dokit sikerült találni, aki erre 1500 mg metformint (az ugye a hatóanyag) adott, meg egy adag étrendkiegészítőt amit ciklushoz igazítva kellett szedni.

Előtte 10 hónapig próbálkoztunk, életmódváltás, sport, fogyás, minden volt. Ahogy elkezdtem a metet egyik hó elején, a 2. hónapban terhes maradtam. Persze a diétát, mozgást, stb tartottam.

Sőt, terhességi cukros lettem és most is szedek metformint, igaz a magyar alap protokollnak nem része, de a dokim szerencsére progresszív és kb. egész EUban alkalmazzák. Azzal és a szénhidrátdiétával szinte semmit sem híztam, a babám tankönyvi módon fejlődik egyenlőre, az értékeim jók.

Magyarán - ne félj a metformintól, de a diéta, mozgás, stresszmentesítés is fontos mellé. A met nélkül még szerintem most se lennék terhes...

2021. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!