Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek az eredményeim...

Szerintetek az eredményeim alapján inzulinrezisztenciám lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisbabát szeretnénk, így a nőgyógyászom javaslatára mentem el OGTT-re. A dokim csak jövő hónap végén fogad, de attól tartok, hogy ezek nem túl jó eredmények. Akinek van ebben tapasztalata, tudna nekem segíteni értelmezni?


Vércukor éhgyomri 4,9mmol/L


Vércukor terh. 60 perc 5,30 mmol/L


Vércukor terh. 120perc 4,80 mmol/L



Inzulin 0' : 11,00 mIU/l


Inzulin 60' : 62,80 mIU/l


Inzulin 120' : 31,90 mIU/l


2021. okt. 1. 07:43
 1/4 anonim válasza:
Van bármi szokatlan tüneted?
2021. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 évben több, mint 15 kilót híztam annak ellenére , hogy sem az étrendet ,sem az aktivitásom nem változott. :( Állandóan álmos vagyok, viszont aludni nem igazán tudok. A menzeszem is elég rendezetlen , van hogy 40-42 napra jön meg és vérzek 1,5 hétig. A nőgyógyászom szerint nincs PCO-m, az ultrahang sem mutatott semmi eltérést. Nézték a pajzsmirigyem is , igaz, hogy a T3 és T4 érték a felső határt súrolja , de a TSH-m csak 1,8. Teljesen tanácstalan vagyok, mert hiàba tartom a diétát és mozgok rendszeresen, a súlyom nem mozdul. :(
2021. okt. 1. 14:11
 3/4 anonim válasza:
45%
Hasonló értékeim voltak mint most neked. Ez az eredmény minimàlisan emelkedett, még nem IR. Mègis nekem is a tünetek nagyon durvák, pattanás, szőrösödés stb… 160ch diétát kell tartani és edzeni heti 3x, ez javít. én kaptam 3x500mg Meforalt a tünetek miatt. Úgy nèz ki nálad is minimális emelkedés drva tüneteket produkal..
2021. okt. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 0 percesed nagyon rossz. 5 körüli a jó.
2021. okt. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!