Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Bizonyos fokú túlsúly felett...

Bizonyos fokú túlsúly felett nem végzik el a lombikot??? Ez igaz?? Miért?

Figyelt kérdés
Miért? Mekkora túlsúlynál nem?? Hallottam hasonlót, egy nőnek azt mondták ha leadta a 35Kg +t mehet vissza. Ebből mi igaz?? Valaki tudna segíteni??

2021. okt. 8. 10:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz az inszeminációra is? Azt se végzik el ha nagy a túlsúlya valakinek?
2021. okt. 8. 10:27
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerinted miért nem?


Mert kockázatai vannak. Egy nagyon túlsúlyos nő hogy akár egészséges terhességet kihordani?


A gyermekvállalás áldozatokkal jár. Mondjuk kezdetben azzal, hogy az ember lefogy a gyermeke egészségének kedvéért.

2021. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Simán lehet, hogy maga a túlsúly (és az azzal járó egészségügyi gondok) akadályozza a természetes teherbe esést/a terhesség megtartását (gondolok itt IR vagy cukorbetegségre, pajzsmirigy gondokra, stb), és amíg ezeket nem kezeli a nő és nem kerül egy optimális állapotba a terhességhez, addig mondhatni felesleges elkezdeni a beavatkozást, mert egyrészt tovább ronthat az egészségén, másrészt nagy valószínűséggel kudarc lesz az is.


Az, hogy pontosan mekkora túlsúly felett nem kezdik el, az konkrét orvos a konkrét nő esetében tudja megmondani.

2021. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm ezen kattog hogy van rajta vagy 35-40 kg + pajzsmirigy alul m. és beültetik e az embriót? De ezt még nem tudni!
2021. okt. 8. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert az ilyen fokú túlsúly eü problémát feltételez, IR, pajzsmirigy, magas vérnyomás, szív/errendszer stb.
2021. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem kattogni kell rajta, hanem csinálni az életmódváltást és az értékei is javulni fognak. Valóban, áldozatot kell hozni, nem sírni.
2021. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Le kell fogyjon és megoldódik ez a probléma.Nem olyan könnyű tudom de nem lehetetlen ha életmódot vált és mindent megtesz.Jobban is érezné magát utána és ezt tapasztalatból mondom mert én is majdnem 20 kg-tól szabadultam meg.

Eleinte nehéz volt de aztán belejöttem és már mozgás nélkül el sem tudnám az életet képzelni bár most nem lehet mert a beültetés eredményét még nem tudjuk és addig nem ajánlott a sport.Még ha lefogy sincs garancia a sikerre mert már én is a másodiknál tartok de valószínűbb a siker mint így ahogy most van.Fogyni fogyni és fogyni mást nem tehet.

Esnek túlsúlyosok is teherbe egyébként de elég rizikós és főleg hogy neki van is pár problémája így még veszélyesebb.Én sem csinálnám meg neki a beültetést így ha orvos lennék

2021. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Én is lefogytam,a cigit leraktam,az altatót leraktam,na?

Nekem ennyit ér hogy sikerüljön

2021. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de szerintem előbb le kéne fogyni, a túlsúly rizikó, a lombik hormonkezeléssel jár ugye, na ott is szedhet fel kilókat, utána a terhesség min. 10 kiló, de van aki simán 20-at is hízik. 30 kiló súlytöbblettel, akkor mondjuk 170 cm nő pl. 60-65 kiló helyett 90 kiló, egy kis lombik kezeléstől hízik 5-10 kilót, már 100 kilónál tart, mivel már eleve 100 kilósan kezdi a terhességet, simán befigyelhet 120 kiló is a végére (abból indulok ki, ha fiatalon nem bírt lefogyni, életmódot váltani, akkor terhesen se fog figyelni, itt most a tényleg orvosi esetektől elnézést kérek).
2021. nov. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez akármilyen fájó másoknak akiken van 20-30-40..kg felesleg teljesen igaz. Egyetértek.
2021. nov. 6. 12:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!