Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhszájelégetlenséggel kapcsol...

Méhszájelégetlenséggel kapcsolatban valakinek vannak tapasztalatai?

Figyelt kérdés

A múlt héten vesztettük el a 4.babánkat, középidős vetélés volt. Volt már egy 16 hetes vetélésem, illetve két korai. A vizsgálatokból kiderült, hogy van egy ritka trombózishajlamom, amire kaptam is clexane-t, illetve pajzsmirigy alulműködésem, ami évek óta kezelve van. Megint elhittük, hogy így már minden rendben lesz, megvan a probléma forrása, kezeljük, nem lesz gond. Aztán semmi előjel nélkül elkezdtem vérezni, bementünk a sürgősségire, ahol kiderült, hogy nagyon nagy a baj.

Azt mondták az orvosok, hogy valószínűleg gyenge a méhszájam és a következő terhesség előtt össze kell varrni, hogy sikeres lehessen.

Van valakinek hasonlóval tapasztalata? Átesett itt valaki ilyen műtéten?

Próbáltam utánakeresni ennek, de nem sok mindent találtam. Azt tudom már, hogy nem csak ez a műtét van, hanem egy úgynevezett arabin pesszárium is, esetleg erről valami infója valakinek?

Ha tudtok orvost ajánlani aki jártas ezekben annak nagyon örülnék. Mi vidéken élünk, de az országba bárhová elmegyünk, ha végre találnánk egy megbízható, hozzáértő dokit, mivel már annyit hitegettek, hogy nem merünk senkiben bízni.



#terhesség #vetélés #pesszárium #Méhszáj gyengeség #Cerclage műtét
2021. okt. 25. 09:59
 1/9 anonim válasza:
Szia! Nekem ez az első terhességem, ugyanazzal a problémával, mint nálad. 23 hetesen kezdett megrövidülni a méhnyakam, akkor varrtak össze, de az orvos azt mondta, hogy a következő terhességnél megelőzésképp már a 12. hét körül összevarr. A műtét közben engem elaltattak, kb 15 perc volt az egész, 2 napot voltam kórházban. Utána végig feküdnöm kellett, csak wc-re és tusolni kelhettem fel, valamint progeszteron utánpótlást, magnéziumot és fertőzés elleni hüvelykúpot írt fel. A szálat a 36. héten vette ki, most 38 hetes vagyok, végig minden rendben volt szerencsére. Az arabin pesszáriumot nem ajánlotta annyira az orvosom, egyébként is sürgősségi műtét volt, egyik nap észrevette, másnap már össze is varrt, úgyhogy sok idő nem volt gondolkodni. Mi Erdélyben élünk, így ottani orvost nem tudok ajánlani, de remélem találsz egy megbízható orvost és akkor mindenképp vágjatok bele, nincs amitől félni. Nekem a műtét után se fájt egyáltalán, mióta a szálat kivették, azóta egyáltalán nem kell feküdni, de a derekam alig bírja. Ennek ellenére próbálok minél többet jönni-menni. Kellemetlen azt a pár hónapot ágyban tölteni és jó, ha van segítséged, de a babáért megéri. Sok sikert nektek, remélem összejön!
2021. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az előzmények miatt a mostani terhességem alatt én is szinte egyfolytában feküdtem, enni, wc-re és tusolni keltem fel. Nekem sajnos már nem volt lehetőség összevarrni a méhszájat, kiboltosult a magzatburok a méhszájon, 4 napig próbálták visszatartani, hogy megrepedjen a burok, hátha visszahúzódik és akkor össze tudják varrni, de sajnos tovább nyílt a méhszáj és egyre romlott a vérképem, valamilyen fertőzés is kezdett kialakulni, félő volt, hogy emiatt a méhemet is ki kell majd venni, így be kellett fejezni.

Nekem azt ajánlották, hogy még a teherbeesés előtt varrják össze a méhszájat legközelebb. Egyelőre még nagyon friss a dolog, így csak próbálok utánajárni, tájékozódni.

2021. okt. 25. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha teherbeesés előtt összevarrják, akkor hogy esel teherbe?



Remélem megtalálod, 1 éve kb sok kédés volt ezzel kapcsolatban

A pesszáriummal is, azt hiszem Pécsett van doki aki csinàlja, nevet is írtak.


Nagyon drukkolok, és részvétem a veszteségetek miatt

2021. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2021. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megijeszteni, de pl nekem egyáltalán nem vált be a pesszárium.

18 hetesen rakták fel, mert elkezdett rövidülni a méhnyakam. 21 hetesen kerültem kórházba, mivel a pesszárium ellenére 3 ujjnyira tágultam ki… 10 napig sikerült késleltetni a tragédiát.

Most 11 hetes terhes vagyok és a 12-ik heti genetikai ultrahang után varrnak.

2021. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, nekem ezt a dokim mondta még a kórházi tartózkodásom alatt, kontrollra még nem voltam vissza, így komolyabban majd csak akkor tudok tőle kérdezni erről. Én amennyit eddig utána tudtam keresni abból azt tudtam meg, hogy nem a méhszájat varrják össze, hanem méhszáj fölötti részbe tesznek varratot körben, valamilyen anyagból. Tehát nem lesz úgymond bevarrva a méhszájam, hanem afölött lesz, mint egy gyűrűszerű megerősítés, ami nem hagyja a méhnyakat tágulni. Ugyanezt tudja elvileg a pesszárium is, csak ott nincs szükség műtétre és ezt csak a terhesség tizenvalahányadik hete után csinálják, illetve egyik esetben sincs rá garancia, hogy jól fog elsülni a dolog.

Köszönöm szépen a linkeket, átolvasom.

2021. okt. 25. 16:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Áhh értem..


Valahogy furcsán hangzott, de így teljesen érthető


Köszi az infőt



5. Alapján valóban a varrás tűnik biztosabbnak

2021. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az arabian nagyon rizikós.

A ceralage megoldás lehet, ha kisterhesen alkalmazzák, még mielőtt nyilni kezdene méhszaj

Persze ez sem garancia.

2021. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kulfoldi leiratok meg pont azt mondjak,hogy a varras elavult,osdi fertozesveszelyes. A clerage a modern es hatekony. 🤷🤔
2022. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!