Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A magas AMH érték valóban...

A magas AMH érték valóban utalhat PCOS-ra?

Figyelt kérdés

Az én történetem, hogy (tudtommal) alapos kivizsgálásokon vagyunk túl férjemmel, elvileg minden rendben. Babával kb. 4 éve próbálkozunk, túl vagyunk 3 sikertelen inszemináción (1 megfogant, de korán elment). A lombik következne...

Mostanság nem hagy nyugodni a gondolat, vajon mégis mi lehet a probléma?

Az AMH értékem 5,9 volt, amire nem mondtak semmit, csak, hogy nem rossz. Most utána néztem, magasnak számít és ez összefügghet PCOS-al. Ciklusaim viszonylag szabályosak, de kb. 32 naposak. Ezt vajon a kivizsgálások, több UH stb. ellenére lehetséges, hogy nem vették észre? Miből lehet ezt igazándiból észrevenni?



2021. dec. 1. 15:46
 1/5 A kérdező kommentje:
ng/ml
2021. dec. 1. 15:55
 2/5 A kérdező kommentje:
És 31 vagyok:)
2021. dec. 1. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Igazából 3 kritérium közül legalább kettőnek teljesülni kell:

1. Vérzés zavar, ovuláció elmaradása

2. Túlzott férfi nemi hormon termelés

3. Policisztás petefészek


Ugye a policisztás illetve megnagyobbodott petefészek látszik ultrahangon.

A biokémiai jelek pedig a kiderültek volna a hormonvizsgálatok alatt. (Magas LH/FSH arány, magas androgénszintek (pl tesztoszteron), magasabb inzulinszint, inzulinrezisztencia.. stb.


Gyakori a túlzott szőrnövekedés, a túlsúly, nagy haskörfogat, vérzéskimaradás, hosszú ciklusok.


Igazából gondolom teljeskörűen kivizsgáltak. Nem írtál mértékegységet, de az 5,9 ng/ml teljesen normalis AMH érték. PCOS-t csak akkor jelez ha jóval magasabb.

2021. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6,9 volt az amh-m, pcos vagyok plusz inzulinrezisztenciám van. A sima nőgyógyászom azt mondta ez tökéletes, a lombikos orvos meg azt, hogy ez egy kicsit magas, és sok tüszőm lesz majd stimuláláskor. Hát sok is lett…
2021. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 14 volt 😐 PCO+ IR
2021. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!