Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kétségbe vagyok esve, nektek...

Kétségbe vagyok esve, nektek hogyan sikerült végül?

Figyelt kérdés

Tavaly május óta próbálkozunk, tehát már bőven több, mint fél éve. Viszont van pár olyan hónap, ami kiesik. Két hónap kimaradt laparos műtét miatt, illetve volt egy anovulációs ciklusom is. Közben kiderült, hogy az egyik petevezeték zárt, és ha jól emlékszem, 1-2 ciklusban pont azon az oldalon volt peteérés (hálisten nem az a domináns). Tehát maradt kb. 3 érdemleges ciklus, amikor azt mondhatom, hogy akár sikerülhetett is volna. Hormonok rendben vannak.

Nem akarom ezzel nyugtatni magamat, mert akárhogy számolgatom, letelik lassan az 1 év. Az elején teljesen optimista voltam, mostanra viszont iszonyatosan befeszültem, kezdek egyre görcsösebbé válni. Már elkezdtem utánaolvasgatni a lombiknak is, mert azt érzem, másképp sosem fog sikerülni. Örülök, hogy a dokik nem zavartak el és foglalkoznak velem az elejétől kezdve, viszont egy ideje már pedzegetik a meddőségit, a következő hónaptól pedig stimulálni akarnak, amíg nem jutunk be a klinikára. Ettől még inkább meg vagyok rémülve, és fogalmam sincs, mit csináljak. Próbálkozzunk még? Vagy érdemes belekezdeni a gyógyszeres ciklusokba? Mindenkitől azt hallom, hogy 1 év teljesen normális, de a dokik csak csóválják a fejüket. Legutóbb az egyikük azt is mondta az AMH-ra, hogy petefészek kimerülésem van (2,5 ng/ml lett), és teljesen kétségbe vagyok esve, mert azt hittem, ez jónak számít. 29 vagyok, tehát rendben, nem fiatal, de a doki szerint ez inkább egy 35 éves nő értékének felel meg...

Tudnátok nekem segíteni, akik hasonló helyzetben voltak, hogyan sikerült végül? :( Mi az a pont, amikortól már csak a stimulációban, inszemben, lombikban bízhatok? Vagy próbáljak lenyugodni egy kicsit, és próbálkozni tovább?



2022. jan. 6. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigyed rendben?

TSH-d mennyi?

2022. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
3 ciklus az semmi, hiába próbálkozol régóta, ha az idő nagy részében nem volt peteérésed, nekem félév alatt jött össze, de az 6 rendes ciklus volt.
2022. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Januar eleje van, május meg majdnem fel ev, úgyhogy nem egy évről van szó közel sem, es ebből 3 jo ciklusod volt. Azaz majd szeptemberben kezdj el aggódni. Ugye tudod sokan évtizedeket varnak babara ? Ha ragorcsolsz, úgy nem fog menni.
2022. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Zart petevezeto megnyitasahoz, meg amugyis ajanlom az aviva hormontornat.
2022. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat.


Pajzsmirigyem alulműködik, de gyógyszert szedek, és azóta minden rendben. Múlt hónapban ellenőrizték, 1.2 volt, már egy éve sikerül 2 alatt tartani. Azóta szép peteéréseim vannak, egyetlen egyszer volt üres ciklus, pont a műtét után. Tehát ott 3 hónap zsinórban kimaradt.


Szóval akkor van esély rá, hogy spontán sikerüljön a következő hónapokban? :( Természetesen elkezdem a gyógyszerezést, ha arra van szükség, de attól félek, hogy csak bekavar a hormonokba, és a végén rosszabb helyzetbe kerülök, ha nem sikerül a teherbeesés. Örülök, hogy végre magától szép szabályos ciklusaim vannak. Viszont közben itt lebeg a fejem felett, hogy fogy az időm.


Persze, tudom, hogy vannak, akik sok-sok évig próbálkoznak. Igyekszem ezzel is nyugtatni magamat, csak tényleg nem tudom, mi lenne a jó döntés - rohanni a meddőségibe, vagy lehiggadni még pár hónapot, mert simán belefér. Köszönöm a tanácsot az Avivával kapcsolatban, pár hete már csinálom azt a pár fontosabb mozdulatot, ártani nem árt, még ha nem is használ. :)

2022. jan. 6. 15:36
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

13. ciklusban jött össze úgy, hogy minden értékem, eredményem rendben volt és minden ciklusban volt ovum. 2 ciklus maradt ki korona oltás után rögtön. Tankönyv szerinti ciklusaim vannak/voltak mindig is. A 12. hónapban döntöttük el, hogy még nem akarjuk mindenáron mesterségesen ezt, 3 ciklust adunk még magunknak mielőtt felkeressük a meddőségit. Nekem akkor volt a 31. szülinapom. Nem volt szükség sem gyógyszerre, sem művi beavatkozásokra, ellenben mozogni kezdtem, jelentkeztem aviva tornára, életmódot váltottam, szedtem a vitaminokat és végül azt mondom akkor jött, amikor végülis jönnie kellett teljesen függetlenül attól, hogy mit tettünk megérte, vagy mit nem. :) Tudja a sors, illetve ő maga is, hogy mikor szeretne jönni!

Azért ennyi idő után nem kell kétségbeesni, főleg nem úgy hogy érdemi próbálkozási lehetőség 3 darab volt összesen. Ez teljesen belefér. Én még legalább ennyit adnék magunknak, főleg ha rendeződtek a ciklusaid. A stimulálás alatt mit értesz? Clostit? Némely doki már akkor is utánad dobja, ha kiejted a szádon, hogy babát terveztek, mintha valami vitamin lenne. Elég erős lobbi lehet mögötte.

Amit én tennék. Határidő, magunknak. Mondjuk 3-4 ciklus, aztán hátradőlés és feszkó mentes, nyugalmas próbálkozás középidőtájt olyan gyakran, ahogy jól esik. Ha nem sikerül jöhet a stimulálás, közben meddőségibe jelentkezés.

Mindenki rohan mostanában azonnal a meddőségibe, mert neki azonnal KELL az a gyerek. Sokan hazudnak arról, hogy mióta próbálkoznak, meg akarják erőszakolni a természetet. Ezt most ne vedd magadra, nem feltétlenül neked szól, de olyanok útját lassítják ezzel ezek a türelmetlen párok, akiknek ténylegesen szükségük lenne rá. Ezt látni fogod te is, ha ne adj isten odakerültök. Ráadásul az élményről ne is beszéljünk. Adjatok időt magatoknak és a természetnek!

2022. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló, köszönöm, hogy írtál, nagyon megnyugtató volt olvasni! :) A doki 2 hónapig valami más stimulánst adna, most nem jut eszembe a neve. Elvileg attól csak 1-2 tüsző érne, de ha nem sikerül, akkor jönne a Closti. Viszont nekem tényleg elég könnyen megingathatóak a hormonjaim, és félek ezektől. Annyi minden más hülyeséget szedettek már velem az elmúlt 10 évben, most egyszerűen csak örülök, hogy diétával, vitaminokkal és a pajzsmirigy gyógyszerrel végre helyrerázódtam. Pont ahogy írod, nem szeretném ezt azt egészet megerőszakolni, csak kicsit ijesztő volt, ahogy rugdosnak a meddőségibe. Most olyan az egésznek a kicsengése, hogy kaptam pár hónap szigorú határidőt, persze csakis segítséggel (mintha nem lenne peteérésem, holott van), közben végig monitoroznak, aztán ha nem sikerül, már csak a lombik menthet meg. Január végén legkésőbb vár vissza a doki... igazából ha jobban belegondolok, 1 év sem telt el, de már minden létező vizsgálatra el lettem küldve kétszer, és szerintem ettől is bediliztem kissé. Nyilván vállalom a kezeléseket, ha nincs más esély, csak nem voltam biztos benne, hogy belefér-e még nem vállalni. Esetleg jót is tenne-e.


Lehet igazad van, pár nyugisabb hónap most jólesne. Neked gratulálok, hogy végül sikerült, igyekszem én is folytatni a tornát, diétát, vitaminokat, aztán elválik. :) Köszi még egyszer!

2022. jan. 6. 16:53
 8/20 anonim ***** válasza:
Ovulációs teszt? Mert ha 8bol összesen 3x volt használható peteérésed, ráadásul mondjuk az sem közép időben, akkor zt nem ártana tudni.
2022. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
AMH ra tudok reagálni 37 évesen volt hasonló értékem mint neked, most 42 vagyok és 0,68 lett
2022. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Biztos nem leszek népszerű ezzel a véleménnyel, de szerintem a gyermekáldásra nem szabad ennyire túlmedikalizált gondolkodással tekinteni. Meg azt sem szabad hinni, hogy ez mindenkinek jár. Én a saját környezetemben látom, hogy hány olyan eset van, ahol "papíron" minden rendben, és évek óta nem jön a baba, és hány olyan van, ahol gyakorlatilag lehetetlen, mégis megtörténik. Hány olyat lehet hallani, hogy lombikkal sem jött össze, más meg akárhogy védekezik, becsúszik a baba. Jönni fog, amikor jönnie kell! A lényeg, hogy ne ess kétségbe, mert 29 éves vagy, az nem a világvége azért, sokan a párjukat sem találják meg addigra. Én a helyedben normális ciklus mellett tuti nem bolygatnám meg a hormonháztartásom, inkább azon igyekeznék, hogy egészségesen éljek (ezzel is készülve a várandósságra), és a kapcsolatom is erősítsem, mert sokszor ez a görcsös gyerekcsinálás szétzilálja a párokat. Élvezd kicsit az életet, a szexet, a párod, és higgy benne, hogy jönni fog, amikor jönnie kell!
2022. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!