Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 4 éve próbálkozunk a babaproje...

4 éve próbálkozunk a babaprojekttel,meddőségi megjárva(sperma vizsgálat, pajzsmirigy, petevezeték átjárhatósági pipa!) Lehet ez IR?

Figyelt kérdés
28 napos a ciklusom, de csak 2 napig tart előtte utána 2-3 nap barnázás,ez kb 3-4éve ilyen előtte tankönyvbe illő 5 napos volt, fáradékony és mindig álmos vagyok, fel is szedtem pár kilót az utóbbi években leginkább a hasamra. IR vizsgálatom még nem volt, gondoljátok, hogy érdemes lenne csináltatni?
2022. febr. 14. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztencia az eteérési zavart okoz, ha tényleg voltatok meddőségiben és tényleg kivizsgáltak akkor csináltak hormonpanelt is, ha a szerint van peteérésed és megfelelő a progeszteron szinted akkor ha lenne is IR-ed nem az a meddőség oka. (mert a peteérés zavarná keresztül okoz meddőséget neked pedig nincs peteérés zavarod, ha megfelelő a progeszteron szinted)


Barnázást amúgy az alacsony progeszteron szint okoz, de ha ki lettetek vizsgálva és "minden rendben" akkor ez elvileg nincs... Menstruáció végén normális ha az utolső 2 nap csak barnázás, előtte nem.


Én cukorterhelés helyett először egy 21. napi progeszteront nézetnék a helyedben újra.

2022. febr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1es!
2022. febr. 14. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem normális peteérésem volt, mégis durva IR igazolódott, progeszteronhiányom viszont volt. Nem veszíthetsz semmit, ha csinálsz egy 3 pontos cukorterhelést inzulinszintekkel.
2022. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Peteérésem elvileg van, 2 nőgyógyász is vizsgált pont peteérés előtt amit láttak is az UH-n,plusz hónapokig teszteltem ovu teszttel mindig pozitív volt, 2 hónapig ovu monitort is használtam. Németországban élünk itt voltunk meddőségibe. Nem valami közlékenyek, azon kívül hogy minden rendben van nem sokat mondtak. 3 alkalommal vettek vért, gondolom hormon panelt is néztek. Pajzsmirigyet 2szer is nézetem házi orvossal, egy alkalommal progeszteront is, de nem a 21dik napon. Minden rendben mégse jön a baba....
2022. febr. 14. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Parod volt vizsgalva?
2022. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom azóta kiderült-e valami nálad.Pajzsmirigyedet vizsgálták?Ilyen tüneteket az okozott nálam is.Szépen be tudják állítani hormonnal.
2023. jan. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!