Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van még olyan, akinek "fantom"...

Van még olyan, akinek "fantom" ciklusa van? Az endometrióma másnak is termel progeszteront?

Figyelt kérdés

Hosszúak a ciklusaim, de minden hónapban minden úgy történik ahogy történnie kell. Megjelenik a tojásfehérjés nyák, pozitív lh teszt, utána érzem nyomó érzést a petefészkemben, majd megemelkedik a reggeli hőm és 14 nappal később megjön a menstruációm.


Progeszteronom 15-30 nmol/l között szokott lenni 7 nappal ovu után. Már volt is hogy látták a tüszőt, volt egy kémiai terhességem is.


Viszont most voltam egy új nőgyógyásznál pont akkor amikor megjelent a tojásfehérjét nyák, de nem látott domináns tüszőt. 2 nappal később az ovu teszt is pozitív lett.

Azt mondta fantom ciklusaim vannak, a szervezetem úgy csinál mintha lenne peteérésem, de nincs, a progeszteron szint emelkedést pedig az endometriómám okozza. (3 centis az egyik petefészkemben).


Egyszerűen nem tudom értelmezni, hogy mégis hogyan mimikál a szervezetem minden tünettel ovulációt miközben nem mindig van.

Jó lenne ha valakinek lenne hasonlóval tapasztalata.



2022. febr. 27. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is endometriózison van. A ciklusom szabályos, soha nem voltak vérzési zavaraim. Mégis terméketlen vagyok.

Én úgy tudom ez gyakori endometriózisnál.

2022. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy az endometriózis miatt nem esek teherbe, de eddig mindenhol azt olvastam, hogy a beágyazódást akadályozza meg, illetve hogy rosszabb minőségűek lesznek a petesejtek. Arról sehol se találtam információt hogy magát a peteérést akadálykzná, ráadásul úgy hogy közben úgy tesz mintha lenne de mégsincs...
2022. febr. 27. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, orvosként mondom, hogy ez egy baromság :DD
2022. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor mégis mit csinál a szervezetem, mert már nem értem. Ultrahangon nincs tűsző,de minden más ovulációra utaló tünetet és véreredményt produkáló.


Szeretném érteni mi is történik bennem, mert amíg nem értem úgy érzem nem tudok helyesen dönteni azzal kapcsolatban hogy mikor milyen kezelést vállalják. Minden orvos mást tanácsol, de dönteni nekem kell.

2022. febr. 27. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha a progeszteronod megemelkediuk a ciklus második felében, akkor van ovulációd és kész. Az endometrioma nem termel progezsteront, pláne nem ciklusosan.

A doki elnézte. Van, hogy a petefészket se sikerül látótérbe hozni UH-n....

2022. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is endos vagyok de nekem mindig volt peteérésem. Ultrahangon látta az orvos mindig hogy megtörtént.

Mivel azt írod hogy a petefészkedben van az be tud ott kavarni.

Nem kéne megműteni?!

Nekem 2 műtétem volt majdnem egy éven belül és a második műtét után azonnal terhes is lettem pedig nekem nem csak egy helyen volt és mélyen infiltráló is.

2022. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem fáj, ezért nem egyértelmű a műtét. Minden orvos mást mond, ezért szeretném érteni hogy mi van, hogy tudjam hogy a várakozás, a gyógyszeres stimulációt, a lombikot vagy a műtétet válasszam.


A hosszú ciklusaimon és ez által a meddőségen kívül semmi panaszom nincs. Ráadásul volt már egy kémiai terhesség, szóval teherbe is tudok esni, csak ki tudja mikor és megmarad-e.

2022. márc. 1. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!