Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Terhességmegszakitás előidézhe...

Terhességmegszakitás előidézhet később PCOS-t?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy fest a helyzet, hogy PCOS-m van. Bár a pontos diagnózis még nincs meg, csak a laboreredmények utalnak rá, szerdára van időpontom a meddőségibe.


Viszont van egy hatalmas gondom ezzel kapcsolatban. Nekem 14 évesen volt egy terhesség megszakításom ami lelkileg hatalmas traumát okozott. Majd meg is híztam utána. Lehet hogy akkor annak hatására alakulhatott már ott ki a pcos vagy teljesen buta feltételezés ez?

Kicsit kivagyok ettől a helyzettől mert igazából el sem merem ezt mondani, hogy ez történt velem gyerekként (erőszak áldozata voltam, nem "véletlen" baleset volt). Tudom ez rettentő butaság a részemről, főleg ez a tagadás. Csak tudni szeretném, hogy annak lehet e köze ehhez az állapothoz.


2022. máj. 8. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem hinném, hogy az abortusz miatt alakult ki. Elég gyakori betegség, klvan valamennyi köze az életmódhoz, de azért pontosan nem lehet tudni kinél miért jön elő.
2022. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont a lelki gondok befolyásolhatják a testünket. Jársz szakemberhez? Úgy érzem az írásodból, hogy ez még nagyon nincs helyretéve benned (tudom, hogy lehetetlen elfelejteni, de feldolgozni segítséggel lehet).
2022. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de a meddőséghez köze lehet. Nem értem, kinek nem mered elmondani? Az orvosnak?
2022. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem. A pcos genetikusan öröklődik, a rossz életmódtol pedig a tünetei is megjelennek.
2022. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ez egy kicsit most megnyugtatott, hogy ez nem amiatt van.


Tudom, hogy mielőbb el kellene jutnom szakemberhez ezzel a problémával, de amióta elköltöztem nem vitt rá a lélek, hogy nekiálljak újra a megfelelő pszichológus utáni keresésnek.

2022. máj. 9. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem abortusz után derült ki, hogy egyébként PCOSem van. Azt mondta a vizsgáló orvos, hogy így nagyon ritkán jöhet össze terhesség. Hát nekem sajnos sikerült védekezés mellett.

Gyermekeim már vannak addig nem is tudtam a problémáról

2022. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!