Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az normális, hogy a ciklusaim...

Az normális, hogy a ciklusaim egyre hosszabbak?

Figyelt kérdés

Régebben, kb két éve, volt három négy hónap amikor mindig pontosan 27 napra jött meg. Most már az átalag inkább 31-32, de nem ritkák a 33 napos hónapok sem. Utalhat valami hormonzavarra, hogy lassan, ugyan, de hosszabbodik a ciklusom? Másfél éve voltam hormonpanelen, akkor minden rendben volt. Most érettségiztem, lehet, hogy az elmúlt hosszabb ciklusok annak tudhatók be, de nem akarom, hogy szépen lassan 35, majd 37, 40 napos ciklusaim legyenek :(

Egyébként az elmúlt hónapok ciklusainak hossza: 30, 32, 29, 32, 29, 33, 31, 30, 29, 31, 33, 34, 30, 31, 33



2022. máj. 31. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnál voltál már? Ő mit mondott a panaszodra?


Egyébként a stressz miatt is lehet ennyi ingadozás, a másik meg, hogy nem beprogramozott robotok vagyunk, amik mindig pontosan ugyanúgy működnek. A normális ciklus hossz 26-35 nap között van,ha ezen belül vagy, nincsen gond.

2022. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nőgyógyásznál voltam még februárban, azt mondta, hogy mindent rendben lát, és a hormonpanelem is jó, ezt még akkor nem említettem.
2022. máj. 31. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos nem talált semmit, akkor nem gond. A legtöbb nőnek nem óramű pontos, +/- pár nap simán belefér. Hivatalos 35napig nem is számít hosszú ciklusnak, ahogy elöttem is írták. Ha ez megnyugtat, nekem tizenévesen és kora huszon évesen 28-30 nap volt. Aztán "elcsúszott" 35-36naposra, okot nem találtak, néha 37 is, de az ritka. Ilyen ciklusokkal lett 3 gyerekem, spontán, nem kellett semmi hormon vagy beavatkozás. Ha nagyon aggódsz a legközelebbi vizsgálatnál emlísd meg, hogy mi a helyzet. De nem minden esetben jelent problémát a kicsit hosszabb, nem tankönyvi 28napos ciklus
2022. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!