Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sorozatos magzatelhalás okát...

Sorozatos magzatelhalás okát lehet keresni méh állapotában, vagy kromoszóma rendellenességre jellemző mindez?

Figyelt kérdés

Tudom, nem a legjobb a kérdés feltétel, de próbáltam összetömöríteni a lényeget. Több sikeres és első hónapban megfoganó terhesség, majd problémamentes császármetszések után sorozatos vetéléseket élünk át. 10. héten leállt fejlődésben az embrió, pedig előtte szívhang is volt, műtéti befejezés kellett. Majd egy nagyon korai vetélésben volt részem, ami nevezhető kémiai terhességnek is, azaz több pozitív terhességi teszt elvégzése után látszott, hogy a csík, nem erősödik, 10 nap késéssel új ciklust kezdtem... Ezt követte egy újabb fejlődési hiba, sajnos csak üres petezsák mutatkozott, 7. héten spontán megindult a vetélés, de végül nem úsztam meg a műtétet...

Legkisebb gyerkőc 2 éves, előtte másfél év különbséggel még kettő. Egészségesek vagyunk, eddig eltérést nem találtak egyikünknél sem. Harmadik császár óta van egy kisebb vérzészavarom, aminek az oka egy kisebb hegsérv. De ez okozhat vajon ilyenfajta vetéléseket???


2022. júl. 12. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a hegesedes vagy valamilyen mehkinoves szerintem okozhatja, igen.
2022. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy genetikai eltérése. Hány éves vagy? Inkább a méhben lehet valami vagy nem tudom. Cukrod és a pajzsmirigyed rendben?
2022. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Antifoszfolipid szindrómát is kizárták nálad? Szerzett thrombophilia is tud sorozatos vetéléseket okozni a fentebb leírtak mellett.
2022. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Genetikai összeférhetetlenség miatt vetélt el az ismerősöm folyamatosan. A férjével nem illettek össze. Végül Czeizel Endre segített nekik.
2022. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Férjem a régi :) vagyis ő az előző gyerkócök apja, így összeférhetetlenség kizárt. Cukor, tsh rendben nálam. Mindenképp szerezett dolognak kell lennie. 39 vagyok...
2022. júl. 12. 13:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont ugyan ebben a cipőben járok. Sikeres terhességek, (igaz kellett utrogestan) aztán egy baba elhalt a 9. Héten és missded ab. lett ,egy pozitív teszt után néhány napra megjött . Most megint vannak pozitív tesztjeim egy halom, erősödik is a csík , de barnázgatok. Dokihoz nem érdemes mennem, mivel vasárnapra nem vártam. Szomorú vagyok, ha ő sem marad velünk ,akkor örülök a két lányomnak,hogy egészségesek. Legalább ok vannak nekünk.

2022. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, hát a korod totál nem indokolja. Célirányos kivizsgálásod volt már valamilyen? Nekem még a vérzékenység, véralvadási zavar ugrott be, egyik ismerősömnél ezt találták 7 vetélés után.
2022. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!