Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a baj? Lehet méhen kívüli?

Mi a baj? Lehet méhen kívüli?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Utolsó mensi augusztus 23., feltehetően (testi tünetek) szeptember 4.-én ovuláció (szokásos mellérzékenység, alhasi nyomódás) szeptember 18.-án kellene megjönni az ovuhoz viszonyítva.

Viszont 5.-e óta folyamatos barnázásom van. 1-1 nap volt mikor kimaradt.

Most mensihez közeledve 2 napja erős már darabosabb barnázás.

Tegnap voltam nőgyógyásznál, ahol rám néztek hasi uh-al, 9 mm endometrium és mindent rendben talált. Alaposan megnézett az orvos.


Ma reggel a facelle teszten annyira nagyon halványan, lehet inkább oda képzeltem, láttam egy második csíkot, száradàsi időn túl, már ideges voltam.


Lehet hülyeség, de mostmár zavar hogy nem jött még meg, pedig darabosabb picit a barnázás, méhen kívüli terhesség nem lehet ugye? Vagy nem jelezné a testem még? És akkor nem kezdődött volna ovukor.


Az orvos szerint minden rendben, max egy pici hormon zavar (ilyenem

Soha nem volt még)


Akármennyire szeretnénk már babát, most akkor lennék már boldog ha megjönne és tiszta lappal kezdhetnénk a hónapot. Emiatt nagyon stresszelek:(

Valaki volt így?



2022. szept. 16. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg nincsen semmi baj. Kettő lehetőséged van: kémiai terhesség vagy pedig még túl korai a terhesség. Nekem mind a kettő terhességem 2 héttel volt “lemaradva” a mensihez képest. Nagyon korai még orvoshoz menned. Várj egy 1,5-2 hetet és ha nem jön meg, akkor irány a doki. Ne aggódj.
2022. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is valami zavarra tippelnék. Ha nem rendeződik 1 ciklus alatt, akkor egy kicsit alaposabb kivizsgálás nem ártana egy normális orvosnál, aki kezelni is szeretné a problémát (teljes vérkép, hormonális vérkép, uh + rákszűrés). Ezzel már kezdésként jó vagy. Ha nem jön össze utána se a baba, akkor egy nógyógyász endokrinológus szakembert keress fel.


A teszt pedig a menstruáció elotti napokban lehet pozitív. Emiatt nem ajánlott korán tesztelni, csak késésnél. Ha késés után gyakran pozitív a teszted, de utána negatív, akkor ezt jelezd az orvosodnak és hormonális vérképet kérj, mivel az valószínűleg megmutatja a bajt.

2022. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Marciusban volt teljes labor. Meddőségi kivizsgálás alatt állunk. Volt már 2 sikertelen terhességem (spontán)

Előző hónapban inszeminációnk volt. Most spontán próbálkoztunk, de ilyen durva barnázásom még nem volt mint ebben a hónapban..

szeretném ha már megjönni :(

2022. szept. 16. 14:38
 4/5 anonim válasza:
Szia! Nekem nagyon hasonló volt ,2 vetélés és ugyanígy ovu után barnázás és nem is múlt el,akkor volt is egy egészségügyi kaparásom. Viszont volt olyan hónap,hogy barnáztam de végül megjött, talán progeszteron hiány. Szerintem nálad is inkább hormonális oka van.
2022. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ma megjött! 🙏

Új hónap, új esély! Most ennek örülök:)

2022. szept. 17. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!