Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Progesterone Exeltis tapasztal...

Progesterone Exeltis tapasztalatok? Nem baj, hogy megjött a szedése közben? Másnál is előjött minden mellékhatása?

Figyelt kérdés

A 3. Closy hónapom ért véget. Az első két hónapban napi egy szemet kellett szednem, de nem bizonyult elégnek, tartottunk 3 hónap szünetet és az orvosom emelt az adagon. Most napi két szemet szedtem, ugyanúgy a 3.-7. nap között. A 14. naptól progeszteronpótlást kaptam, 14 napig kellett volna szedni. 13 szemet szedtem be és megjött. Ez így rendben van?

Korábban, a Closy előtt szedtem már progeszteront (provera, duphaston). Amikor azokat szedtem, akkor ahogy elfogyott, rá pár napra jött meg. Most is erre számítottam.

Ráadásul nagyon rosszul viseltem a szedését. Nagyon visszatartotta a szervezetem a vizet, folyton éhes voltam és durva hangulatingadozásaim voltak. Még 2 ilyen hónapot írt ki az orvosom. Meg fogja szokni a szervezetem?



2022. okt. 18. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megjott, akkor szerintem abbahagyhatod erre a ciklusra. Én hüvelybe használtam terhesség alatt, orvosi javaslatra, és semmi mellekhatasa nem volt így, és jobban is hasznosul.
2022. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én inszemináció után szedtem napi kettőt,nekem azt mondta a doki,hogy ha megjön,hagyjam abba szedését,akkor sikertelen volt az inszem és nem vagyok terhes. Szerencsére nem jött meg. Mivel közben dolgozni jártam,az orvosom nekem is ezt mondta,hogy a reggeli adagot hüvelybe tegyem,mivel szédülés,kábaság lehet a mellékhatása. Az esti mehet szájon át,legalább jobban alszom tőle. Az a terhesség sajna elhalt. A második inszem után szintén napi 2, barnázás után napi 4, vérzés után napi 6-ot (3x2) kellett szednem. Szájon át,mert otthon voltam veszélyeztetett terhesként. Na az a 6 úgy bekábított,hogy egész nap le voltam lassulva,beszélni is alig tudtam,nem találtam a szavakat. Teljesen kiütött. Egyébként az ajánlott adag napi 3, én meg a dupláját szedtem orvosi tanácsra.
2022. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Abban én is biztos voltam, hogy nem sikerült a hónap, csak aggódtam, hogy nem jelent-e valami bajt, hogy hamarabb jött meg, mint kellett volna. Én úgy gondoltam, hogy a progeszteronhiánytól kell véreznem, miután már nem szedem a gyógyszert.

Lehetett ovuláció 14 nappal ezelőtt?

A hüvelyi szedésről megkérdezem majd az orvost, jó lenne ha nem viselne meg ennyire a szedése a következő ciklusban.

2022. okt. 19. 20:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!