Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi idő/vizsgálat mire a...

Mennyi idő/vizsgálat mire a mai világban egy pár eljuthat a lombikig?

Figyelt kérdés
1 év sikertelenség után mi következik? Minek kell történnie a lombik előtt?
2022. dec. 21. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Mi a párommal kora tavasszal kezdtük, szeptember közepén már volt beültetés, azóta minden rendben.

Én a pasi vagyok, magam részéről többet tudok nyilatkozni: első körben kikérdeztek az életmódomról, majd volt két egymást követő mintaadás, utána egy másik intézetben is kellett mintát adnom DNS fragmentáció végett, az kicsit magas lett. Az andrológus azt tanácsolta, hogy ezzel kezdjünk valamit, először is étkezés szintjén, utána jöhet a tablettás kezelés. Az orvosunk viszont azt tanácsolta, hogy erre akkor fog sor kerülni, ha sikertelen lesz a lombik. A beültetés előtt ismét mintát kellett adnom, majd a beültetés napján újra.


Női oldalról nem akarok hülyeséget írni, de volt a feleségemnek vérvizsgalat, ultrahang, petevezeték átjárhatóság, illetve ugye a leszívás amit mesterségesen megtermékenyítettek és beültettek, de tényleg inkább egy hölgy válaszát várd meg, sajnos érdemben nem tudok ebben sokat segíteni, viszont férfi oldalról minden további nélkül.

2022. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából főként az érdekel, hogyha mi most elmegyünk orvoshoz(1 év sikertelenség után), akkor mennyi idő mire oda jutunk, hogy lombik. Gondolom még 100 vizsgálat vár ránk. Meg lehet nem is ez az első megoldás? Láttam, hogy van inszem is, de az kötelező kör? Csak utána vagyunk jogosultak lombikra?
2022. dec. 21. 20:48
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Az inszemináció a vizsgálatok eredményeitől függ. Nálunk mindkét oldalról voltak gondok, az inszemináció szóba sem jött.
2022. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Először még labor, cukorterhelés, hormonvizsgálat, átjárhatósági vizsgálat, ultrahangok.. és lehet nem kell elmenni a lombikig, mert például csak egy hormon gond van
2022. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2019-ben azt mondta a dokim,hogy 6 sikertelen inszemináció kell,utána lehet lombikra menni. Persze ahogy az előttem szóló írta,van olyan eset,amikor az inszem szóba se jöhet,hanem egyből lombik.
2022. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,én anno szept. végén voltam petevezeték átjárhatósági vizsgálaton,onnantól pörögtek az események,november végén megvolt az első inszem.
2022. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy hormon vizsgálat, utána átjárhatósági vizsgálat. Ott fent is akadtam. Elzáródott petevezetékekkel már a meddőségire irányított a dokim. Ha ez rendben lett volna, nem tudom, milyen vizsgálatok lettek volna még.
2022. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem barátnőmék járnak meddőségibe. Telejesen változó mennyi idő a lombik. Ők a Sotéra járnak, ott azt mondja hamar mennek a dolgok, 1-2 héten belül lett időpontjuk minden vizsgálatra. Nekik 3 inszeminációt mondtak, hogy annyi a max amivel lombik előtt próbálkoznának. De aztán a 2. sikertelen után eldönthették, hogy legyen 3. is, vagy jöjjön inkább a lombik.
2022. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát mi is járunk barátnőmmel meddőségibe. SOTE-ra mi akartunk menni, 2x hívtuk, mindkétszer az volt a válasz, hogy majd 2 hónap múlva hívjuk, talán akkor tudnak időpontot adni, oda sok idő a várólista. Mi ahová járunk, ott első konzultáció 2 hónapon belül volt, kb. novemberben kezdtük, rakat vizsgálat, ezek inkább vérvétel, vizelet, spermaanalízis. Itt nem mondanak semmit, szinte semmi tájékoztatás nincs, érdekesen mennek a dolgok, de állítólag jó biológusok vannak és jó technikák is, hát majd kiderül, állítólag a következő konzi után minden felgyorsul és közlékenyebbek is. A gond ott van, hogy csak akkor mehetsz következő konzira, ha már megvan az összes eredmény, ebben benne van a nőknek az átjárhatósági, amit pl. nálunk egy másik intézményben kellett csináltatni, mammográfia, nőgyógyászati vizsgálat, rákszűrés, de nekünk mivel kértek genetikai vizsgálatot is, ami 8 hét, ezért már ez eleve 2 hónap várakozás, plusz időpont a második megbeszélésre, így nekünk úgy, hogy még semmit sem tudunk, semmi sem történt még gyakorlatilag, így már nekünk eleve eltelik 3 hónap semmittevéssel, plusz itt van még az, hogy majd kell még egy spermavizsgálat is, bár az azért hamar megvan. És akkor nem beszélve arról, hogy barátnőmnek minden negatív, nálam nem annyira rózsás a helyzet, de nem is rossz. Andrológiára nem kell mennem, azt nem kérték. Ugye az inszeminációra is vonatkoznak szabályok, ergo elvileg nálunk ez eleve nem is lehet, csak lombik. Amennyiben nincs semmi gond egyik félnél sem, csak a baba nem jön össze, akkor kezdik inszeminációval. De ez nagyon sok mindentől függ, leletek nagyon számítanak, és az idő inkább a bekerülésnél hosszadalmas, ha már benne vagy a rendszerben, akkor gyorsabb minden.
2022. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tapolcára augusztus 30-án telefonáltam, szeptember 29-én volt az első konzultáció, november 5-én kezdődött volna az a ciklus aminek a 21. napján el kell kezdeni szúrni a lombikos injekciókat, de lett egy kémiai terhességem, ami miatt nem kezdtük.


Mindenki azt gondolja hogy hű de rakás vizsgálat van... A valóságban 2 vérvétel meg egy ultrahang a nőnek, 1 vérvétel meg 2 sperma minta a férfinak.


Ha nincs olyan probléma ami indokolná a lombikot először inszemináció van, 3 vagy 4 kötelező, de azt ledarálják egymás utáni ciklusokban. Ettől függetlenül ha inszeminációval kezdenek akkor szerintem egy 8-10 hónap eltelik mire az ember az első konzultációtól eljut a lombikig.

2023. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!