Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem adnak enyhén magas...

Miért nem adnak enyhén magas tsh-ra hormont, csak annak aki babàt akar?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

25L vagyok.

Babát szeretnénk a párommal jövőhónaptól.

Most voltam laborban és sajnos 5,4 a TSH-m. Többi értékem rendben van, ami a pajzsmiriggyel kapcsolatos a részletes vizsgálat alapján, nincs autoimmun betegségem.


Felmerült bennem a kérdés miért nem adnak, csak ha baba kell, mert az más tészta?


Illetve ha elkezdem akkor ezt 1 életen àt szednem kell?


2 hete kezdtem el a femibiont szedni. Sajnálom, hogy hamarabb nem kezdtem el, mivel ez legalább tartalmaz jódot.


Tervezem, hogy gyógyteàzok meg plusz szelént szedek majd a jód mellé, ami van a babaváró vitaminban.


Én valahogy tartok ettől a hormongyógyszertől.


Mi a véleményetek?


Tudom, hogy 1 körülinek kellene lennie, meg hogy sajnos vetélés lehet belőle és hogy a babafejlődésének és nekem se jó így ez.


Egyébként nincsen semmilyen negatív tünetem. Se hajhullás, se súly probléma.



2023. jan. 8. 00:41
 1/10 anonim válasza:
74%

Szia!


Hashimotos vagyok, nekem is 5,4 környékén volt a TSH-m amikor diagnosztizáltak. Én rögtön kaptam rá gyógyszert, de hát én autoimmun vagyok, szóval megérthető.


A gyógyszert nem kell életed végéig szedni, hogyha elkezded, de aktívan kell tenni érte, hogy meggyógyulj. Sajnos ez nem olyan, mint egy antibiotikum, amit beszedsz, kiírtja, amit ki kell aztán mehet tovább az élet. Hanem inkább segít a testnek, de ha abbahagyod, de nem teszel semmit se érte, akkor a tested továbbra se tudja majd termelni, amit termelni kellene.


Nem tudom mit néztek neked, de küldök egy listát, hogy mit érdemes nézni (lehet nem is pajzsmirigy gondod van, hanem más, ami összefüggésben van ezzel), te meg tudod magadnak nézni, hogy ezeket megnézték-e neked.


Pajzsmirigy:

TSH, fT3, fT4, Anti TPO, Anti TG

(Miért: első három az simán pajzsmirigy termelés mutatói, másik kettő meg az autoimmunitás)


Női hormonok:

LH, FSH, prolaktin, ösztradiol, progeszteron, tesztoszteron

nézve a ciklus 3-5. napján és a ciklus 3/4-énél (pl 28 napos ciklusnál 21 nap felé)

(miért: a pajzsmirigy hormon együtt dolgozik a női hormonokkal, ezért ha borul az egyik, borulhat a másik is. ha esetleg ösztrogén dominanciád van [fontos, hogy lehet ösztrogén dominancia akkor is, ha tartományon belül vannak az értékek, mert a progeszteron és az ösztrogén egy bizonyos arányban kellene, hogy jelen legyenek], akkor ez elhúzhatja a pajzsmirigyedet is)


Vitaminok:

D vitamin, vas, B12

Pajzsmirigy problémásoknak sokszor hiányoznak ezek. Amúgy szedtél bébi tabit esetleg? Mert azok meg tudják fosztani a testet bizonyos vitaminoktól és ásványi anyagoktól, amiket szintén érdemes lenne pótolni. Ezek lehetnek: magnézium, szelén, cink, B vitaminok és C vitamin. De ez csak a tablettákra igaz elvileg (legalábbis erre találtak tudományos precedenst).


Én most elkezdtem egy egészségügyi diétát (AIP, ha érdekel), ami sokat segített az egészségemen, de mivel te nem vagy autoimmun, valszeg neked nem kell ilyen drasztikus dolog. De mindenesetre, érdemes megpróbálni kb egészségesen étkezni (a szokásos: kevés feldolgozott szénhidrát, több zöldség, hús, gyümi, 0 cukor stb stb. Gondolom már ismered és hallottad).


Alapvetően, ha nincs testi oka a dolognak, akkor legtöbbször a stressz az alapja. Azt meg te tudod, hogy a te életedben mit tudsz azzal reálisan kezdeni.


Sok sikert!

2023. jan. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ha a pajzsmirigy hormonok szintje rendben van és nincs tünet, akkor ez ún szubklinikus hipotireozis, amit csak követni kell. Előfordulhat, hogy három-hat hónap múlva normalizálódik a tsh.


A terhesség az más, ott ez az állapot is megnöveli a vetélés esélyét. A többi meg amit az egyes leírt.

2023. jan. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az fT4-ed mennyi lett? Ha az sem jo, akkor meg kellene varni, mig beall (kb. 4 honap), ha az rebdben van, es csak a TSH magasabb kicsivel, akkor sikerulhet.
2023. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezeket az értékeket nézettem, a többi jó, csak a tsh nem. Így azt mondták nem autoimmun.

Köszönöm a válaszokat!

2023. jan. 8. 08:10
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
nekem sem írt fel a doki a 6,4re (akkor még nem akartunk babát), 30kg-t híztam egy nyár alatt...
2023. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2-3 éve volt 4,5 körüli a TSH szintem(szintén babatervezés miatt derült ki)a doki azt mondta alul működésem van és hogy ez a "legjobb" mert tünetmentes,rögtön kaptam rá gyógyszert és mondta hogy 3 fölé nem menjen mert az vetélést okozhat.Folyamatosan ellenőriztem de nem mindig volt jó az érték. Most hogy kismama vagyok dupla annyi adagot kell szednem szülésig.
2023. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

1-es, bocsi, de ezt nagyon tulpörgöd, a te esetedben lehet indokolt, de egy sima 5,4 tsh nem vészes állapot.

Éppen ezért nem adtak rá gyógyszert. Ezek a gyógyszerek teljesen ártalmatlanok és nem kell egész életedben szedni. Nekem pl. pont a terhesség hozta helyre a pm tulmukodest. Előtte szedtem a gyógyszert, nem történt semmi, mellékhatása sincs. Nagyon sok embert érint ez és ha van is oka, pl. szennyezett élelmiszer, úgysem lehet kikerülni. Nem tudom pontosan, de kb. 4,5 alatt normális a tsh. És nem kell 1-nek lennie terhesen sem. 3,8-cal estem teherbe, semmi gond nem volt. Lombikhoz viszik le 1-re, ott minél optimalisabb állapotot akarnak elérni.

2023. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

1-es vagyok.


7.es olvasd el mint mondott az 5-ös. Nekem is ez volt a tapasztalatom, mert két év volt és három orvos, mire kaptam gyógyszert és én is 30 kilót híztam mire ez megtörtént. :) Szóval nem pörgöm túl, csak ismerem a rendszert és hogy mennyire lecsinálják magasból a dolgot egy-két orvos (beleértve endokrinológus és nőgyógyász is).

2023. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nem pörgi túl, nekem is legyintettek a 4 feletti tsh-ra pedig tüneteket okozott, mondjuk érdekes nekem túlműködés tüneteit mutatta mindig, mert sovány vagyok magas pulzussal, de ennek ellenére a tsh alapján alulműködik.

Nem jött a baba , így kértem hogy írjanak fel gyógyszert. Nagy nehezen felírták, de nem ment lejjebb...majd 3.5 után sikerült a fogantatás, 2 szép pozitív teszt majd megjött. A nőgyógyász persze rögtön a magasabb tsh-ra fogta a vetélést (kémiai terhesség volt ugyan de tök mindegy, vetélésnek lehet nevezni, főleg hogy nem véletlenül teszteltem már voltak tüneteim. Na erről ennyit....ezek után elmentem egy 3. endokrinológushoz (37000 ft volt egy vizsgálat) és érdekes módon rögtön kaptam magasabb dózisú letroxot...szomorú amúgy hogy ennyire nem foglalkoznak vele az orvosok, és mindenki rögtön lombikra akar küldeni, merthogy amúgy azt tudni kell, hogy pl hiába jön össze lombikkal, a statisztika szerint sikerült tök jó, de ha nem marad meg az őket már nem érdekli...és hát bizony ha nem jött össze akkor ált azért van valami oka annak, akár hormonális, akár véralvadási bármi.....az orvosokat nem érdekli semmi általában, csak a pénz. Kifizetsz egy vagyont nekik és ennek ellenére még neked kell utánanézni a dolgoknak , és neked kell elintézni magán a laborokat a mindent is, utánanézni a tanácsoknak , vitaminoknak mindennek is , mert az orvosok nem foglalkoznak veled...mert egyszerűbb lombikra küldeni aztán ott meg meggazdagodnak a sok szerencsétlen párból akik közül valószínűleg csak elenyésző számnak volna szüksége valóban lombikra...úgyhogy kérdező én azt mondom , hogy addig járj az orvosok nyakára, amíg nem írnak fel gyógyszert és amíg nem rendezik a tsh-dat.

2023. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4-es volt a TSH-m, a T3, T4 is határértéken volt.


Szelént kaptam rá (azt mondták, ha erre gyógyszert adnak, akkor folyton rosszul leszek, nézzük meg először a szelént), 1.5-re ment le 3 hét alatt.


Csak azért írom le, hogy nem biztos, hogy egyből kell rá mindenkinek gyógyszer.


Kérdező: nekem a jódot kifejezetten tiltották, nem magadtól találtad ki, hogy fembiont kell szedni, hanem endokrinológus javasolta? ( a nőgyógyász javasolta a jódot, a nőgyógyász-endokrinológus tiltotta).

2023. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!