Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha nincs elég progeszteron,...

Ha nincs elég progeszteron, vagy peteérés sem történt akkor a luteálisban nappal is alacsonyabb a testhő, vagy csak az ébredési hőnél mutatkozik meg mindez?

Figyelt kérdés
Munkám miatt nem vezetek ébredési hőgörbét. Csak fél éve próbálkozunk a babával, de sajnos több problémám is van, ami peteérési zavarhoz vezethet. Ebben a ciklusban végre voltak jelei, hogy próbálkozott a szervezetem középidőben, nagyon reménykedem, viszont nagyon alacsony a testhőm mensi előtt 4-5 nappal... 36.4 - 36.5 között. Valahol hallottam, hogy a luteálisban nap közben is érzékelhető normál esetben legalábbis az enyhe hőemelkedés, pláne, ha megtörtént a beágyazódás is. ezek szerint ebben a ciklusban ne is reménykedjek?
2023. jan. 13. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha azt sem tudod mennyi az alaphőd, akkor egy értékből kiindulni sem tudsz, mivel az alaphő is emberfüggő.


De csak neked most kíváncsiságból megmértem a hőm, 37,0 (szájban mérve, ahogy reggelente szoktam), én tutira luteális fázis közepén vagyok és az ébredési hőm 36,7 volt.

2023. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De kedves vagy és kifejezetten köszönöm, hogy nem estél nekem a kérdésem miatt. Nagyjából tudom az alaphőmet, mert vannak hőgörbe töredékeim, sajnos sokszor vagyok éjszakás, így rendszeresen nem mérek, bár tudom, úgy is lenne értelme, ha csak egyszerűen kihagynám ezeket a napokat, így lehet mondani, én nem vagyok túl pontos és lelkes a reggeli, ugyanabban az időben történő méréshez.

Szóval voltak már próbálkozások, alaphőm 36.3 körül van. Sajnos több problémám is van, szabálytalan a ciklusom gyakran és jönnek-mennek a ciszták (sajnos utóbbi eset a lassabb folyamat, bár elvileg most nincs, vagyis kettő hónapja, amikor nézett orvos, nem volt)

Amikor cisztásodom nem szoktam érezni középidős tüneteket, most meg végre éreztem, úgyhogy nagyon belehúztunk, de tartok tőle, nem lesz eredménye baba szempontjából.

2023. jan. 13. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:

"így lehet mondani, én nem vagyok túl pontos és lelkes a reggeli, ugyanabban az időben történő méréshez"


Pedig hasznos:) PCOS-em van, szóval a rendszertelen ciklusról tudok mesélni, de ha mérem a hőm, legalább pontosan tudom, mikor fog megjönni:D


Egyébként a kérdésre válaszolva: véleményem szerint mivel az alaphőt emeli, napközben pedig a fizikai aktivitás és anyagcsere fokozódás miatt magasabb a hő, mint az alaphő, így arra következtetek ebből, hogy a luteális fázisban napközben is magasabb lesz a hőmérséklet, hiszen maga az alapvonal emelkedik meg.

2023. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem elvileg funkcionális cisztára van hajlamom, egyelőre a stresszre, vagy akár az éjszakás napokra fogta az orvos. Rendszertelenségek nálam amióta van ciklusom előfordultak, volt, hogy hónapok is kimaradtak, volt, hogy az orvos nem talált semmi látható okot. Még viszonylag fiatal vagyok, orvos egyelőre annyit mondott, próbálkozzunk, aztán meglátjuk.


Sajnálom a PCOS-t, most tényleg szinte minden második nőtársamtól ezt hallom, remélem szépen rendeződik nálad.


Most mértem szájban, 36.5...

Igazad van, hasznos a hőgörbe, muszáj lesz rászánnom magam erre a rendszerességre, mert támpontot jelenthet.

2023. jan. 13. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el 2x1 Inofolicot szedni:)
2023. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jan. 13. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!