Inszem után, ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


6-napja volt az inszeminációm, 5-napja kell progeszteront (hüvelykúp) "szednem".

Az lenne a kérdésem, hogy normális, hogy folyamatosan görcsölök, szurkálok, folyamatosan puffadok, a cicim is fáj de másképp, mint mikor megszokott jönni, most csak a bimbóm fáj, mikor megjön akkor nagyobb területen fáj, és mensi előtt úgy 3-nappal szokott elkezdődni. A menstruációmnak még sokára kellene megjönnie, ugye a 14.-napon kell majd tesztelnem, körülbelül akkor kellene megjönnie, de folyamatosan olyan érzésem van hogy na, most jött meg. Helyette (bocsánat!) Ilyen fehér, ragadós folyásom van.


Én úgy tudom, ha terhes lennék, még ezeket nem kellene éreznem hiszen még csak 6-nap telt el.

Úgy gondolom, nem is vagyok terhes. Lehetséges, hogy az inszem, vele együtt a hormonok, illetve a progeszteron előre hozza a menstruációm, vagy a menstruációs tüneteket? Vagy lehetséges, hogy elkaptam valami bacit, és gyulladásban van ez a terület?


Nem görcsölök annyira, hogy egyből orvoshoz fussak, viszont folyamatosan görcsölök. Nincs egyetlenegy perc se, amit ne görcsöléssel töltenék el, és ez nem tűnik normálisnak, vagy éppen nem tűnik terhességnek, egyetlen egy női ismerősöm sincs, aki ennyit görcsölt volna ebben a bizonyos 14.napban, bár igaz ők nem inszemmel estek teherbe.


Én viszont az inszemináció első napjától folyamatosan görcsölök.


Menjek orvoshoz, vagy van itt valaki, akinek ilyen volt? Mi lett a vége ennek, végül terhesek voltak mégis, vagy "betegség" van a háttérben? Mi számít egyáltalán normálisnak?

Kérdeztem az orvosom, ő azt mondta a görcsölés normális, meg mindenkinek más tünetei vannak, van aki nem érez semmit, van aki végig szenved és lehet pozitív, negatív eredmény is mindkettőből. Én ezt értem, csak valahogy annyira furcsa, hogy állandósult a görcsölés...


Köszönöm a válaszokat! :)



2023. febr. 13. 10:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja ráadásul a tegnap óta a derekam is fáj. Ezt még elfelejtettem írni.
2023. febr. 13. 10:48
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Orvosodat keresd fel.
2023. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!