Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik pozitív teszt utáni...

Lombik pozitív teszt utáni két hétben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok, második lombik első beültetése után pozitívat teszteltem a 14. napon. Eddig se nagyon voltak tüneteim, némi haspuffadástól eltekintve, tegnapelőtt (13. napon) viszont egyértelműen pozitív lett a teszt. Tegnap is teszteltem, és 2-3 hetes terhességet mutatott a Clearblue teszt. Vérvételt nem csináltak, majd 2 hét múlva kell mennem ultrahangra a nőgyógyászhoz, addig meg bírjam ki. Szednem kell tovább a gyógyszereket amiket eddig, és ennyi. Kicsit aggódok, hogy miért nincsenek tüneteim:((( se mellfeszülés, se hányinger, se semmi, egy icipici kis nyomást érzek a hasamban. Ja, még annyi, hogy most mintha kisebb lenne a hasam is, mint 2 napja. Volt így más is?

2023. febr. 14. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most az a teendőm,hogy nyugodt próbálsz maradni és nem pánikolni a seemin és boldognak lenni. Sikerült amiért évekig küzdöttél. A tünetek legtöbb esetben 6-7. héten kezdődnek, ha kezdődnek. Ha szerencsés leszel egyáltalán nem lesz semmi tünetek és akkor is minden rendben lesz. Szóval csak nyugi, és örülj picit.
2023. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a teendő amit mondtak, semmi egyéb.

Tünetek nem feltétlenül vannak, és ezt millió helyen lehet olvasni is az interneten. Feleslegesen aggódsz ez miatt.

Majdnem az egész terhesség alatt nem volt semmi tünetem a hasam növekedésén kívül, ami szintén nem az első hetekben esedékes, hanem valamikor a második trimeszterben, esetleg az első vége felé. Legalábbis a látványos növekedés. Az első hetekben még nem látványos sincs, feltéve hogy nem kezdesz el égtelen mód zabálni 🤷‍♀️

Nyugodj meg 🙏😊

2023. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lombikok voltak, de kb annyi tünetem volt hogy nőtt a hasam
2023. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy legyenek tüneteid. Ha az megnyugtatna, menj el addig soron kívül egy vizsgálatra.

Nálatok akkor elég más a protokoll. Nálunk a PRI-n engem az elbocsátásomig (9. hét közepe) hetente hívtak. 4, 5, 6, 7, 8 és 9 hetesen is voltam UH-n. A 4. hetin vizeletteszt volt, UH-n ilyenkor persze még csak méhnyálkahártyát néztek. De onnantól minden héten megnéztek.

Furcsa is volt, hogy mikor elbocsátottak, a 12. heti genetikai UH-ig nem volt vizsgálatom, pedig mást max 1-2x néznek első trimeszterben. 🙂

2023. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🥰🥰🥰
2023. febr. 14. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Lombikos vagyok,nekem a 7.héten kezdődtek a tünetek.Előtte nem volt semmi.

Teszt után 2napra volt a vérvételi időontom,2 hétre rá az első UH.

Nyugodj meg és pihenj!

2023. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lombikos vagyok. Én a magam megnyugtatása végett az első uh-ig (ami a 6. héten volt még, és amit a még a meddőségis dokim csinált) jártam hcg-t nézetni. Engem megnyugtatott, hogy látom, hogy rendesen duplázódott 2-3 naponta. Nekem ennyit megért. Majd terhesség 12. hetéig szintén minden héten csekkolták uh-on. Semmi klasszikusnak mondható tünetem nem volt az első trimeszterben, kivéve az atom fáradságot, de azt csak utána olvastam, hogy az is tünet.

Ja és egyáltalán nem lettem vagy vagyok paramami, pedig már 3 éves a leányzó.

2023. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!