Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Voltam Ir vérvételen ahol a...

Voltam Ir vérvételen ahol a HOMA indexem 3.45 lett. Babát szeretnénk a párommal… Hogyan tovább innen?

Figyelt kérdés

#PCOS #Nehezababa
2023. febr. 25. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Minden más hormon milyen?

Van ovulációd? Rendszeres menzesz?

2023. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nrkrm 1,82 re is IR t mondtak, az inzulinom nagyon magas volt. A cukrom beesett a 0 perces alá.

Nekem a mio inozit tartalmu inofolicot ajánlotta a doki. Mellé iszom virág natura PCOS teáját és Vitacaps méhpempő kapszulát szedek. Remélem a honapban meg lesz az eredménye.

Emellett teljes étrend váltás, fehér lisztes dolgok, cujros dolgok nullázasa, sok zöldség gyümölcs, és folyadekkent főleg víz fogyasztása, magas felszívódásu és magas glikemias indexu etelek mellozese

2023. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nekem nem terheléses volt csak sima vérvétel éhgyomori

Ott

5 ös lett a cukrom

15.7 az inzulin

5.2 hemoglobin A1c (NGSP)

34.0 hemoglobin A1c (IFCC)

D vitamin : 49.5

2023. febr. 25. 11:07
 4/19 A kérdező kommentje:

Policisztas vagyok foleg a bal petefeszkemen

Clostyl kaptam es inofolicot

Emellett elkezdtem most dietazni..

Mensi rendszertelen nagyon

Most sem jött meg még és utoljara jan 24. Volt meg 5 napig

5 napos altalaban eddig nem maradt ki csak egyszer 1 éve petefeszek gyulladas miatt..

viszont nem jön meg napra pontosan sosem

2023. febr. 25. 11:09
 5/19 A kérdező kommentje:

75 kilo vagyok

Hasra hiztam fel 159 cm

Viszont fizikai munkat vegzem es ennek ellenere is hiztam..

2023. febr. 25. 11:10
 6/19 anonim ***** válasza:

Az Inofolic-kal csak óvatosan, mert igaz, hogy mindneki azt issza ma már, de nem mindenkinek jó, nekem például kitolta a ciklusom, és nem tudni az amúgy is magas inzulin szinted hogy reagál rá, van hogy többet árt, mint használ.

Ir esetében a sok gyümölcs nem tűnik jó dolognak, aki ezt írta!

D vitamin szinted nagyon alacsony, kezd el szedni minél előbb télen nyáron!

Nem az a rendszeres mensi ami napra pontosan jön meg, de azért jó ha megjön minden hónapban 27-33 nap között. Mennyire kiszámítható ilyen téren?

Ha fizikai munka mellett elindult egy hízás nálad, annak ellenére hogy nem eszel máshogyan mint eddig,(meg amúgy is, ha nem jön a baba) én felkeresnék egy endokrinológust a helyedben, hogy megnézze a többi hormont is!

2023. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

30 -35 nap max…

Ma a 31. Nél járok..

volt pajzsmirigy vizsgálatom is ott minden rendben volt.

2023. febr. 25. 12:06
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, te tudod. Szerintem fontos lenne egy ciklust lekövetni vérvétellel meg egy jó dokival, mert oka lehet a hízásodnak meg annak is ha nem esel teherbe.
2023. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
A homa egy elavult dolog. Az ir a terheléses vérvételből állapítható meg biutosan. De mivel neked már az éhgyomri inzulinod is magas ( 5 alatt kéne lennie) és pco-s a petefészked, hízol így biztos az ir. Pco-s petefészekre tilos clostyt adni. Sűrgősen keress egy pcosre és irre specializálódott endokrinológust.
2023. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

A diéta rengeteget segít, azt mindenképpen tartsd. Facebookon is vannak csoportok, ahova be lehet lépni.

Azzal egyetértek, hogy egy 3. És 21. Napi vérvételt is érdemes lenne nézni, ezenkívül terheléses cukorvizsgálatot.

Ha jól tudom a pcos-t az esetek nagy részében inzulinrezisztencia okozza.

2023. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!