Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A szoptatás miatt nem jön...

A szoptatás miatt nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Szeptember óta próbálkozunk, az első 2 hónapban, ahogy késett, teszteltem, pozitív volt, de aztán kiderült, hogy kémiai volt.

Azóta tesztet sem csináltam egyszer sem, bár ahogy végig veszem a hónapokat utána nem is nagyon késett.

Úgy tudom, hogy a szoptatás befolyásolhatja a teherbeesést, viszont nem egy történetet olvastam, hogy valaki szoptatás alatt esett teherbe, nem tudom akkor mitől függ.

A kislányunk egyből sikerült, nem figyeltem naptárat, semmit.

Én azt sem érzem mikor van peteéresem, vagy nem figyelek eléggé nem tudom , de azokat a tipikus tüneteket nem veszem észre magamon.

Azt is mondták, hogy még a peteérés is elmaradhat szoptatás alatt, de nekem volt az 2 kémiai, akkor tuti van peteéresem.

Volt valaki hasonló cipőben? Sikerült végül a kicsi, vagy csak leszoktatás után?



2023. febr. 28. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez volt a félelmem, hogy nem fog összejönni a kistesó, bár már csak néha néha szoptattam. Nekem elég hamar megjött a mensim, szóval feltételeztem, hogy van ovum, de azért vettem tesztet. Csinálhattam őket, aztán pozitív is lett, aznap meg másnap voltunk együtt a férjemmel, többször nem is a hónapban. Aztán reménykedtem. Aztán eljött a várva várt nap és egyből pozitív lett a tesztem. :) Érdekesség, hogy pár napra rá leszokott a kisfiam a szopizásról, lehet valahogy megérezte a terhességet, vagy emiatt más lett a tej íze nem tudom. Szóval az esélye meg van, hogy terhes leszel. Én úgy olvastam, hogy a szoptatás akkor véd inkább csak, ha kizárólag még csak szoptatással táplálsz, meg nem telik el több, mint 4 óra a szoptatások között. Te hogy állsz ezzel amúgy?
2023. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szoptatás csak a teherbeesés valószínűségét csökkenti. Nem vagyok ritka madár azzal, hogy az alatt sikerült :). Nálam az volt, hogy 15 hónapig egyáltalán nem jött meg, utána ha nem is pontosan, de igen, ilyenkor a ciklus feltételezett közepe táján egyébként kb. 3 napig fájt a mellem a szoptatás elején. A terhesség 4. hónapjában egyébként magától elválasztotta magát a fiunk.
2023. márc. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem elég hogy van peteérés.


A magas prolaktin szint a beágyazódást is akadályozza, magyarázat lehet a kémiai terhességre is.


Az egy dolog, hogy sikerülhet szoptatás alatt meg másnak sikerül, de az esély az alacsonyabb mint nélküle.

El kell dönteni mi a fontosabb, hogy nagyobb valószínűséggel, hamarabb legyen kistestvér vagy hogy szopizzon még a nagy.

2023. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi az offert, engem is érdekel a dolog!

A hormonszintem megfelelő a nőgyógyász szerint, a prolaktint se látta akadalynak, így várom én is a csodát.

2023. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!