Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy stabil párkapcsolatban,...

Egy stabil párkapcsolatban, házasságban élő nőnek miért nehezebb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Sokszor nem értem, mondjuk egy igazán szegény, nyomorban élő családban akár 5 meg 8 gyerek is születik, stabil párkapcsolatban, házasságban lévő nőnek meg tök nehezen sikerül, nem egy párt ismerek, (fiatal volt az anyuka, apuka) mondjuk ahol orvosi segítség kellett pl. Lombik, inszemináció...stb. nem értem, MIÉRT?

2023. márc. 22. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Mert az elet igazsagtalan, ezert.

De tenyleg. Nincs erre jobb magyarazat.

2023. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy ráadásul általánosîtasz..

Ott nem várod és jöb ahol nem sikerül be azzal nem foglalkozol.



Házas stabil kapcsolatú, anyagi helyzetű nő vagyok.


Minden gyerek sikerült, amit akartunk..


Sőt még ikrek is lettek ( azt nem terveztük persze🤣)


Ne általánosîtsunk…

Az én esetek nem hírértékű… ennyi

2023. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A szegény nyomorban élő családban azért (is) születik annyi gyerek, mert ilyen-olyan okokból eleve nem védekeznek rendesen. Nemcsak a meddőségi problémák állnak a nagy különbség mögött.
2023. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Átlagban viszont a stabil kapcsolatban elő, egzisztenciálisan rendben lévő párok már mégsem olyan fiatalok. Sokan csak 40 felett érnek oda, hogy rendben legyenek a körülmények. Sajnos ez ilyen.

Nem tudom, emlékeztek-e a hülyék paradicsoma című filmre... Na, az egyébként egy elég reális dologra világít rá.

2023. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom nincs kivétel, de akiket ismerek anyukák, stabil kapcsolatban élnek, nem azt mondom hogy nem lett gyerek, hanem akár 2 meg 3 évet is vártak rá. Nem 2-3 hónapon belül esett teherbe
2023. márc. 22. 17:50
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert a tested működése és a termékenység marhára nem függ sem az egzisztenciatol, sem a párkapcsolat stabilitasatol.
2023. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Tipikus mikrokörnyezet alapján általánosító komment...

Amögött pl: nem meddőségi probléma áll, hogy statisztikailag kevesebb gyerek születik egzisztenciálisan jobb helyzetben lévőknél. Egyszerűen aki tanult, jobban védekezik illetve az egzisztenciális helyzetét megtartva vállal gyereket, azaz nem vállal be többet, mint amennyit jó színvonalon el tud tartani.

Egyébként stabil párkapcsolatban, jó anyagi körülmények között, 30 felett első gyerekünk első próbálkozós hónapban, második 2. hónapban összejött.

De aki csak annyit lát, hogy ekkor már 9 éve voltunk együtt, nyilván más (de alaptalan) következtetésre jut. ;)

2023. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert aki a putriban lakik, életében nem.szedett hormontartalmú fogamzásgátlót, és mondjuk 18-20 évesen könnyebb teherbe esni.

Viszont aki egzosztenciat termetett magának, lehet szedte a fogamzásgátlót 10 évig, és 35 évesen ért el oda, hogy jöhet a gyerek. Sokkal kevesebb esélye van teherbe esni.

Vagy esetleg a putriban sem esik mindenki teherbe, csak nincs lehetősége lombikra, és nem is tudsz róla.

2023. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott a pont hogy aki "putriba" szül az nem 30-35 éves kora körül áll neki, hanem 18 évesen. Én merem állítani, hogy a meddőségi központokba járó párok 90%-a 18 évesen simán teherbe esett volna. A meddőséget okozó betegségek nagyrészével nem születik az ember, hanem évek, évtizedek alatt alakulnak ki/érnek el olyan stádiumot, hogy akadályozzák a teherbe esést.


(mondom ezt úgy, hogy 29 évesen 1,5 éve lombikozunk, szerintem nekünk még 24 évesen is elsőre sikerült volna...)

2023. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

7-es amúgy ez nagy igazsàg…

Mert a környezet nálunk is azt láthatt, hogy 22 èves korunk óta vagyunk együtt, élübk is együtt. 5 év után házasodtunk.. aztán csak 10 év után lett az első gyerekünk..

Aztán sorban a 2. Majd 3-4. Ikrekkel..


Kívülállónak:

Nehezen jött az első aztán ahogy lenni szokott jött a többi, biztos emékezett a szervezete…



2.

2023. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!