Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hol vannak a valóságban azok,...

Hol vannak a valóságban azok, akiknek nehezen jön össze a baba? Akinek van kedve, írjon privátban.

Figyelt kérdés
Mást sem olvasok, csak borzasztó statisztikákat, mégis a környezetemben senki sincs, akinek ezzel problémája lenne. Persze mindenkitől hallom, hogy neki a barátnője, meg neki az unokahúga stb. de én nem ismerem ezeket az embereket. Akikkel beszélek, rokonok, munkatársak, barátnők, egyszerűen mindenkinek ment pikk-pakk (és hála ég, hogy nekik nincs ezzel gondjuk) Csak így nehéz, hogy ne érezzem magam egyedül ezzel. Itt is olvasom, hogy sokaknak van gondjuk ezzel, de ugye ezeket az embereket sem ismerem, ráadásul itt azért sok a kamusztori is. Ettől függetlenül egy próbát megér, akinek van kedve beszélni róla, és minimum 1 éve próbálkoznak sikertelenül, írjon privátban:)

2023. ápr. 12. 09:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ilyen helyzetben, de nekem valóban van több ilyen konkrét ismerősöm, pl. szomszéd, kolleganő, barátnő, akiknek 1-2 év után, meg kezelések után sikerült csak a baba.
2023. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl. összejött, de csak évek múlva, beavatkozások után.

Akkor most mi melyik kategóriába tartozunk?

2023. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Na, megint a szomszéd, meg a barátnő :) Második, attól függ, milyen beavatkozások. Az inszeminációnál vagy lombiknál nem tartunk még, a hormonjaimmal volt egy kis gond, de azok több hónapja már rendben vannak. Igazából olyanokkal beszélnék szívesen, akiknél ez most aktuális.
2023. ápr. 12. 10:13
 4/27 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Nálunk idáig nem kellett elmenni, így ebben nem is vagyok járatos.

2023. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Meg szabad kérdezni, hogy hány évesek vagytok a pároddal, kedves kérdező?

Kezdetektől akartátok a babát, vagy hosszú védekezés után döntöttetek úgy, hogy na, most már jöhetne a baba?

2023. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
30 évesek vagyunk mindketten, 29 éves korunk óta próbálkozunk. Előtte védekeztünk, óvszerrel.
2023. ápr. 12. 10:32
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Értem én, hogy személyes tapasztalat érdekelne, de szerintem, akinek ilyen jellegű problémája van, nem biztos, hogy szeretne róla beszélni, pláne nem idegeneknek.

Egyébként nekem is van több ismerősöm is. Leírom, hátha érdekel...

Az egyik évekig próbálkozott természetes és lombikos úton is. Nem sikerült. Örökbefogadtak egy tündéri kisfiút, 1 éven belül pedig kismama lett. Itt gondolom az történt, hogy lejött a lelki nyomás, lett gyerkőc és ezzel utat adott a saját baba megfoganásának is.

A másik eset ugyanez, évek óta próbàlkoznak és màr 2 éve lombikoznak is. Félévente van beültetés. Sajnos nem sikerült eddig. Örökbefogadásról hallani sem akarnak, pedig ők màr lassan kifutnak az időből...

A harmadik eset, pcos, IR beteg. Nekik sikerült természetes úton de ők is éveket vártak a babára.

Szóval sokan vannak ebben a cipőben, csak nem biztos, hogy világgá akarják kürtölni. Ezt nem is vàrhatod!

2023. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Én szívesen beszélek róla, magamból indultam ki. Ha nem vagy ebben a helyzetben, nem tudhatod, hogy kinek mi esne jól ilyenkor. Egy vadidegennek sokszor ezerszer könnyebb beszélni erről, mint ismerősöknek. Nyilván aki nem akar, nem ír. Engem továbbra is olyan érdekel, aki ebben most benne van, nem múlt időben beszél róla, mert az is teljesen más lelkivilág, amikor már tudja a sztori végét. Mi még nem tudhatjuk, mi vár ránk. Lesz-e egyáltalán, hogyan mikor. De köszönöm, hogy leírtad az ismerőseid sztorijait:)
2023. ápr. 12. 10:36
 9/27 A kérdező kommentje:
Kettes, úgy értettem, hogy akiknél ez a téma aktuális, nem a lombik, azért azt még mi sem a közeljövőben tervezzük. Milyen beavatkozásaitok voltak, ami után sikerült?
2023. ápr. 12. 10:37
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolod hogy esetleg egyes ismerőseid érintettek, de nem kötik az orrodra? Vannak, akik elhárítják az erre vonatkozó kérdést, ahelyett hogy elmondanák hogy küszködnek. Mi mondjuk őszintén beszéltünk erről, és sok ismerős érintett. Meg sok ismerős ismerőséről hallotunk csodasztorikat, ami persze nem segít...

Mi nyolc évig voltunk sikertelenek, hat hete született a kisfiunk, aki lombikbaba. 2. beültetés lett sikeres.

2023. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!