Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Teherbe lehet esni méhpempő...

Teherbe lehet esni méhpempő segítségével?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt ki derült hogy PCOS-es vagyok. Nagyon jó endokrinológusom van, kaptam tőle egy gyógyszert (merckformin-t), illetve femibiont kell szednem és próbál segíteni hogy minél hamarabb összejöjjön a bébi. Több mint 1.5 éve próbálkozunk és már kezdem egyre jobban elveszíteni a lelkesedésem. Most rendeltem egy ApiBaby márkájú méhpempőt, mert azt hallottam, hogy több ember esett teherbe a méhpempő szedés elkezdése után nem sokkal. Lehet benne ráció, vagy nem éri meg hinni ilyen “csodaszerekben”? Akinek van tapasztalata ebben a témában nagyon megköszönném ha leírná a saját nézőpontját/tapasztalatát ezzel kapcsolatban!

2023. ápr. 18. 09:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
64%

Hinni bármiben lehet, de a méhpempőbaz pont egy olyan dolog ami csak placebo.


Helyette inkább a diétára és a mozgásra koncentrálj, az fog segíteni, nem a csodaszerek és a boszorkányságok.

2023. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
29%
A méhpempő hatása tudományosan bizonyított, szóval nem placebo. Annak viszont alaposan utána kell járni, hogy mikor, mennyit hogyan kell szedni.
2023. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
77%

#2 Ajánlom figyelmedbe az "It strats with the egg" című könyvet.


"There’s a lot of junk science out there and products being sold with grand promises, but little or no data to back it up. In Chapter 10, the author calls out supplements that aren’t supported by quality scientific evidence. This includes:


Pycnogenol

Royal jelly

L-arginine"


Royal jelly = méhpempő


A könyvben azt is pontosan leírják mi vele a probléma, több lombikos Facebook csoportban is kering a könyv pdf változata. (persze angolul tudni kell hozzá)

2023. ápr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
88%
Méhpempő kevés lesz, sperma is kelleni fog hozzá.
2023. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
84%
Jó lehet, egy próbát megér, viszont ahogy írták, többre mész a diétával, sporttal, gyógyszerrel. Ha komolyan tartod ezeket, akkor segíthet, de csak a méhpempő nem fog.
2023. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
Az orvosom nem javasolt egyelőre semmilyen életmódváltást mivel nekem egyáltalán nincsenek pcos-es tüneteim. Gondolok itt a mestruáció kimaradásra, fokozott szőrnövekedés, hajhullás, túlsúly. Ezek közül nekem egyik sincsen sőt a Menstruációm is napra pontos amióta csak megvan. Az egyetlen tünet az az hogy nem jön össze a baba. Az orvosom azt mondta hogy hála istennek nekem nem a súlyosabbik fajta PCOS-em van szóval emiatt nem javasolt egyenlőre életmódváltást. Ha ezután a gyógyszer után sem lesz jobb a vérképem, azután fog nekem elrendelni életmódváltást
2023. ápr. 18. 10:49
 7/65 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted a Merckformint mire kaptad?

Az egy dolog, hogy nem mondta az életmódváltást, de ha olvasgatsz a témában, akkor rájössz, hogy pcos esetén, főleg Merckformin mellett alap.

2023. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
88%

A merckformon az egy cukorgyógyszer, magyarul ha felírta, akkor probléma van a cukroddal, azaz diétáznod és mozognod kell, ha jót akarsz magadnak és nem méhpempőt enned...


A jó endokrinológusok pont fordítva szokták, előbb életmódváltás (bár gyűlölöm ezt a szót, mert szerintem a teljes kiörlésű kifli meg a heti 2 edzés az rohadtul nem életmód, de mind1..) és ha az nem segít akkor gyógyszer.


Ha a gyógyszer mellett nem tartod a diétát akkor jó kis hasmenésekre számíthatsz mellékhatásként...

2023. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
Nos… nincsen baj a cukrommal tökéletes volt, azzal magyarázta ezt a gyógyszert hogy bár cukorbetegeknek szokták ezt felírni, de ezzel megpróbáljuk stimulálni a petesejtet, hogy ne több érjen meg hanem csak egy de az egészséges legyen. Csak annyit mondott hogy semmi cukor, semmi alkohol és ne cigizzek.
2023. ápr. 18. 10:58
 10/65 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem valts orvost.

Cukorgyógyszer a teherbeeséshez?! Vicces.

Ennyi erővel köptetőt is szedhetnél. Kb ugyan annyi köze van hozzá.


Egyebként a méhpempőt én személy szerint nem ajánlom. Nekem ciklus zavart okozott

2023. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!