16.4 nmol/ l progiszintem volt a 20 ciklusnapon, tshm 3,01 miui/l. Tudtok ajánlani dokit Pesten, v tavkonzultacioval aki felirna progit a lelet alapján?

Figyelt kérdés

Abban a ciklusban sajnos kémiai lett a terhesség.

Most endokrinológus írt fel letroxot, és mondta, hogy progipotlas is kell, menjek nőgyógyászhoz.

Az első nődoki szerint minden értéken jó. Második szerint magas tsh, alacsony progi, gyógyszert N ad, menjek házon belül a hormonegyensuly terapeutajahoz. (Megvolt, 30+40 rugo, de N hiszek) endodoki szerint nőgyógyász írjon fel progit, ajánlotta kollegajat, viszont nála 49ezer egy konzultáció. 😰



2023. ápr. 20. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Az alacsony progeszteron szintnek oka van, az okot kell megoldani.

Általában azért alacsony a progeszteron szint, mert nem megfelelő az ovuláció, ha nem megfelelő az ovuláció, akkor rossz minőségű/éretlen a petesejt is. Hiába adnak progeszteron pótlást, attól a petesejt nem lesz jobb minőségű, és az hogy baba lesz-e belőle leginkább ezen múlik.


Önmagában az, hogy a TSH-d csökken a gyógyszertől javíthat a minőségen.

Prolaktinod rendben van? IR-t nézték?

Valahol kell lennie még valami oknak.

2023. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Prolaktint rendben, ir-t nem nézték most, csak az első terhessegbel, akkor nem volt semmi gond.


Minőség javítására 400 mg q10-et szedek, malnalevel teat iszok mensi első napjától.

Most meg melatonin és D3 krémet is késnek, a hormonterapeuta javaslatára. Javasolteg dhea-t és baratcserjet is, de ezektől tartok picit

2023. ápr. 20. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk IR az kialakulhat menet közben is, szóval lehet érdemes nézetni.


1-2 hónap múlva én a helyedben elmennék újra progeszteron szintet nézetni. LH tesztelj és pozitív LH teszt után 8 nappal menj, hogy tuti jó időben legyen nézve.

2023. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Barátcserjét ajánlani tudom, nekem magas prolaktinra írta a doki és szépen le is vitte. Ezenkívül tényleg érdemes egy hárompontos cukor+inzulin terhelést nézni, nagyon sok embernek van.
2023. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!



Legutóbb 2 napig volt pozi az lh teszt, meg sosem volt ilyen.

Az első naptol számítva legyen 8 nap?


Baratcserje jó progeszteronra is?

2023. ápr. 20. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
A másodiktól legyen 8 nap. (vagy amelyik az erősebb)
2023. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom progeszteronra jó e a barátcserje, neten azt írják jó lehet. Ami elvileg a progeszteronra hatással lehet az az e-vitamin.
2023. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


E vitamint is szedek, napi 2-ot, aszwm az 200 mg.

Akkor nekiestek a barátcserjének is, bár mintha többeknél bekavart volna a ciklusba.

De szeretném már nagyon, hogy megmaradjon a baba, és ne legyen több kémiai. Igaz csak 2 volt eddig, de szerintem az 1 is sok.🙃

2023. ápr. 20. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!