Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A progeszteron is okoz puffadá...

A progeszteron is okoz puffadást, hasi diszkomfortot?

Figyelt kérdés

Lombik: leszíváson vagyok most túl, és nagyon puffad, feszül a hasam. Most indult ugye a progeszteron kúp. Attól is valami hasonló érzés lesz?

Beültetés után mindenki táppénzre megy? Aki nem mondta el a munkahelyén milyen ürüggyel ment 2hét táppénzre? Mekkora a kockázat ha dolgozok? Nem fizikai munka, ülhetek állhatok.



2023. ápr. 25. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A leszívás miatt van a puffadás, a progeszteron nem okoz ennyire kellemetlen érzést.


Én táppénzen voltam, és a munkahelyemen mindenki tudott róla, hogy miért. Szerintem jobb elmondani.


Nem sikerült, de utána se álltak hozzám másként, mint előtte.

2023. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Ez túlstimulációnak hangzik, nem a progeszreron hatásának. Leszívás után az előtte 36 órával beadott Ovirtelle (vagy más repesztő) HCG hormonja indukálja.

Nekem is így volt. Beültetés után jobb lett, el is múlt. Viszont az volt az első terhestünetem, hogy újra előjött: a szervezetem is elkezdte termelni a HCG-t.


Igyál NAGYON SOK vizet, és egyél fehérjét (akár fehérjeport pluszban, nekem a doki azt ajánlotta).

2023. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

"Beültetés után mindenki táppénzre megy? Aki nem mondta el a munkahelyén milyen ürüggyel ment 2hét táppénzre? "


Az egész kezelés alatt (2 lombik, a vizsgálatok, stb) azt mondtam, orvosi kezelésre járok, nem részleteztem, de jeleztem, hogy egy ideig 1-1 nap nem jövök (uh vizsgálatok napja), aztán olyan 2-3 hétig egyhuzamban (leszívástól-tesztelésig).

Mikor sikerült, vissza sem mentem dolgozni.

2023. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem csak hogy el fog múlni ez a puffadás valaha vagy a prog. miatt állandó lesz? De akkor a prog nem fog ilyet csinálni. Csak ki kell várnom míg a repesztő kiürül? Nektek mennyi idő volt ez? Mert mikor beadtam [ovitrelle]nem volt ilyen gondom. A leszívás utáni nap erődödött. Ovaleap volt a stimuláló, 5nap után az is puffasztott de nem ennyire.
2023. ápr. 25. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is leszívás után erősödött. Már beültetés előtti vizsgálaton látszott a hasamban a víz, dilemmázott is az orvos, legyen-e beültetés, mert ha sikerül, és terhes leszek, durva túlstimu jöhet. Szóval a lelkemre kötötte, hogy rengeteg vizet igyak és fehérjeport szedjek.

7 hetes terhes koromig vérhigítót kellett így is szúrnom, durva fájdalmaim voltak, de a kórházat megúsztam.


Amúgy beültetés másnapjára már nekem elmúlt. De aztán úgy kb. ET+5-re (5 napos blasztók voltak) újra elkezdődött ez, csak sokkal durvábban. Ez volt a kései túlstimu, amiről olvastam, hogy 97%-ban a terhesség váltja ki. 🙂

2023. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hangzik jól. Nekem uh-n semmi ilyet nem mondtak hogy víz látszodna.Tudok járni, dolgozni is voltam. Nehéz így elsőre behatárolni hogy az én puffadásom mennyire fér bele a normálisba. Vérhigítót nekem nem említettek. Amúgy vízhajtóval nem lehet tőle megszabadulni? Még a beültetés előtt persze? Amúgy érdekes hogy azt nem említik hogy kevés szénhidrátot kéne enni mert az megköti a vizet.
2023. ápr. 25. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Ennek vannak fokozatai, az enyém egy középsúlyos túlstimuláció volt, a tiéd valószínűleg csak enyhe, már persze, ha tényleg az van.

A sok folyadék segíti távozni a felgyülemlett vizet. A vérhigító azért kellett, mert ilyenkor a felgyülemlett víz a vérből vonódik ki, és ezáltal az meg sűrűbb lesz, tehát nő a vérrögképződés kockázata - nekem a klinikán így magyarázta az orvos.

Szóval ez nem olyan, mint pl. a szívproblémák miatti vizesedés, akiknél emiatt a lábuk vizesedik, és vízhajtót szednek rá.

2023. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!