Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek nem sikerült a lombik...

Akinek nem sikerült a lombik kiderült hogy miért nem?Két lombik között lehetséges teherbe esni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki nem sikerült az első. Pedig ezzel ki lettek kerülve az ismert problémáink. / endometrioma a petefészekben, rossz spermakép/

Milyen vizsgálatot érdemes csináltatni? 3 van a fagyasztóban de ha jól tudom arra is 3hónapot kell várni. A két lombik között lehet spontán teherbe esni vagy annyira össze vannak kutyulva a dolgok hogy nem?



2023. máj. 9. 04:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon utána akartok járni szóba jöhet még immunológoai kivizsgálás, ebben az esetben ha ez beigazolódik gyengítik az anya immunrendszerét, mert túl erősen reagál az embrióra. Illetve a másik a genetikai vizsgálat. Persze ezek azért viszonylag ritkák.


Egyébként nem minden petesejt és sperma ugyanolyan minőségű, simán előfordul, hogy pont egy kevésbé életképes kerül be. Ezt sajnos nem mindig tudják kiszűrni.


Továbbá fontos, hogy minimalizáld a stresszt is.


Egyébként én egy év alatt 4x estem spontán teherbe (nálunk genetikai gond van), a lombik által kiszűrjük a hibás géneket így elméletben minden oké mégis eddig 2 beültezésből eddig 0 sikeres.

2023. máj. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sikerült a lombik , nem derült ki miért , nem volt semmi vizsgálat, rögtön utána levő hónapban spontán terhes lettem
2023. máj. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szóval lehetséges. Van már egy gyermekem, spontán szóval nem tudom mi baj lehet azóta ezeken kívül amit írtam. Nem igazán stresszelek persze sokat gonlkodom rajta de nem vagyok feszült.
2023. máj. 9. 06:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom azt mondta, 1 lombik az semmi. Nem kell túlgondolni, nem érdemes ráparázni.

Tudom, könnyű ezt mondani, mert én is elkeseredtem, főleg mert nekem egy gyerekem sem volt, így ilyenkor az is az ember agyában motoszkál, ami a meddőség évei alatt is: mi van, ha képtelen vagyok megfoganni valami probléma miatt.

De a második sikeres lett.


Neked meg már van gyereked. Fel a fejjel!

2023. máj. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. máj. 9. 07:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kizáró ok természetesen lehetséges. Nagyon keveseknek sikerül az első, bár tudom ez most nem vigasz. Nekem 9 volt, ebből egyedül a 4. lett sikeres. Sok nál még beültetni sem volt mit, vagy csak nagyon gyengust.
2023. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értek hozzá, de volt itt szintén egy kérdés. A hölgy tb finanszírozott lombikra járt és nem sikerült neki sem. A másodikkal nem akart 3 hónapot várni és vannak lefagyasztva neki petéi (bocsi nem tudom hogyan hívják pontosan ilyenkor), ezért saját zsebből szerette volna fizetni a következő beültetést. Elvileg így nem számít bele a lombik számaiba és 3 hónapot sem kell várni, illetve nyilván olcsóbb is mintha stimulálni is kellene.

Nem akarok hülye tanácsot adni, csak gondoltam leírom. Nagyon szurkolok, hogy a második után már jó hírekkel jöhess :)

2023. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
#7: Ilyen van, az embriót fagyasztják le, ami nem kerül beültetésre. TB alapon ki kell várni a 3 hónapot, ha fizeted a beültetést, akkor következő ciklusban is lehet és valóban ilyenkor nem kell stimuláció, nem kell petesejt leszívás, stb. Elsőnél nem probléma ez, de ha valakinek már volt 3 lombikja és nem sikerült, akkor pihennie is kell a szervezetnek, plusz az ezzel járó stresszfaktor miatt is nehezebb a beágyazódás. Első lombiknak kb. 10% esélye van, a másodiknak már kb. 30%, szóval emiatt nem kell aggódni, a következő nagyobb esélyt ad, persze tudom könnyű mondani, de talán ad egy nagyobb reményt. Kettő között is volt már aki teherbe esett, szóval semmi nincs veszve.
2023. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És ha letelik a 3hónap az első után akkor kérhetem a fagyasztott embriót vagy kötelező az újabb stimuláció? És csak akkor jöhetnek a fagyasztottak ha a 3 stimuláció megvolt?
2023. jún. 5. 19:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Amíg van a fagyasztott embrió, azt ültetik be. Nem stimulálnak feleslegesen.
2023. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!