Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor menjek dokihoz, ha nem...

Mikor menjek dokihoz, ha nem sikerül? Rendszertelen menstruációval meddig várjak?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben kezdtünk el próbálkozni.

Márciusban voltam dokinál, akkor látott valami nagy tüszőt az egyik oldalon. Nem mondta, hogy bármi probléma lenne. Jeleztem neki, hogy a ciklusaim egyenetlenek és 3x naposak, babát szeretnék, arra se mondott semmit. Azóta se jött meg.


írom, mikor jött meg

okt. 8

nov. 13

dec. 17

jan 23

márc.11


és ennyi. Látszik, hogy az utóbbi hónapokban eléggé bevadult a téma.Február 22-24 között érzékeltem a termékeny nyákot, rá meg is jött 18 napra, ami logikus.

Április 18 és május 2 között is volt nyák, de még nem jött meg. Az előző hónap alapián kb 7 nap múlva kell megjönnie.


Arra gondoltam, hogy ha nem sikerül most, akkor visszamegyek a dokihoz, csak az bizonytalanít el, hogy nem mondott semmit, ami aggodalomra adna okot.


Így, hogy 2 hónaposak a ciklusaim, elég kevés lehetőség van a fogantatásra és ez picit elkeserít. Vajon mit tudna tenni a doki?


2023. máj. 10. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Ha huzamosabb ideig nem jön meg, akkor gyógyszerrel meg tudja hozni a vérzést. De mindenek előtt csináltatni kell egy hormonpanelt és egy kismedencei uh-t. Fel kell deríteni az okát, hogy miért marad ki a menstruációd.

Szabálytalan ciklus, pár napos csúszással belefer, de ha hónapok maradnak ki az nagyon nem okés!

2023. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Szabálytalan ciklusnàl már a próbálkozás előtt el kéne menni dokihoz és hormonpanelt csináltatni.
2023. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amikor voltam nála márciusban, akkor még az első alkalom volt, hogy többet késett a szokásosnál. Mondtam is neki, de nem reagált semmit.

Akkor visszamegyek.

2023. máj. 10. 16:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbálkozás előtt nem volt szabálytalan, mert fogamzásgátlót szedtem.
2023. máj. 10. 16:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja értem.
2023. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb az utolsó 3 úgy jött meg, hogy augusztus 10, október 2, december 30. És ennyi, ezután márciusban volt egy peteérésem, na azt megéreztem, ettől függetlenül is együtt voltunk, és megfogant a babánk! Tehát nem lehetetlen.

Én is épp a következő menstruációt vártam, egy ciklus eleji hormonpanelt nézetni. Odáig nem jutottam el, csak terhesség megállapításra. :)

Nekem nem volt peteérésem előtte. Amíg ki nem vizsgáltak volna, endokrinológus javaslatára mio-inozitolt ittam. Úgy gondolom, nálam ez indította be a dolgokat.

2023. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Voltam ma, azt mondta, hogy a hosszabb ciklus teljesen rendben van és a változó hossz sem probléma. Akkor lenne baj, ha 20 napnál rövidebb lenne vagy 10 napnál tovább tartana a vérzés.

Magánba járok, nekik abból van pénzük, ha minél többet megyek, de mégsem küldött további vizsgálatokra, ebből gondolom, hogy valóban így van, ahogy mondja.

Novabel vagy inofolic szedését javasolta. Ha egy év múlva sem lesz baba, akkor érdemes nyomozásba kezdeni.

2023. máj. 12. 17:29
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy márciusban látott tüszőt, most meg a megvastagodott nyálkahártyát, ezek a részek rendben vannak.

Ovulációm is volt, legalábbis az utolsó két ciklusban tutira.

2023. máj. 12. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj egy másik orvoshoz.
2023. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bakker.. Szívás ez az egész. Most honnan tudja az ember, hogy megfelelő ellátást kap-e?!
2023. máj. 17. 08:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!