Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt olyan,aki endometriomá...

Van itt olyan,aki endometriomával teherbe esett?

Figyelt kérdés

Akár természetesen akár lombik.

Az enyém 24mm.nem tudom hogy ez nagynak számít-e. Van peteérésem, a hormonok jók.A ciklusom rendben.első lombik nem sikerült.



2023. máj. 10. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3,5 centis volt, azzal volt egy lombikom, ami nem sikerült.

Utána megműttettem magam, műtét után első próbálkozásra sikerült spontán (Adenomiózis és hashimoto is van mellé).


Nagyon féltem a műtéttől, de nem volt vészes. Petesejt leszívás utáni napokban én rosszabbul voltam, mint a műtét után. Mindössze 2 hét volt a full felépülés, 2 hét után már teljesen a régi voltam.

2023. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem javasolták a műtétet, mert hogy közben megsérül az egészseges állomány. Akkor mégsem? Hol és ki csinálta?
2023. máj. 11. 05:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt hozzáteszem, hogy én 30 alatt vagyok és magas az AMH-m (enyhe pco miatt), tehát nálam annyira nem volt veszélyes ha kicsit kisebb lesz a petefészek állomány.

És várt ránk 3 fagyasztott embrió is.


Sote2, Dr. Tömösváry Zoltán műtött, tb-re.


Beszélgettem facebookon egy másik lánnyal is, aki ugyanebben a cipőben járt, neki egy ET és egy FET volt műtét előtt, utána Koppán professzor műtötte Pécsen és neki is műtét után rögtön az első lombik sikerült. (Neki stimuláció volt, ahogy letelt a műtét utáni 6 hét indították is.) Ő is 30 alatti.



Akinek alacsony az amh-ja annak tényleg megfontolnia mi lenne a jó, de normál amh-val szerintem érdemes a műtétet megpróbálni.

2023. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az én amh-m 1,49 ng/ml. Nem tudom hogy ez milyennek számít, senki nem mondott róla semmit.
2023. máj. 11. 19:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés ha nem vagyok se pécsi se pesti akkor hogyan tudom ott tb-re megcsináltatni? Vagy ezt nem lehet tb-re? Az én városomban nincs senki aki ilyet csinál vagy egy kicsit is ért hozzá. 35 év alatti vagyok, nálunk is van 3 fagyasztva.
2023. máj. 12. 07:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Tb-re a hol tudom hogy csinálnak ilyet az Győr, Pécs, Kiskunhalas, Pesten több kórház is, de a legismertebb az Sote1 és Sote2.

Ha csak ez a kis cisztád van megpróbálhatsz a saját lakóhelyed szerinti tb-s nőgyógyászaton is érdeklődni, hogy hova tudnak beutalni műtétre, lehet valamelyik közeli nagyvárosban is végeznek ilyet.


Pesten akkor is fogadnak, ha lakóhely szerint nem oda tartozol, online kell időpontot foglalni endometriózis ambulanciára. Ritkán nyitnak új időpontot, érdemes e-mail értesítésre feliratkozni.

Sote2-re nem kell semmi, sote1-re beutaló kell nőgyógyásztól és UH Jenei Katalin szonográustól. (Medend intézetben rendel)

Onnantól hogy eldöntötted szeretnéd a műtét odáig hogy megtörténjen a műtét kB 8-12 hónap eltelik ha a Sotés úton mész.


Magánban a műtét olyan 1 millió Ft körül van, Medend intézet orvosai jók, ha belefér anyagilag itt 4-5 hónapon belül meglehet a műtét.

2023. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt! Azért durva hogy ennyit kell várni 8-12 hónap. Azért nehéz eldönteni mert nem tudom mekkora kárt tesz most hogy ott van. Illetve ez lehet hülye kérdés de a másik petefészek működését nem rontja ugye? Tehát ha abból lenne peteérésem az egészséges lenne?
2023. máj. 12. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem még nem érint a dolog, de ekem is van egy több cm-es endometriomám. Jelenleg még nem tervezünk családot a párommal(25 éves vagyok), viszont 2-3 év múlva igen. A doki egyelőre nem műtene meg.( nincsenek panaszaim ), viszont félek a későbbi kimeneteltől. Érdemes lenne most még is csak belevágni a műtétbe?
2023. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem!!!

Műtétet csak közvetlenül akkor amikor babát szeretnél. Van akinek műtét után 6 héttel már kiújul az endometriózis és a petefészek állományt tényleg roncsolja a műtét.


Fél év próbálkozás (ha nem túl kiterjedt az endometriózis, pl csak egy ciszta van), ha nem jön össze akkor műtét vagy lombik (amelyiket az orvos előbb javasolja).

2023. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm utolsó !

Esetleg fogamzásgátlót érdemes addig szedni?( nem szedek, mert van egy alapbetegségem, ami miatt elvileg nem lehet )

2023. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!