Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet az oka hogy nem jön...

Mi lehet az oka hogy nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Mind a ketten teljesen egészségesek vagyunk, mégsem jön a baba.

Voltunk mind a ketten meddőségi vizsgálaton, minden rendben.

Mindent megteszünk hogy kisbabánk legyen , de nem akar jönni😣


2023. jún. 5. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Türelem, az termi a rózsát!
2023. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

Lehet nem passzoltok össze.

Pszichés probléma is állhat a háttérben.

2023. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nincs, hogy teljesen egészségesek vagytok, csak olyan, hogy még nem végezték el a megfelelő vizsgálatot.


Milyen vizsgálatok voltak eddig?

2023. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ir,pajzsmirigy, pcos,átjárhatóság, sperma vizsgálat.

Számodra lelkileg a tavalyi életem eddigi legmegterhelőbb éve volt. Lehet ez az oka?

2023. jún. 5. 16:29
 5/16 A kérdező kommentje:
*számomra
2023. jún. 5. 16:30
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Igen, pszichésen nem kizárt.
2023. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sperma vizsgálatnál nem elég az alap, kell DNS fragmentáció, ROS, akroszóma reakció, HBA.


Ultrahangos peteérés követés volt már? Bizonyítottan van tüszőrepedés? Progeszteron 21. napon 30 mmol/l feletti, mellette a prolaktin 200 nmol/l alatti? D-vitamin szint rendben van?


Ovulációs teszttel időzített együttlétből volt már legalább 3 hónap?


Ha ezek mind-mind rendben vannak, akkor még lehet csináltatni trombózis hajlamra genetikai vizsgálatot (Leiden-mutáció, prothrombin, mthfr, PAI 4/5g)


Ha ott sincs eltérés akkor 3D méhultrahang vagy méhtükrözés.


És még lehetne tovább írni, de ezek előtt érdemes inszeminációt/lombikot csinálni, nem az okot kell mindenáron megkeresni, hanem a megoldás a lényeg, közben lehet egy inszem vagy egy lombik sikerrel jár.

2023. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sperma vizsgálatnál néztek DNS fragmentációt is? Nálad teljes hormonpanel? Ciklus 3. és 21. napján?


Ettől függetlenül az nyilván nem segít, hogy életed legstresszesebb időszakában próbálsz teherbe esni, bár háborúban, erőszakból is fogannak gyerekek, de alapvetően a stressz, a lelki problémák nem kedveznek a fogantatásnak.


Plusz ebből fakadóan talán nem is éltek (annyira) rendszeresen nemi életet, ami szintén ront az esélyeken.


Peteérés jelző tesztet használsz?


Mióta próbálkoztok, hány évesek vagytok?

2023. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekünk volt már két felnőtt gyerekünk, de mokor eld{ntöttük szeretnénk 3.at nem jött.

Nem tudom mi a vizsgálat neve, együttlét után 12 órával, a doki mintát vesz a méhszájról, hogy van e fent sperma, nem volt öltem őket.

Inszem előtt úgy sem volt mit veszteni, használtam teherbe esést segítő síkosítót, már 4 éves a fiúnk.

2023. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, hogy miket néztek...van e ovu, jókor vagytok együtt stb. Kétkedve fogadok minden ilyen kijelentést, hogy teljesen egészségesek vagyunk, meg hogy minden kivizsgálás meg volt. Ugyan...
2023. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!