Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Clostilbegyt szedése után...

Clostilbegyt szedése után UH-n nézett peteérés kinek, hanyadik ciklusnapon volt,5x1-es kúra után? Egyéb idevágó információ gyűjtés lent!

Figyelt kérdés

Dokim szerint 12-16 nap között kell akciózni, akkor van a legnagyobb esély. A clostinál van valami fix "adat", hogy az 5. szem beszedése után hány nappal kell, hogy pé-t eredményezzen?

Függ valami attól, hogy a ciklus 5-9. napján át, mindig hajnalban pl. 06:00-kor szedem be, vagy mindig éjjel 23:00-kor? Mármint tolódhat e miatt a pé az éjjeli szedésnél?



2012. aug. 30. 09:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 5 napig szedtem napi 2 szemet, reggel és este ahogy épp sikerült. Volt hogy reggel 6kor, de volt hogy csak 9kor. A ciklus 13. napján mentem dokihoz, kettő érett petém lett és a 14. nap meg is volt a peteérés, 15. nap (hajnalban) tüszőrepedés. 13.-14.-15.-16. nap is együtt voltunk és jelenleg 8+5hetes terhes vagyok. :)

Sok sikert!

2012. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én júniusban kaptam 5napon keresztül napi 2 szemet. 30 naposak a ciklusaim,így a 17.napon voltam uh-n,ahol két érett tüszőt talált a dokim. Aznap este együtt voltunk a férjemmel és júliusban a nevárt előtt 1 nappal délután már pozitívat teszteltem. Azóta kiderült,hogy ketten vannak.:)

Nem hiszem,hogy közrejátszik,hogy hány órakor szedted,nekem minden napom más,mindig máskor kelek,így mindig más időpontban vettem be. Mégis sikerült! Bár nekem a ciklus 2.napjától kellett szednem.

Remélem Nektek is sikerült!:)


Üdv:

10+2 hetes,ikres kismami

2012. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%
ez teljesen egyén függő, a doki gondolom 2 naponta néz és akkor majd megtudja mondani mikor kell pontosan akciózni. miért szedet?
2012. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem, kapok még, és többen is megosztjátok velem a tapasztalatotokat!

Első és második kismama, gratulálok; egészséges babavárást Nektek és köszönöm a jókívánságot!!

Mivel az én napjaim is kiszámíthatatlanok, csak egy biztos, hogy mindig későn fekszem, ezért úgy döntöttem, mindig 11-éjfél magasságában vettem be a gyógyszert. Ezért érdekel pl. az, hogy így csúszhat-e kb. "1 napot" a gyógyszer által várt hatás. Bár nekem 5x1-et írt fel a dokim.

Kedves utolsó, köszönöm, hogy írtál, bár a kérdésemre egy szóval sem válaszoltál, hisz nem arra vagyok kíváncsi, hogy mikor kell akciózni, meg mit tudhat majd az orvosom, hanem, hogy lehet-e valami rendszer a gyógyszer működésében.

Ezt majd én leszűröm magamnak a remélhetőleg sok, valós és TAPASZTALATBÓL SZÜLETETT, HASZNOS VÁLASZOKBÓL!

2012. aug. 30. 16:50
 5/33 A kérdező kommentje:

Sajnos mi nem tudtunk az előírt 12-16 napokon minden nap együtt lenni... A doki által javasolt pár napos kihagyás, katona pihentetés megvolt előtte, aztán csak a 12-13-16. napon lehetett akció.

Vajon nagyban csökkentek az esélyeink? Vélemény?

Így is nagyon dühös vagyok, hogy pont a 14-15. nap ki kellett maradjon :(

Elvileg 09.10. a nemvárt napja... 28 napos ciklussal számolva.

2012. aug. 30. 16:57
 6/33 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom miért kell ilyen hangnemben válaszolni. A kérdésed gondolom azért teszed fel mert az érdekel mikor kell akciózni. Ezt nem lehet megmondani. Én mikor szedtem még akkor sem ugyan azokon a napom volt az ovum mikor ugyan abban az adagban szedtem. Sőt volt, hoyg nem is volt.
2012. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 ZsZs27 ***** válasza:
100%
Nálunk jelentősen egyszerűbb volt. 5x1-et szedtem én is, a 3. naptól, a 12. napon kellett Uh-ra visszamennem, akkor kaptam tüszőrepesztő injekciót, és onnan számítva 24-48 órán belül kellett apát elkapnom. A másokik adagnál (3. hónapban lettem csak terhes) nem kaphattam injekciót, mert korán volt, ugyanis hosszú hétvégére esett volna az ideje, így akkor csak tippre ment a dolog, nem is lett belőle semmi. Elvileg a menzesz első napjától számított 12. nap környékén már elég nagy a tüsző, onnantól pár napon belül megrepedhet, és azért érdemes akörül próbálkozni, mert a hímivarsejt akár 72 óráig is életben maradhat a női méhben, tehát, ha az idő alatt van a tüszőrepedés, simán teherbe eshetsz. Azt, hogy tolódhat-e nem tudom, de én az első adagot este, a másodikat reggel, és ha jól emlékszem a harmadikat ismét este szedtem be. A 12. napon mindhárom esetben ugyanúgy megvoltak az érett tüszőim. Az utolsó kettő már 16 hónapos:)
2012. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%

Második kismama vagyok. Köszönjük szépen a jókívánságokat!:)

Nem hiszem,hogy eltolódhat a peteérés napja az éjszakai gyógyszerbevétel miatt,meg amúgy is azt olvastam több helyen is,hogy a peteérés hajnali órákban történik. De ha véletlenül el is tolódna,akkor is a petesejt még 1-2 napig él és vándorol a hímivarsejtre várva,az pedig akár 4-5 napig is képes a petevezetőben dekkolni,szintén a nagy találkozásra várva. Úgyhogy ha 28 napos a ciklusod,akkor a 13.napi együttlét talán sikeres eredményhez vezethet. Viszont azt tudnod kell,hogy teljesen egészséges pároknál,pontos időben történő együttlét esetén is csak 25% az esély a megtermékenyülésre. (Aztán ennél az adatnál szoktam mérgelődni,hogy bezzeg a felelőtlenség mindig 100%-os eredményhez vezet! Persze ez csak az én véleményem.)

Ha 10-e a nemvárt napja,akkor kb 9-én tesztelhetsz először. Akkor már a legtöbb nőnek szokott látszódni a második halvány csíkocska.:)

Szorítok!


10+2 hetes,ikres kismami

2012. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Kedves 3. és 6. válaszoló!

Nem hiszem, hogy bántó, vagy negatív lett volna a reakcióm, ne is fogd fel így! Mindössze annyi a probléma, hogy nem a kérdésemre felelsz.

Most is megköszönöm a válaszodat! De...

- A feltett kérdésemben nem szerepel, hogy mikor kellene akciózni, vagy az orvos döntésére, feladatára vonatkozó infógyűjtés.

- Bár Te mégis erre vonatkozólag válaszoltál, én megköszöntem és leírtam most már konkrétan, hogy nem az érdekel, mikor kell akciózni.

- Ezek után ismét leírod, hogy szerinted engem ennek időpontja érdekel és bántó a válaszom feléd.


Ismételten nagyon szépen köszönöm a segíteni akarásod, de, ha nem olvasod el rendesen a feltett kérdést, majd az ezek után írt válaszokat, nem tudok többet mondani.

A válaszaidnak köze nincs a feltett kérdésekhez, leírtakhoz.

2012. aug. 31. 07:40
 10/33 A kérdező kommentje:

Kismamák!

Köszönöm, nagyon hasznos, összeszedett és teljes körű válaszokat adtatok!

Egyelőre amit meg lehetett tennünk, megtettük, a többit meg majd a "természet" megoldja! :)

Nem akarok sokat agyalni a dolgon, se elbízni magam, még tüneteket se keresek. Sőt, a nemvárt előtt nem is fogok tesztelni, majd csak utána pár nappal, ha nem jönne meg!

Köszönöm a drukkot!


Ettől függetlenül szívesen olvasok/unk még ebben a témában érkező történeteket!

2012. aug. 31. 08:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!