Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Merckformin XR és sima Merckfo...

Merckformin XR és sima Merckformin között van különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a két gyógyszer között van-e különbség? Eddig Merckformin XR 500 mg-ot szedtem, minden jól alakult, nem is volt már gondom a ciklussal sem, most voltam kontrollon és sima merckformin 500 mg-ost írtak fel, azóta viszont ez a ciklusom pocsék, nincs peteérésem, a hőm nem emelkedik, és nem is akar normálisan se megjönni. A teszt negatív.

Szerintetek, befolyásolja a gyógyszerváltás? Van ezek között különbség?

Köszönöm



2012. szept. 27. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az XR elnyújtott hatású.
2012. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az XR nyújtott hatású és igen, a váltás miatt lehetnek ezek a tünetek.

Miért írta fel azt a másikat?

Nálam ez úgy volt, hogy simát szedtem, beállt a ciklusom,de nem jött a baba. FÉl év után is ment a hasam, emiatt váltottunk XR-re. Azonnal megszűnt a hasmenés. És abban a hónapban terhes is lettem.

Ma már 2 hónapos a fiam :)

2012. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mondtam neki hogy babaprojekt előtt állunk, azt mondta akkor váltsunk. De mikor felírta régen az XR-t akkor is projekt előtt álltunk.

Olyan fura, mintha csak így a nagy semmiből váltogattatná velem a gyógyszert. A múltkor mikor terhes lettem, az XR-t szedtem, felhívtam, azt mondta azonnal hagyjam abba, abbahagytam el is ment a baba, hogy emiatt-e vagy sem ? Nem tudom. Aztán most meg azt mondta hogy a 12. hétig szedjem. Össze vissza mond mindent:(

Volt utána még egy terhességem, ott végig szedtem az XR-t egészen a 22. hétig, mert sajnos elvesztettük, és makk egészséges volt és a nődokim szerint végig kell szedni, ő sem érti most miért váltott hirtelen...

Szerinted visszatérhetek az XR-re?

2012. szept. 27. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan visszatérnék arra,amelyik nem okozott panaszt.

Ezt semmiképpen sem szedném be.

Sokszor írnak fel 1-1gyógyszert a támogatás megváltoztatási,stb. szóval egyéb okok miatt.

Nekem jó pár orvos van a családom és ők mindig azt mondják:ha egy gyógyszernek rossz mellékhatásait tapasztalod nem szabad tovább szedni.

2012. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!