Lehetséges, hogy minden hónapban ugyanazon az oldalon érik meg a petesejt?

Figyelt kérdés

Igazából nem ebbe a kategóriába kellett volna írnom, de itt talán többen olvassák.

6 év alatt nem sikerült teherbe esnem, az örökbefogadás mellett döntöttünk, jelenleg nem is védekezünk, de nem is vezetek hőgörbét sem.

A meddőségi kivizsgáláskor nem találtak semmi kórosat nálam, igaz, nem is volt olyan alapos, mert a férjem eredményei alapján egyből lombikot javasoltak.

Az utóbbi hónapokban viszont középidőben olyan erősen fáj a jobboldali petefészkem pár napig, hogy néha összegörnyedek.

Ha megfeszítem az alhasam, nagyon kidudorodik, nemcsak ilyenkor, hanem mindig. Ezt mondtam anno a nőgyógyásznak, aki gúnyosan annyit mondott, hogy csak sérv, de ha ragaszkodom hozzá, megműti most azonnal. Azóta nem voltam nála (pedig magánrendelés volt).

Persze lehet, hogy nem peteéréstől van, de gondolom, ha ciszta lenne, fájna máskor is.

Tudom, hogy orvoshoz kellene mennem, de először gondoltam, utánaolvasok.

Volt valakinek hasonló gondja?


2013. jún. 19. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

tudtommal az lehet, hogy mindig ugyanott érik, de szerintem a nőgyógyászod elég bunkó volt, én is azt mondanám, menj el orvoshoz ezzel, ha nagyon fáj.

az örökbefogadáshoz sok sikert kívánok!

2013. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy! Már több, mint fél éve, hogy bővült a családunk és velünk van a gyerkőc! :)


Most még várok, mert pl. több hónapig volt úgy, hogy menstruáció előtt a köldököm alatt olyan iszonyatos fájdalmam volt, mint most, csak akkor mintha valami húzta volna befele a hasamat, most meg belülről nyomódik. Az is elmúlt, talán ez is megszűnik.

2013. jún. 19. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Eloszoris gratulalok hogy ilyen gyorsan sikerult az orokbe fogadas!!!;)

Masodszor az orvosod bunko...:/

Harmadszor lehet a peteerestol szur nyilallik. Viszont ugy tudom az minen honapban valtozik. Egyszer jobb oldalibol masszor bal oldalibol szabadul ki a pete.

Persze biztos vannak kuveteles esetek.

En minden felidoben tudtam h melyikben lesz'akcio'mert ugy fajt a hasam hogy majd bele gebedtem.

Szinte centire pontosan be tudtam hatarolni

Keress masik orvost!vannak csodak!!!ossze johet a sajat gyerkoc is!!!;)

2013. jún. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gratula az örökbabához, sok boldogságot a családotoknak :) Előfordulhat, hogy csak egyik oldalon érik, de a fájdalom nem jelent semmit, nálam legalábbis így volt. Én is azt képzeltem, hogy csak a jobb petefészkem működik, mert ott fájt, de felváltva működtek. Ráadásul 10. nap körül fájt, azt hittem, korai a peteérés, de UH alapján 14-15. napon volt. Az viszont kiderült, hogy a hasi fájdalmakat nálam addig UH-n nem látható, de már régóta ott lévő endometriózis okozza. A fájdalom egy idő után mensi előtt és alatt is jelentkezett, aztán már mindig. Megműtöttek, és utána sikerült a baba, és már a tesó is úton van. Persze abszolút nem biztos, hogy neked is ilyesmi áll a háttérben, de egy laparoszkópiát egy normális dokival szerintem megérné csináltatni.
2013. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem peteérés lesz, tényleg, most már folyamatosan fáj tompán és néhány mozdulatnál erősen szúr.

Majd meglátjuk, mert már nem olyan életbevágó a teherbeesés :)

2013. jún. 21. 09:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet mar tudni mi miatt faj?
2013. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lekopogom, mostanában nem fáj.
2013. aug. 1. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!