Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Két missed ab után hogyan...

Két missed ab után hogyan tovább?! Sorstársak írjatok! Várom a tapasztalataitokat!

Figyelt kérdés

Sajnos kétszer egymás után missed ab-al végződött a terhességem. Az ok ismeretlen. Jelenleg teljesen esélytelennek érzem, hogy valaha is igazi családunk legyen :(

Az orvosok szerint 3 után indokolt a kivizsgálás, én mégis úgy érzem, már az első után mennünk kellett volna. Tanácsot szeretnék kérni, hová forduljunk, ahol megbízható, jó orvosokat találunk. Köszönöm!



2013. aug. 2. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én egy terheléses inzulin vérvétellel kezdeném és endokrinológushoz menj.
2013. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Most látom, hogy rossz helyre írtam ki a kérdésem, így a megfelelő kategóriába is feltettem...

Én is gondoltam az inzulinrezisztenciára, de nem tudom, annak tünetei lennének?!

2013. aug. 2. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Endokrinológus. tutira menj el. Semmilyen tüntem nem volt a pajzsmirígybetegségemnek. Volt egy vetélésem a 7. héten. Majd kértem egy vérvizsgálatot és kiderült a rossz TSH érték. Lehet hogy nem ezért vetéltem el, de benne van a pakliban.

Kaptam gyógyszert.. vártunk még 4 hónapot és utána ismét terhes lettem. Most 18 hetes vagyok és minden ok. Szedem a gyógyszert és kész.


Hormonvizsgálatot kérj a nőgyógyászodtól.

2013. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sokszor nincs különösebb tünete. A PCOS.hu oldalon van sok irva de nekem sincs sok belőle csak 1-2 és az sem vészes.
2013. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kiralylany85 válasza:

Szia!

Nekem ugyan egy missed ab-m volt, de utána pár hónapra terhes lettem ismét , és most ikreket várok! :) Nekem sem tudták megmondani, elsőre mitől volt, nem biztos, hogy szervi bajod van. Egyre gyakoribb, azt mondta a dokim. Persze én is végig aggódtam az első trimesztert, de ne add fel, sikerülni fog! 30 hkm

2013. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kiralylany85 válasza:
Én még egyszer próbálkoznék! Ha akkor sem jön össze, irány a doki, de erre nem kell gondolni még szerintem. A háziorvosom mesélte, hogy a feleségének 3 vetélése volt, de már 4! gyerekkel büszkélkedhet! ;) Nem csak az első előtt volt vetélése, hanem a gyerekek közben is. Ő mondta, hogy ilyen a természetes szelektálódás sajnos. Attól még lehet gyereked!
2013. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Sajnálatos lányok hogy át kellett élnünk ezeket a fájdalmakat.

Én:inszeminációt követően lett késői pozi tesztem,a 70.napon otthonunkban távozott eü.kaparást végeztek.A doki az 1.uh.-on 6-7.hétben 15mm petezsákot látott de már akkor mondta h.vmi nem jó de várunk.következő héten 20mm petezsák de ő véleménye:cyt.pete sajnos az volt+megvastagodott endom darabok.Magzat-magzat bolyhok nem láthatóak.Javaslatára 2.ciklus pihentünk.3.ciklusban általános uh.-ra mentem újra szép endom,szép 1db dom.foll-tüsző hajrá.Ó dr.úr miben reménykedjünk magunktól hogy sikerülne az inszemre azért volt szükség mert nem jutottak fel a spermiumok.Nem teszteltem féltem a cisztától 35.nap reggelén halvány pozi lett a teszt.Sajnos újra bele sem élhettük magunkat most a 50.napon vetéltem el otthonunkban,újra eü.kaparást végeztek.

Az első vetélés hétvégére esett orvosom nem volt elérhető ügyletes orvos vissza nézette a 7évvel ezelőtti császár-szülést vércsop.végett anti-d szurit kaptam.Mélyen hallgatnak-tagadnak 2.gyerek próbálkozása előtt újra anti-d szurit kellett volna kapnom a doki hibázott.Nem értjük a dolgot az 1.vetélés után megkaptam az anti-d miért vetéltem el újra?Írjátok a hormonokat nálunk"-rendben van hormonok,Ir,Apuci vizsgálat,Hsg vizsgálat,Toxo,Herpesz,véralvadás stb.--Így hogyan próbálkozzunk újra hogy szerelmeskedjünk?most már tényleg félek újra nem szeretnénk ezt a fájdalmat átélni.Érdekes januárban inszemre volt szükség május-júniusban magunktól sikerült.Azt sem tudjuk hogy milyen vérvétel vagy vizsgálat maradhatott ki még.Megoldódna kiderülne mi lehet a gond!Puszi:Zs

2013. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok! És a biztatást is!


Az igazság az, hogy most egyáltalán nem tudok arra gondolni, hogy még egyszer bevállaljam a rizikót, hogy esetleg mégsem sikerül. Tehát abban biztos vagyok, hogy elmegyek előbb-utóbb vmerre, egy alaposabb kivizsgálásra.


Már egy éve, hogy kiderült a pajzsmirigy-elégtelenségem: túlműködött, de október óta rendben volt.


A decemberi terhességem alatt végig jó eredményeim voltak. Az a terhesség a 9. héten halhatott el, de csak a 12. heti UH-on vették észre. Vérzésem nem volt, csak a tünetek enyhültek, azt hittem azért, mert lassan vége az első 3 hónapnak.

Aztán vártunk 4 hónapot, és az első hónapban össze is jött. A 6. héten voltam, mikor elmentem a dokihoz. Mindent rendben talált, majd másnap reggel elöntött a vér (szó szerint:() A kórházban azt mondták minden rendben, méhszáj zárt, petezsák, embrió szívhannal megvan, viszont egy nagy haematoma látszódott, ami egyszerűen nem akart felszívódni. Egy hetes fekvés, és nagyon durva vérzés után , egy hatalmas haematoma darab levált, ami félig leválasztotta a petezsákot, amitől a vérkeringés leállt a méh és a petezsák között, így a pici szíve is megállt. Nem maradt más, mint a műtét, de akkorra már teli volt a méhüreg alvadt vérrel, így számomra is ez volt a legjobb már... röviden ez a két missed ab-om története.

Mindkettő más-más időben, és másként történt. Ezért vagyok teljesen tanácstalan.

Hormonproblémákra én is gondoltam, érdekes, hogy arra nem küldenek maguktól az orvosok.

2013. aug. 7. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!