Progeszteron hiányra mit "szokás" adni a betegnek? Mire számíthatok? Csütörtökön megyek nőgyógyászhoz endokrinológus tanácsára.

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
erre több fajta készítmény van, de először az okát kéne kideríteni. 3. napi hormonsorod milyen lett, meg tudod írni?
2013. szept. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En kulfoldon progesteron kupot kaptam 200mg, es estenkent kellett felhelyezni, mielott aludni mentel. De ezt csak a terhesseg letrejottekor kellett. Mikor Mo-n nyaraltunk es elfogyott a progi kup, otthon Ultrogestant adtak ami 100 mg, tehat kettot kellett hasznalni. Nekem megmaradt a baba igy. Nekem is ossze vissza volt a hormonom es a progi szintem alacsony volt, de evvel is teherbe tudtam esni. 23hetes kismami
2013. szept. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kúpot vagy szájon át bevehető formában progeszteron pótlást. Van több féle gyógyszer rá.
2013. szept. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos 3. napi hormonsorom nincsen, amit tudok az az, hogy PCO+IR-s vagyok, megvastagodott méhnyálkahártyával. Erre javasolta az endo dokim, hogy a nőgyógyászhoz menjek vissza, ő majd megoldja. Csak az még "sok" idő, ezért kértem itt segítséget :)
2013. szept. 24. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
a megvastagodiottra tuti nem kapsz progi pótlást mert azt épp a vékonyra adják. én is épp ezért szedek most utrot szintén PCOS vagyok és ez aa második clostilbegytes ciklusom és sajnos attól elvékonyodott a méhnyálkahártyám igy kaptam rá utogestant. Ez vastagitja. PCOS-od kezelve vana ahármas kezeléssel?
2013. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nincs hormon vérvétled? akkor honnan tudják a PCOS-t???? ezt csak hormonokból lehet látni. Magukat a apolicisztákat lehet csak uh-gal hogy van-e Ir és miylen súlyos azt csak terheléses viszgálattal lehet diagnosztizálni. A progi hiányt honnan veszik akkor?
2013. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3-as kezelés folyik 2 hete (mozgok, szedem a Meforalt és tartom a diétát). Policiszták jelen vannak, UH-gal csekkolva. Volt terheléses cukor és inzulin vizsgálat is, elég súlyos IR-t állapítottak meg. TSH-t néztek, az rendben volt. Progeszteron hiányára az állandó barnázásból következtetnek, és a kimaradt vérzések miatt vastagabb a nyálkahártya, ami az orvos szerint gyakori PCOS esetén. A Mens Mentisben kezel az endokrinológus, de egyelőre több labort nem kért, decemberben kell visszamennem.
2013. szept. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!