Elég ha napi két szemet szedek vagy próbáljak meg megint hármat? Ha hármat szednék sikerülne előbb a baba?

Figyelt kérdés
PCOS-s vagyok, 4 hónapja szedem a Meforalt. Az endokrinológus azt mondta, hogy napi 3x500mg-ot szedjek, de csak napi 2-őt birok mert 3-tól már hányingerem van, fáj a fejem, enni sem birok. Azt mondta a doktornő, hogy kettőnek is elégnek kell lennie. Egyébként vékony vagyok, nem kell fogynom.

2013. okt. 30. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit szedj, amennyit a dokid mondott. Nem a gyógyszertől jön a baba, hanem attól , hogy a hatására helyreállnak-e az rétékeid. A négy hónap még nem olyan sok, és sajnos a vékonyak eleve nehezebben javulnak. A gyógyszer mellett a diétázz és sportolj is sokat.
2013. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én először Adimetet szedtem, abból én sem bírtam 3 szemet, mert hasonló mellékhatások jelentkeztek, plusz hasmenés. Ezért váltottunk, most Jentaduetot írt fel a dokim, ez egy viszonylag új gyógyszer, és nekem sokkal jobban bevált. Szóval szerintem beszéld meg az orvosoddal, hogy váltás nem lenne-e lehetséges, hogy megtarthasd ugyanazt a dózist.
2013. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ezek a mellékhatások akkor szoktak jelentkezni, ha nem fokozatosan vezeted be, vagy emeled a gyógyszeradagot, vagy ha nem jól csinálod mellé a diétát. Sajnos diétázni akkor is kell, ha nem kell fogynod, és úgy még nehezebb is. :-(

Idővel elmúlnak egyébként ezek. :-)

2013. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!