Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Barátcserje kapszuláról mik a...

Barátcserje kapszuláról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akiknek régóta nem sikerül a gyermek áldás, szedték a barátcserjét és ennek hatására rendeződtek a problémáik és várandósak lettek.

Rendszertelen a menzeszük, magas a prolaktin szintjük és kevés a progeszteronjuk.

Most olvastam róla elég jó dolgokat és ha pozitív a vélemény róla, megpróbálom, hátha nekem is segítene.

Köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 6. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bocs, de nekem nincs vele pozitív tapasztalatom.

Mi kistesóra gyúrunk már jóideje (az első is 3,5 év alatt jött össze), elkezdtem szedni, és 10 nappal megnyújtotta a ciklusaimat, teljesen összekutyult mindent.

2013. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, előtte milyen ciklusaid voltak?

Amiket felsoroltam problémák jelen voltak nálad is?

Mert azt írja a cikk, amit Én olvastam, hogy ha nincsenek problémák, csak egyszerűen babát szeretne az ember és elkezdi szedni, nagyobb kárt okozhat vele, mint hasznot.

Köszi a válaszodat. :)

2013. dec. 6. 14:06
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem a progeszteronom jó volt, a prolaktin volt magas.

Első körben ezt javasolta az endokrinológus, de az addig kissé magas prolaktinomat 3 hónap alatt, amígy szedtem, még jobban megemelte.

3 hónap után írta fel a doki a Bromocriptin nevű gyógyszert, ami 6 hét alatt normál tartományba vitte, pedig csak felet szedtem belőle.

Én is utálom gyógyszerekkel tömni magam, és jobban szeretem a gyógynövényes dolgokat, de szerintem ne pocsékold az időd a barátcserjére, inkább írass gyógyszert a dokiddal

2013. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok; nekem a 21. napi progeszteronom szokott 0 vagy 1 lenni (nem elírás).

AMúgy 29 naposak a ciklusaim, de az alacsony prog miatt gyakran húzódott, hosszú volt a PMS időszak is.

2013. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Járok endokrinológushoz maszekba.

Fél éve szedem a Letrox50-et mert a TSH: 3,36 volt.

A progeszteronon kívül ami 21. napon 0,65 volt csak más értékem minden rendben volt a doktornő szerint.

Azóta a TSH:1,22 re lement, sajnos azonban a progeszteronom még mindig ugyan olyan rossz értékű (0,65). Elmentem nőgyógyászhoz vele, de azt mondta Ő ezen nem tud nekem segíteni. :( Menjek el egy meddőségi centrumba, inszemre vagy lombikra. A természetesség híve vagyok, ezért még megpróbálom ezt a barátcserje kapszulát, hátha....

Sajna a ciklusom is egészen az első menzeszem óta elég zavaros (28-62 napos). :(

Köszönöm a válaszaitokat, azért megpróbálom ezt a terméket, találtam egy elég jó árban lévő 100 szemes kiszerelést, 3 hónapot végigviszek vele, és majd meglátom, mit fog nekem nyújtani. :)

2013. dec. 7. 10:18
 6/14 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is magas a tsh-m,azaz,hogy volt,letrox 50et szedek én is,tavaly egy missed ab. után derült ki.A műtét után barnáztam sokszor és váladékozott a mellem is.Hallottam olyanról,hogy az ovu utáni napokban utrogestant kaptak többen is a prog. hiányra,kértem a dokimtól,de nem kaptam.Megvettem a barátcserjét.Nekem abban a hónapban (mensi első napján kezdtem) szépen elállt a vérzés barnázás nélkül,5-6 nap helyett csak 4 napos volt,sokkal intenzívebb volt az ovus tünetem (pl nyúlós folyás ami nálam egy évben 1-2x volt csak) abban a hónapban terhes lettem.Arra kell figyelni,hogy ahogy kiderül a baba,abba kell hagyni a bcserjét.Én már egyből kaptam prog. pótlást mert picit véreztem a pozi teszt után.Márciusban születik a kislányom.

Nekem jók a tapasztalataim,bár nem kellett sokat szednem.

2013. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszi a válaszodat!

Gratulálok a babucihoz, jó egészséget és sok örömet kívánok az egész családnak! :)

Remélem nekem is használ majd a barátcserje! :)


Kellemes ünnepeket kívánok az egész családodnak! :)

2013. dec. 9. 11:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia, és 3ik napon mennyi volt a progeszteronod? Mert a 0.65ös érték miatt úgy tűnik nincsen ovulációd... azon pedig a barátcserje önmagában nem fog segíteni, ha más gond is van a háttérben. A magas prolaktin gátolhatja a peteérést.
2013. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6os vagyok, köszönjük aranyos vagy!

Remélem neked is be fog válni a kapszula! (olvastam az utolsó válaszát is,úgy emlékszem,hogy a prolaktint is csökkenti)


Nektek is kellemes ünnepeket és mielőbbi babásodást :)

2013. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves #8-as!

A 3. napi progeszteronom is ugyan annyi volt, biztos, hogy abban a hónapban éppen nem volt peteérésem. De azóta egyszer nem küldött el a doki újabb progivérvételre, szóval lehet pechemre, akkor pont egy olyan hónapot fogtunk ki, ami pé nélküli volt.

A prolaktin szintem pedig akkor 358 mIU/L volt, ami belefért a tartományértékbe(40-530) és a doktornő is azt mondta rá, hogy jó.

Szerintetek ez már emelkedettnek számít?

Ma beszélek a dokimmal, megkérdezem, szedhetem-e a Letroxal együtt a Barátcserjét, mert már tegnap megérkezett, de rá van írva, hogy ha hormonális bajom van, vagy szedek valami más hormonális gyógyszert, akkor a kezelőorvosomat kérdezzem meg, hogy Ő javasolja-e, engedélyezi-e az együtt szedésüket.

Majd meglátjuk mi lesz.

2013. dec. 10. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!