Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Többgyerekes anyukák, nektek...

Többgyerekes anyukák, nektek milyen hamar jött a 2.3. baba attól kezdve, hogy eldöntöttétek, hogy szeretnétek kistesót? Adnátok tanácsot? Többi lent

Figyelt kérdés
Van már egy kislányunk, aki 4 éves múlt, és szeretnénk még egy babát. A kislányunk 7 hónap után jött össze. Most már lassan megint 7 hónapja próbálkozunk, de eddig semmi. Szedek folsavat, néha E vitamint is. Szedtem a Mastodynont pár hónapig, mert mielőtt megjön pár napig barnázok, de abba kellett hagynom, mert rettenetesen pattanásos lett a bőröm. Félidőtől már minden hónapban nagyon fájnak a melleim, és elvileg hátrahajló méhem van. Mit tehetnék, hogy minél hamarabb legyen baba? Jövőre 35 leszek, utána már nem szeretnék szülni. Köszi
2014. febr. 17. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

1.baba 33 évesen 6 hónap alatt jött össze

2.baba 35 évesen 1. próbálkozásra

3.baba 37,5 évesen 1. próbálkozásra

Egyiknél sem szedtem semmit, soha nem volt semmilyen nőgyógyászati problémám, vetélésem, nem szedtem fogamzásgátlót soha, mindig rendszeresek voltak a ciklusaim, meg biztos szerencsém is volt:). Ne izgulj, biztos sikerülni fog! Én sem gondoltam, hogy 35 után szülni fogok, de így alakult, nekem 40 éves korig még belefért. Több babám már biztosan nem lesz.

2014. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabszem ***** válasza:

az első babám 3-4 hónap alatt jött össze, 31 évesen szültem.

a második baba első próbálkozásra összejött de még nagyon friss a dolog, az 5. hétben vagyok.

kitartás biztos összejön. van még bőven időd.

2014. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lcs ***** válasza:
Nekem a lányom egy év alatt jött össze (ő most 4 éves), mert kiderült, hogy egy kis pajzsmirigy alultermelésem van + egy kis felfázásból visszamaradt ez meg az, amint ez ki lett kezelve, már össze is jött :) A kisfiam elsőre, ő most 10 hónapos. Lehet, hogy könnyű mondani (én is tudom milyen az, amikor már nagyon vágyik az ember egy pozitív tesztre), de nem szabad nagyon rágörcsölni sem, mert az többet árt mint használ. legalábbis doki ezt mondta anno...:) esetleg, ha meg tudjátok oldani, akkor csempésszetek be egy kis környezetváltozást próbálkozáskor..:))
2014. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első baba 2,5 év, második baba 2,5 hónap alatt jött össze. PCOS voltam, a dolog rengeteget javult az első terhességtől, szüléstől. Én elmentem hormonvizsgálatra mikor akartuk már a tesót (amúgy csak 20 hónap van köztük), és totál jó leletem lett, míg ez az első baba előtt nagyon nem így volt.

Mit tehetnél? vizsgáltasd ki magad. Endokrinológustól vagy nődokitól, ha ért hozzá, kérj beutalót hormonvizsgálatra. Kérdés, hogy miért barnázol, alacsony progi szint miatt pl. vagy nem. Ha igen, akkor lehet megoldás az Utrogestan, kérdés, hogy van-e peteérésed egyáltalán minden hónapban. Ehhez meg középidőben ultrahangot kéne nézetni.

Alapesetben ugye 1 év után foglalkoznak az emberrel, ha nem jön össze, de én a korod miatt nem várnék többet.

Hormonprobléma simán ki tud idő közben is alakulni, mert az sokszor táplálkozás, életmód hiba miatt van, tehát simán lehet ugyan úgy kezdeni a vizsgálódást, mintha még nem lenne gyermeketek.

Ajánlhatok is dokikat: Ujvári Attila, Kassai Enikő, Forgách Vince (vagy Forgács??) Mindhez volt szerencsém, tök jó szakemberek!

HAJRA!

2014. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos elég stresszesen élek az utóbbi egy évben, sok probléma van a munkahelyemen, meg sok munkát vállalok itthonra, amik határidősek, és emellett még ott a család is. Lehet, hogy ez is ok.
2014. febr. 17. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, kislányom sokkal hamarabb megvolt 2hónap, tesóval próbálkozunk több mint fél éve... elég idegörlő, azt hinné az ember a tesó könnyebben sikerül de most annyi embertől hallom hogy a 2.ik gyermek később jön jóval.. na majd csak sikerül! Kitartást Neked is! Ja még egy hogy lehet azért se sikerül mert stresszel az hogy közel van a "határidő - 35 év - szerintem ezt így ne döntsd el, mert akkor azért se fog sikerülni, legalábbis nálam tuti így lenne!
2014. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!