Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért gátolja a sok kávé a...

Miért gátolja a sok kávé a teherbeesést?

Figyelt kérdés

A benne lévő sok koffein miatt?

A koffeinmentes kávé is gátolja (nehezíti) a teherbeesést vajon?



2014. márc. 6. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt az orbitális butaságot ki etette meg veled?
2014. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Több helyen is olvastam.
2014. márc. 6. 12:17
 3/8 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy kerestem egy linket. Benne van a válasz: a koffein az ok. Nem önmagában a kávé. Akkor jó, mert koffeinmenteset iszok, de abból vagy fél litert egy nap.


"A fokozott koffeinfogyasztás negatívan befolyásolhatja a gyermekáldást, ugyanis a petevezetékekben fékezi az izmok összehúzódását, ezáltal akadályozhatja a petesejt petefészekből méhbe vezető útját"

2014. márc. 6. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is olvastam.

A petevezetékben megbénulnak a csillók amik terelgetik a kiszabadult petesejtet a helyes irányba. Ha túl sok a koffein a szervezetben akkor ezek a csillócskák nem mozdulnak.

2014. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A másik meg, savasít. ez sem tesz túl jót.

De szerintem napi egy rendes kávé nem árt. A cikk olyan esetről számolt be, amikor napi 6-7 kávét ivott valaki.

2014. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, napi 1 kávé tuti belefér.


A savasítás egyébként érdekes dolog. A Czeizel endre mondta, hogy azok, akik kislányt szeretnének, jobb, ha savasítanak. (Akik meg kisfiút szeretnének, azoknak pedig a lúgosító étrend a kedvezőbb.)

2014. márc. 6. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért gátolja a sok kávé a teherbeesést?

Mert kávézás közben körülményes dugni.

2014. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Prof. dr. Branyiczky szerint a szervezet pajzsmirigy hormonként érzékeli a koffeint, ezért kevesebbet termel. A hormonhiány okozhat meddőséget (fáradtságot is, 22-es csapdája).
2021. nov. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!