Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van akinek enyhe inzulinrezisz...

Van akinek enyhe inzulinrezisztenciát állapitottak meg, milyen diéta ajánlott? Le kell mondanom a fehér kenyérfélékről és lisztről meg a cukorról.

Figyelt kérdés
Milyen konkrét ételek vannak amiket lehet, diétás étrendeket olvasgattam de nemjövök ki belőlük, konkrétumokat szeretnék, segitsetek hol kezdjem...?

2014. máj. 5. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igazából az a lényeg, hogy lassan felszívódó, értékes szénhidrátot egyél csak, azt is meghatározott keretmennyiségek között. Ez magában is foglalja, hogy no cukor no fehérliszt. Amolyan életmód váltás kicsit, de én nem nevezném kínzásnak semmiképp, én a teherbeesés előtt kezdtem el 2 hónappal, akkor már 2 éve nem jött a baba. 2 hónap alatt fogytam 7 kilót, pedig nem is igazán voltam túlsúlyos. Most a 34. hétben vagyok, és eddig 5 kilót híztam, mert még mindig "tartom a diétát". Egyrészt mert irtó veszélyes -vetélés kockázat- ha nem tartod valamennyire a terhesség alatt is az trendet, másrészt én már hozzászoktam az étrendhez, és jól érzem magam így.

A neten rengeteg diétás tippet találsz! pl:

[link]

2014. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jól olvasom hogy ebédre lehet tésztát köretként? Az a baj hogy munkahely miatt éttermi kaját ebédelek és szinte lehetetlenség elkerülni a tésztát vagy krumplit köretként...
2014. máj. 5. 18:49
 3/12 A kérdező kommentje:
...és reggelire a felvágott tiltott? Pulykasonkát szoktam venni de sertésből is eszem, szóval ezek a felvágottak megengedettek? Teherbeesési nehézségeim vannak sajnos... de nem vagyok én sem PCOS...sem túlsúlyos, stabil a testsúlyom évek óta.
2014. máj. 5. 18:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem javasolt a tészta. Ha nagyon nem tudod kiváltani semmivel, akkor max durumtészta és max egy női maréknyi. Legalábbis a dietetikus ezt mondta nekem.

Kerülnöd kell a lisztes ételeket, burgonyát!

2014. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Felvágott mehet korlátlanul, reggel is, este is! Ha tudsz egyél hozzá minél több zöldséget, egyrészt telít, másrészt vitamin.

Én sem a túlsúlyos kategória voltam, nálunk sem jött a babó, aztán a diéta után szinte rögtön... Rengeteg dolgot blokkol az IR, PCO, IR+PCO, ahogy látod, a kettő sem jár együtt feltétlenül.

2014. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Menj el dietetikushoz, mert az íhy összekukázott információ alapján nem fogod jól tartani a diétát, az pedig árthat a babának. Ne kockáztass, inkább kérj szakembertől segítséget, ő konkrét étrendet is összeállít neked és töviről hegyire elmagyarázza, hogy mi hogyan működik.
2014. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Menj el egy dietetikushoz, sokat fog segíteni.


Először is meg kellene állapítani, hogy hány g szénhidrátot ehetsz meg egy nap (testalkat, és egyéb dolgok alapján), és sajnos nem ilyen egyszerű, hogy ne egyél fehérlisztet, és cukrot. De ha belejössz, akkor már tök egyszerű, nem kínzás :)

Utána szét kell osztani a szénhidrát adagot étkezésekre. Annak igaza van, aki írta, hogy a rosszul csinált diéta többet árt, mint használ.


nekem sincs pcos-em, csak IR-em szerencsére, nem is volt durva, de éppen elég ahhoz, hogy ne essek teherbe. Totális életmódváltás után terhes lettem :)

2014. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az Offért,de milyen lett az eredményed? Kaptál rá gyógyszert is? Nekem is gyenge IR-em van és kiváncsi lennék a te helyzetedre.
2014. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, válaszolj,hogy mi a helyzet azóta léccci.
2014. jún. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, én is kíváncsi vagyok mindenre, mert nekem is enyhe:7,4-27-10,3-62-74,9 Nincs tünetem, merckformin 500-at adott, nem szigorú diéta mellett. Most kezdtem, nagyon szeretnénk már kisbabát, nem tudom, mennyit kell várnunk.
2014. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!