Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködés -...

Annta kérdése:

Pajzsmirigy alulműködés - fura helyzet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly április elején 4,6-os tsh-val és negatív pajzsmirigyultrahang lelettel kezdtünk neki a gyerekvállalásnak. Gyógyszert nem szedtem, mert a doktorúr azt mondta, nem kell. 1 éven keresztül nem jött a baba. Elmentem kivizsgáltatni magam, s hát a tsh-m 5,8 lett. A t3-am és a t4-em teljesen jó. Visszamentem az endodokihoz, mondtam neki mi a helyzet, levetetett egy anti tpo-ra és koleszterin-re vizsgálandó vért, s két hónappal későbbre adott időpontot. A nőgyógyász szerint be kell állnia az értékemnek, 2 alá kell, hogy menjen. Azt mondta, addig védekezzünk. A párom szerint nem para, ne védekezzünk. Nem tudom, mit tegyek. Már kicsit több, mint egy hónapja iszom a galaj teát. Remélem segít.
2014. máj. 22. 20:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Figyu, nekem 4-es TSH-nál hozzá sem fogott a doki az inszem-stimulációnak, mert ha esetleg teherbe is estem volna, sokkal nagyobb a vetélés és a szellemi fogyatékos magzat esélye.

Valóban kettőre le kell menni vele.

2014. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
Keress másik endokrinológust, mert a te dokid nem érti a dolgát! A teherbeeséshez 1 körüli TSH kell. Fiatal nőknél 2,5 alatt kell lenni a TSH-nak, a 4-es érték már szubklinikus alulműködés. El kell kezdeni szedni a thyroxint, a nőgyógyászodnak igaza van! Ez kb 2 hónap lesz, mire hat, addig TSH kontroll.
2014. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
Ja és a pajzsmirigy hormont egyetlen gyógytea sem pótolja, csak a thyroxin. Ha autoimmun gyulladás okozza az alulműködést (anti-TPO, anti thyreoglobulin pozitív), akkor szelént is szoktak javasolni kiegészítő terápiának.
2014. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:

Mindezek mellett nézess terhelt cukrot ÉS inzulint!!! Sok orvos kihagyja, de nagyon fontos tisztában lenni vele.


Jó eséllyel teherbe se esel most, de nem is szabad. A dokidra meg ne várj, egy évet elpocsékolt az életedből.

2014. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
Keress masik enfodokit! Adjon gyogyszert, az 2 honap alatt leviszi es johet a baba. Sztem vedekezni azert nem kell, de keress dokit, aki ad gyogyszert! (Tapasztalat 3-4-es tsh-val egy evig varatott a baba. Letrox levitte 1,4-re, azonnal osszejott!)
2014. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:

Nekem 5.3 volt a TSH-m. Az ország egyik legjobb endokrinológusa azonnal adta rá az 50-es L-Thyroxint. Beállt 1.5-2-re. Az alulműködés elvileg gátolja a teherbeesést, ha mégis sikerül, kockázatos a terhesség!!!

Ha teherbe esel, havonta ellenőriztetni kell.

Tehát én 1.5-tel estem teherbe, 10 hetesen 0.006 lett az eredményem, feleztük a gyógyszert, 3.5 lett, majd vissza a 2 körüli érték.

Keress endokrinológust!!!!

2014. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó: megkérdezhetem, ki a ország egyik legjobb endokrinológusa, akinél te jártál? És ő magándoki? Mennyit kell neki pergetni kb?

Illetve tudtok esetleg ajánlani olyan endodokit, aki nem fizetős, de azt csinálja, amit kell?

2014. máj. 24. 07:02
 8/50 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem az ország legjobb endodokijai a mens mentisben vannak. :-) Magán, de megfizethető, és bőven megéri. :-)

2014. máj. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:

8-as, 6-os vagyok. Mens Mentisben dr Tüű Lászlónál voltam. Ránézésre állapította meg, hogy alulműködik. :)Vérprofi! ;)

Ezek szerint Te is oda jársz...

2014. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 Manka68 ***** válasza:
Én járok oda, nem a kérdező. :-) És pont hozzá. :-)
2014. máj. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!