Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Küldtek már valakit PCOS-...

Wyndyke kérdése:

Küldtek már valakit PCOS- gyanúval vizsgálatokra, majd mégis kiderült, hogy egészséges? Kérem, ha valaki volt ilyen vagy hasonló helyzetben, az válaszoljon!

Figyelt kérdés

Május 12-18 között volt az utolsó menstruációm. Nagyon örültünk a párommal, mert babát szeretnénk. Viszont a teszt negatív lett. Ezután elmentem a nőgyógyászhoz, ahol a hüvelyi uh. során (06.26.) kiderült, hogy nincs domináns tüszőm. Az orvos PCOS -gyanú miatt azt tanácsolta, hogy ha újra megjön a menstruációm menjek el hormonvizsgálatra a ciklusom különböző napjain. A PCOS jelentéséről semmit sem tudtam, de azt rögtön éreztem, hogy semmi jót... Egy-két dolgot szerettem volna erről kérdezni az orvostól, de annyit mondott, majd a vizsgálatok után megbeszéljük. Mikor kijöttem és sikerült magamba fojtani a zokogást, utána néztem a neten. Sajnos valóban semmi pozitív nem volt abban amit olvastam. :(

És azóta sem tudom elhinni a történteket... Mielőtt elmentem az orvoshoz, azt hittem biztos a stressz vagy a túlhajszoltság miatt késik, mert mióta 13éve menstruálok soha sem késett még egy hetet sem. És most hirtelen azzal szembesülök, hogy 24 évesen valószínűleg meddő vagyok. Most várom, hogy végre megjöjjön és elmehessek a vérvételekre, aztán remélem hamar túl leszek ezen a rémálmon! :( :( :(



#PCOS -val teherbeesés?
2014. jún. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy meddö, ha kezelve van 99%-unk spontán babaás lesz ha nincs más gond. Ha igazán szakértökhöz akarsz menni menj a mensmentis intézetbe, ez nem nögyógyászati betegség, csak a következménye a peteérés probléma. Sok felesleges körtöl óvod meg magadat ha rögötn oda mész, sajnos sok nögyógyász még elavult módszereket vall PCOS-sel kapcsolatban. Ráadásul ennek a kezelése nem csak addig tarta amig teherbe ese hanem életed végégig kezelni kell az anygacsere zavart ami okozza. Ha vannak kis ciszták a petefészkedben akkor sajnos van anyagcserezavar (föleg inzulin rezisztencia).
2014. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló tapasztalatokkal jöttem el nőgyógyásztól, bár a tünetek mások voltak. Zsíros bőr, hirtelen hízás (1 év, 20 kg, pedig már fotoszintetizáltam :D ), össze-vissza mensi (pedig mindig halálpontos volt!!!), és elküldött endokrinológiai vizsgálatra.

Egy biztos, PCO-snak, PCOS-nek lenni nem jelenti azt, hogy meddő is vagy!

Én már a gyanú után megkerestem a megfelelő csoportot, és aztán a végén az is kiderült, hogy PCOS nincs, de gyenge IR van.

Javaslom keresd meg a következő Facebook csoportot, ha teheted: PCOS Alapítvány - Minden, ami PCOS

Egyébként a hármas (illetve négyes) kezeléssel az esetek nagy részében kezelhető, és természetes úton is lehetsz babás. Diéta + mozgás + gyógszer + lelki pillér. :)

Ha van rá anyagi keret, jelentkezz be a MensMentisbe egy teljes kivizsgálásra (hozott leleteket is vihetsz, vérvizsgálatot felírhatja majd a nődoki, TB-n megcsináltathatod, tehát a vizsgálati díjat kell fizetni csak).

Magamról is beszélek, ha azt mondom, a sírás elfojtásába vetett energiáddal arra koncentrálj, hogy mielőbb a végére járj, és megnyugodhass! :)

Kitartást!

25L

2014. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták hüvelyi uh után, hogy PCOS vagyok, aztán hosszas vizsgálatok után kiderült, csak multicisztás. Szóval nyugi, várd meg a további vizsgálatokat. Igaziból ha PCOS lettem volna se estem volna kétségbe, nem feltétlen vagy meddő, a nagynéném is teherbe esett, csak hat évig próbálkoztak, gyógyszereket szedett, fogyott 8-10 kg-ot.
2014. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Mindenképp elmegyek más orvoshoz is, de egyelőre várom, hogy megjöjjön a mensim. Bár attól tartok, hogy a mostani elkeseredettségem ront a helyzeten.
2014. jún. 30. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A súlyra visszatérve, ugyan nem ment le az elmúlt 3 hónapban szerintem semmi rólam, pedig lenne mit sajnos :(, de IR diéta szerint próbálok enni, amikor csak lehet. a 21-24-31-25-21 napos ciklusaim után már az elmúlt kettőben pontosan 28 naposakat sikerült produkálnom. :)

Szóval kérdező, ezen a vonalon is el lehet indulni, míg nem kerülsz orvoshoz. Mindenhol azt olvasni, hogy az IR diétával akkor sem ártasz, ha nincs is IR (sőt!!!), tehát ne csüggedj, az idegeskedés helyett próbálj meg szöszölni, milyen alapanyagokat lehet lecserélni a konyhában. Le fog foglalni az orvoshozjutásig! :)

2014. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a cukor és inzulin terhelés nem függ a ciklustól, azt bármikor lehet nézetni.
2014. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!